PDA

View Full Version : Има ли значение 8 клас



hawksi
03-04-2012, 16:09
Здравейте,малко глупав въпрос ,но в 12 клас когато се образува дипломата ,от 9,10,11,12 клас ли се взимат оценките или и от 8 клас.Защото някои ми казват ,че само оценките от 9,10 ,11,12 клас се смятат средно аритметично и дипломата се изчислява,а други ми казват ,че се взимат оценките от всички години.Аз уча в езикова гимназия и ако само оценките от 9,10,11,12 клас се взимат то оценките от 8 клас имат ли значение.

ПП.Стана малко объркано ,но нещата не са ми ясни .Ако някой знае нека ми обясни как стоят нещата с дипломите и въобще с кандидатстването в България и чужбина.Мс предварително. :)

mlakniwe2
03-04-2012, 16:14
8-ми клас няма значение

дипломата се образува от оценките от 9 до 12 клас + оценките от матурите/средно аритметично от двете матури/+оценките от професионалните предмети/ако имате такива/ и от всичко се прави средно аритметично
8-ми клас е основно-поне аз като бях 8-ми клас основно се завършваше 8-ми клса, а сега май е 7-ми

hawksi
03-04-2012, 17:26
А аз да попитам и друго, ако кандидатствам в чужбина -Англия,Германия,Америка ,при кандидатстването взима ли се оценката по БЕЛ ,като балообразуваща.

irrationalDecision
03-05-2012, 21:06
8-ми клас няма значение

дипломата се образува от оценките от 9 до 12 клас + оценките от матурите/средно аритметично от двете матури/+оценките от професионалните предмети/ако имате такива/ и от всичко се прави средно аритметично
8-ми клас е основно-поне аз като бях 8-ми клас основно се завършваше 8-ми клса, а сега май е 7-ми

Още си е 8ми клас към основното. Даже хората в езиковите си взимат дипломата за основно чак в края на девети. Нали в 8 не се учат разказвателни, затова оценките им по химия, биология, физика, география и т.н от 9 клас, се вписват като резултат за 8 клас. То и така трябва да е, защото по тези предмети се учи по учебници за 8 клас. От девети клас за дипломата за средно се взимат БЕЛ,Математика, езици, физкултура,рисуване, музика, психология и ИТ.
Затова оценките от 8 клас нямат никакво значение за средното, както и част от тези от девети в езиковите.