PDA

View Full Version : Странен звук



dPa3HuTeJl
03-04-2012, 16:36
Здравейте. Преди време си занесох компютъра на ремонт, имаше някакъв проблем със дъното, даваше разни дефекти и му смениха всичко основно освен захранването и хард диска. От тогава компютъра ми издава много странен звук всеки път когато зарежда, примерно като пусна някоя игра, браусър или каквото и да е, един вид когато започне да се натоварва и издава един такъв "Хрррр" звук, все едно нещо се стърже, сещате ли се? Та въпроса ми е, от какво може да е това нещо? Знам, че ще е най-добре да го занеса на ремонт, но искам да 'чуя' вашите мнения, благодаря.

doomkillerr
03-04-2012, 17:26
От хард диска е стърженето - но споко - нормално е!

straus
03-05-2012, 05:23
От хард диска е стърженето - но споко - нормално е!
Точно така!

dPa3HuTeJl
03-06-2012, 13:12
Благодаря ви за отговорите! Бях се притеснил. Както и да е, радвам се че е нормално, но все пак Doomkiller, можеш ли да ми кажеш на какво се дължи това? Мерси!

doomkillerr
03-06-2012, 15:07
Благодаря ви за отговорите! Бях се притеснил. Както и да е, радвам се че е нормално, но все пак Doomkiller, можеш ли да ми кажеш на какво се дължи това? Мерси!

Ами смятам, че е от вибрации на хард диска - получава се резонанс с кутията и за това се чува силен шум. Виж това клипче:

http://www.youtube.com/watch?v=_LRkn9ItsNk&feature=related

П.С. - Е винаги я има и вероятността хард диска да е тръгнал да си заминава, ама според мен при теб не е така!