PDA

View Full Version : Любовта се лекува с любов.. ??



tItEufFf
03-04-2012, 17:35
Какво ще кажете за това, съгласни ли сте? Има ли смисъл да се срещаш с някого за да забравиш друг? Действа ли изобщо?

balu4ka
03-04-2012, 17:55
Ами,това е нещо като отбий номер.Ако ти нямаш нагласата да пуснеш миналото,дори и да си с друг човек,може накрая да има много наранени (;

nIkEnCeTy_bE
03-04-2012, 17:55
Не. Не смятам, че лекува.

sun251
03-04-2012, 18:03
Твърдо не съм съгласна с това!Ако си обичал някой истински и продължаваш,колкото и да се опитваш да го забравиш с други "заменки" не се получава!

nepowtorima
03-04-2012, 18:12
Това са някакви бабини деветини.
Възможно е да се случи.. да забравиш едно момче/момиче с друго, но само ако вече е минало достатъчно време и болката ти е изтъпяла.

the_kick
03-04-2012, 18:22
Да действа ? Ами не или в редки случаи времено. Ако предната ти връзка е била сериозна на следващата, с която ще се опиташ я забравиш, само ще си спомняш, че с предн ия/та с те имали по-хубави моменти например.

anonymous708973
03-04-2012, 18:24
Напълно е възможно. Само ако новият обект е по-интересен от стария, ангажира ти цялото внимание, кара те да тръпнеш в очакване... няма да усетиш кога ще забравиш бившия/бившата.

ivcheto0o
03-04-2012, 18:27
Не съм съгласна.Да може да ти помогне да се разсееш,но какъв е смисълът да се самозаблуждаваш и да заблуждаваш другия?...

lovelysister
03-04-2012, 18:41
Напълно е възможно. Само ако новият обект е по-интересен от стария, ангажира ти цялото внимание, кара те да тръпнеш в очакване... няма да усетиш кога ще забравиш бившия/бившата.


+1 По-правилно няма как да бъде казано :)

jghgh
03-04-2012, 18:47
никога не съм била съгласна с тоя принцип "клин клин избива".
въпреки че предполагам го има момента в който двама души се срещат и се утешават, утешават, утешават, докато най-накрая не се утешат, лол : D
въпреки че не ми се вярва много.. аз лично съм скептична към заменките, да тръгваш с някого преди да си преодолял предишния или пък с цел да го преодолееш. не вярвам, че би се получило, въпреки че в момента изглежда съм пред точно такъв избор.
но мисля, че не бих наранявала новото момче по тоя начин или пък себе си. ще си чакам да ми мине или ддз и аз. :д то моето не че не бие на глупост вече.. 3 години по един си страдам. объркано..... :д
излях си мъката в тема, която все пак има нещо общо по въпроса, хаха

broken-barbiee
03-04-2012, 18:51
Гадно е да се възползваш по този начин от друг, само защото ти си наранен или искаш да забравиш някой. Никога не съм била такава егоистка и не съм причинявала това на никой, защото неговите намерения може да са сериозни, а аз да се лигавя примерно и става много кофти. Не е приятно да си играеш с чувствата на някой особено ако знаеш какво значи да си играят с твоите. Човек, който някога е обичал едва ли би направил нещо подобно. :)

treisi90
03-04-2012, 20:09
Зависи от предишната ти връзка, зависи си от самия човек. Няма как лесно да се забрави човек, с който си бил доста дълго време. Аз лично забравих бившия си със сегашния ми приятел. Още си страдах по него, но опитах с новото момче, и ето че при мен се получи. Отначало беше трудно, но наистина, когато пуснеш спомените и миналото да си отидат е много по- лесно. :)

valdesbg
03-04-2012, 20:24
Тц. Няма такова нещо. Забравяш единия и чак след това се хващаш пак на хорото.

Cold_Tearsss
03-04-2012, 20:24
Тц. Няма такова нещо. Забравяш единия и чак след това се хващаш пак на хорото.
+ 1

Ако искаш любов, не бъркай другите неща с любов. :)

fenkaaa
03-04-2012, 21:55
Ако си с един човек,за да забравиш друг,няма как да стане,защото винаги ще приемаш другия човек като утешителна награда,без да виждаш каква е реалността.

djipsito
03-04-2012, 23:52
И аз съм на мнение, че са врели некипели, поне от опита ми.
А ако ми се случи някога, ще сметна, че с бившия съм сбъркала любовта със секса.

anonymous708973
03-05-2012, 07:37
Защо смятате, че трябва да има лъгане на сегашния? Ако сте се разделили с бившия заради тръпката към сегашния и тая тръпка постепенно се увеличава, докато прерасне в нещо истинско... няма да усетите как това развитие на действието ще премахне всякакви съмнения и чуденки какво би станало с бившия, ако бяхте останали заедно. След една връзка винаги има такива, но ако се потопиш изцяло в отношенията си с новия човек, нещата се нареждат идеално.

Нека тези, при които не се е получавало, се замислят дали новият не им е бил изкупителна жертва.

Hilary_
03-05-2012, 07:40
При мен действа, но при условие, че не правя грешката да го сравнявам или да го приемам като заместител.

anonymous708973
03-05-2012, 07:43
Точно това приемане като заместител прецаква нещата.

valdesbg
03-05-2012, 07:50
Инче, права си но темата е за друго. Въпроса не е бихте ли оставили сегашната си връзка заради друга. Ситуацията е ако не можете да преодолеете свършилата ви вече връзка бихте ли излизали с някой друг САМО за да я забравите и да продължите напред?

scandalousLady
03-05-2012, 13:02
Попринцип може да се получи обратен ефект.Единия вариант е да нараниш ужасно много човека, другият е да се влюбиш в него и всичко да е наред,което е по-рядко срещаното, защото винаги почват сравнения и т.н.

mynichka
03-05-2012, 15:26
Адски тъпо е това, първо трябва да преодолееш и забравиш предишната си връзка.

marilyn
03-06-2012, 09:26
Аз съм на мнение, че трябва човек да си преживее старата болка, да си изясни нещата за себе си, а не да си лекува раните с друг човек.

Chacho
03-06-2012, 10:12
Стига да имаш тръпка към новия/новата и да не е била прекалено дълга старата връзка.

SpiritInBlack
03-08-2012, 08:28
Любовта се лекува с любовни подвизи в дискотеката <23

tItEufFf
03-08-2012, 08:42
А когато става въпрос за несподелена любов? Когато този който искаш не отвръща на чувствата ти, а ти така си се привързала към него. Когато разбереш че за него не си просто поредното момиче с което просто е убивал времето. А в същото време има някой друг, на когото знаеш че можеш да имаш доверие, защото наистина държи на теб ...

aleks07
03-08-2012, 09:04
Ами,това е нещо като отбий номер.Ако ти нямаш нагласата да пуснеш миналото,дори и да си с друг човек,може накрая да има много наранени (;

Напълно съм съгласна..или пък ако стане, то ще бъде временно, изпълнено с адска болка и при всяка възможност ще се сещаш за другия човек, а като го видиш ще се рапзлакваш от всичко събрано..поне при мен е така..и за жалост не мога да се отърва от грешкатав да правя това :(((