PDA

View Full Version : Шантавотия - не искам да се обвързвам



litichka
03-05-2012, 11:53
Здравейте! Не знам с кой да говоря по този въпрос.. приятелите ми не ме разбират кой знае колко. За това реших да говоря с всички вас.

Още от малка съм си мечтала как един ден ще имам приятел, ще правим тези и тези неща, ще сме лудо влюбени и прочие. И до скоро.. също го исках. В момента поддържам контакти с 2 страхотни момчета(коренно различни един от друг). Виждам как с единия нещата вървят идеално.. говорим си, излизали сме, прибираме се заедно от училище попринцип и т. н. Той не е казвал нищо за връзка с мен или нещо подобно, обаче ние момичетата ги усещаме тия неща.. и просто не искам да се обвързвам с него.

До тук добре, но не е само той. Не искам да се обвързвам с никой сериозно. Факт е, обаче, че до сега не съм си имала приятел. И все си мисля, че е заради това.. че ме плаши "новото". Замислям се-няма нормален тийнейджър, който да не иска да си има приятел/приятелка.. всички се стремят към това.

Преди като ме питаха дали съм си имала приятел винаги се притеснявах да кажа истината. Беше ме срам. Но сега като ме питат въобще не ми пука....

Знам, че "проблемът" ми е шантав, но много ще се радвам, ако го обсъдите с мен. И, за да не питате-на 16 години съм. Благодаря.

scandalousLady
03-05-2012, 12:58
Здравей, така аз предлагам да действаш с това момче, с което сте близки.Не се срамувай от това,че си нямала приятел на 16 си, голяма работа.. . Не искаш да се обвързваш с него защото те е страх или защото не го харесваш ? Ако е първото, не се притеснявай остави го той да води нещата докато посвикнеш, но му покажи че имаш симпатии към него :) бтл той на колко е ?

DarkTemplar
03-05-2012, 13:05
Шантавотия - доста интересна дума. :D

Сега по-сериозно. Различните хора са готови за обвързване на различен етап от живота си. Явно ти си от тези, които смятат започването на връзка за сериозна крачка и умишлено го отлагат. Ще дойде момент, когато и това ще се случи - ще срещнеш подходящия и бла бла бла, сещаш се кво имам предвид. Не е нужно да избързваш самоцелно, остави нещата на естествения им ход.

На 16 още си доста млада, за да се чувстваш закъсняла за каквото и да е. Дишай спокойно.

nIkEnCeTy_bE
03-05-2012, 14:50
Не трябва да се страхуваш. Страх те е, защото е нещо ново за теб, но се впусни, нищо не губиш. Никой не е казал да имаш сериозна връзка и т.н

litichka
03-05-2012, 17:12
Ами 1 година по-голям от мен.Харесвам го..веднъж само като приятел,веднъж като нещо повече :D тийнейджърски глупости.Времето ще покаже какво ще стане.Иначе преди първата си връзка,вие не бяхте ли уплашени?Какво ви спираше,за да не бъдете с момчето/момичето,което харесвате?

peace94
03-05-2012, 17:29
1 нещо е важно в случая: щом се чудиш изобщо ДАЛИ искаш връзка с него, значи не го харесваш достатъчно :) Повярвай ми, от опит е, патих си от един такъв "несигурен", който уж не искаше връзка ала-бала и затова ме скъса, така да се каже. В последствие се оказа, че не е това причината, просто не ме е харесвал. Не набутвай момчето, ще си намериш такъв, с който въпросът дали или изобщо няма да стои. Успех! :)

treisi90
03-05-2012, 17:42
Ако наистина харесваш момчето и си сигурна и в неговите намерения, не мисля, че има защо да се притесняваш. А и никой не е казал, че ще бъде сериозна връзка, но все пак трябва да се започне от някъде. Има случаи дето двама души се обвързват на шега, пък след време дори създават семейство. Моята първа любов беше, когато бях на 13г. Запознах се на един мач със въпросното момче, писахме си, общувахме известно време и в един странен ден той дойде при мен и доста неочаквано ме целуна и от там нататък нещата сами си се развиха, така че няма страшно.
Успех! :)

Pa3yMeH
03-06-2012, 17:54
Просто не си готова за сериозна връзка. Хубавото в случая е, че поне не си играеш с чувствата на момчетата.

И между другото, няма нищо срамно в това да си си нямала приятел до сега. Само много повърхностни хора ще ти се присмеят за това.

raror
03-06-2012, 19:06
Ми то затова се опитва ... сега си на 16-кога смяташ, че ще първия път? Даже си закъсняла и мнооогоооооо неща изпуснала. :|