PDA

View Full Version : СПЕШНО МИ ТРЯБВА ЕСЕ!



Marti9Levski
03-05-2012, 13:24
Моля, ако някой може да ми напише (или да даде линк към сайт) есе на някоя от темите:
1. Планината
2. Морето
3. Обичам планината, защото...............
4. Аз и морето
Благодаря предварително!

difagen
03-05-2012, 14:14
Спешно ми трябва АНАЛИЗ на тема "Кандидат за хамама" !!! плссс, който може да ми помогнеее !!!

Marti9Levski
03-05-2012, 16:42
Спешно ми трябва АНАЛИЗ на тема "Кандидат за хамама" !!! плссс, който може да ми помогнеее !!!

difagen, изобщо не се и надявай! Тук хората отговарят на всякакви просташки теми, но когато на някой му трябва есе или нещо такова никой няма да се занимава! На мен ми трябва за утре и.........лошо! :(

granger
03-05-2012, 17:37
Да ти имам и "умните" теми . За Планината и Морето не можеш да напишеш , при положение ,че петоклансик ще се справи за нула време! Като ти праснат в 11 клас есета по БЕЛ и философия, на такива теми ,че ще ти се завърти главата!

klklkl
03-06-2012, 17:24
Трябва ми есе по география на тема :Икономическа печалба тук и сега, или природна екологична катастрофа в бъдещето.

kristal3
03-10-2012, 09:14
Моля, ако някой може да ми напише (или да даде линк към сайт) есе на някоя от темите:
1. Планината
2. Морето
3. Обичам планината, защото...............
4. Аз и морето
Благодаря предварително!

Темите ти са елементарни! Не разбирам защо не можеш да се справиш и търсиш чужда помощ. Ти би трябвало да знаеш за кое трябва да пишеш - това, което ти харесва най-много. Аз лично бих предпочела "Аз и морето". По тази тема можеш да напишеш как се чувстваш, когато си там. Защо обичаш морето. Колко много ти харесва да се гмуркаш в топлите вълни... Можеш още да кажеш, че ти харесва да правиш нови и нови опити да задържаш дъха си под водата - и всеки път се получава все по-успешно. Обясни как стоиш на горещия пясък, гледаш мидите и камъчетата, и се чудиш как е възможно да са толкова различно красиви; как морето ги изхвърля като излишни - защото то е богато на много, много такива. Просто говори за нещата, които на теб ти харесват, и които те ощастливяват. А за извод можеш да напишеш, че малките неща от това необятно море ти носят радостта, която ти е достатъчна, за да живееш щастливо и красиво.

granger
03-10-2012, 09:17
абе мършиииииии що ми не ядете хуя бе !!! ебал съм ви путката майчина с нищо неемооо ми помогнете гъзолизци такива яжте ми кура !!!!!!
Само доказваш колко си елементарен и прост!

kitty02
03-10-2012, 22:54
Първото есе:
Вървя все по- нагоре, нагоре, нагоре! Изкачвам се и сърцето ми тупти радостно, защото усеща ласките на планината. Очите ми се радват на цветовете. Дробовете ми вдишват свежестта на въздуха и ликуват, както и всичко в мен. И докато мислено се гмуркам се в бликащите реки, търкалям се в тревите и летя с птиците, вече съм горе, където орлите вият своите гнезда и небето е толкова синьо, че чак те заболяват очите. Колкото е по- тежко изкачването, толкова по- бързо забравям градската суета, лошотията на хората, тревогите и гнева и се отдавам изцяло на планината. Тя ме обгръща с чистота и любов, кара ме да се чувствам истинска, кара ме да съм добра и силна. Даже когато се разсърди и започне да изпитва волята ми, всъщност ми доказва за пореден път, колко много обичам живота, красотата и нея. Понякога усещам огромна необходимост да тръгна нагоре, там, където единствено намирам себе си и се спасявам от мрака, който се опитва да проникне в живота ми. Пречиствам се и се връщам отново към своя делник, но вече съм по- силна, по-спокойна и уверена, че няма да позволя на злите сили да ме завладеят и да изтръгнат и мъничкото човешка доброта, която ми е останала, след охлузването на душата ми в човешките неволи и злоба.
Благодаря ти, Господи, че ми показа пътя към твоето творение, към неговата красота, чистота и величие!

Второто есе:
Станах рано. Беше хубава пролетна сутрин и слънчевите лъчи небрежно се прокрадваха в моята стая. Малко по-късно вече бях готова за училище. Времето навън беше изкючително приятно.
Влязох в класната стая. Съучениците ми жужаха из нея. Учителката влезе. Прекарахме един много интересен час. Класната ни разказваше за морето. Обясняваше ни как Черно Море ни свързва с Украйна и спомага за икономиката на държавата ни. С огромен интерес слушах думите на учителката. Разбрах, че това море, което всяко лято радва малки и големи с вълните си, всъщност е и нещо много повече. Часът свърши и отново цялото училище зажужа. Само аз бях останала седнала на чина си, омагъосана от думите на учителката.
След края на учебния ден аз не спирах да мисля за морето. Реших да отида на плажа. Когато стигнах, останах без дъх. Слънцето тъкмо залязваше и нежен ветрец леко подухваше. Бях изумена от красотата на тези пет минути, когато слънцето сякаш се потапяше в кристално сините води. Имах чувството, че времето беше спряло и само това вълшебство имаше значение. Не можех да помръдна. Бях като омагъосана, а погледът ми не искаше да се отмести от хоризонта. В един момент дочух детски смях. Погледнах настрани и съзрях две деца заедно с баща си, които пускаха хвърчило. Изглеждаше като сън. Небето беше червеникаво, вятърът небрежно ронеше косите ми, а децата се смееха. Беше неповторимо. Погледнах ги отново. Пуснаха хвърчилото и вятърът го понесе в небесата. Малчуганите тичаха след него. Това беше един от редките моменти в живота на човек, когато си казваш ''Ето виж, всичко е наред!". Тази картина е като онези, в които и да искаш да подобриш нещо, просто няма как, защото както и да я погледнеш, е идеална.
Слънцето напълно се скри, децата се прибраха, а аз останах под лунната светлина. Замислих се, че в крайна сметка икономиката не е толкова важна и вълнуваща, колкото тези пет минути, в които нищо друго няма значение.
В този ден аз разбрах, че морето е нещо неповторимо. Без значение от коя гледна точка разсъждаваш. То помага на държавата, радва малки и големи и понякога даже за пет минути успява да осмисли целия ти живот. Ето това е морето, което обичам - петте минути, заради които си струва да вярваш, че всичко е наред.

klklkl
04-01-2012, 21:27
трябва ми есе на теми:
"мястото на жената в съвременния свят"
или
"аз и моят град"