PDA

View Full Version : Софийски университет



someonerandom
03-05-2012, 17:04
Така,след дълго мислене стигнах до извода,че искам да уча право в СУ.Тук обаче идва и проблемът-понеже като цяло съм изключително сериозна личност(тежка форма на сарказъм) и чак сега,2ри срок на 11 клас,се усетих,че ще е добре да се позагрижа за успеха си и оценките като цяло...Та въпросът ми е дали там приемат с матура или с успех от училище и ако са важни оценките от гимназията,дали още има възможност в 12 клас да държа изпити и да си пооправя старите оценки.

anonymous708973
03-05-2012, 17:48
Ти абсолютно сериозно не знаеш как се кандидатства право?
Щастливец.

someonerandom
03-05-2012, 17:58
...добре,определено не се чувствам по-спокоен :D
Сериозно,ако имаш някаква информация,сподели

Glamour92
03-05-2012, 18:04
За правото в СУ искат оценките от 2 изпита,доколкото знам-история и БЕЛ.И по двата предмета ще пишеш теми.
http://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/priem/priem_za_obrazovatelno_kvalifikacionna_stepen_baka lav_r_i_magist_r_sled_sredno_obrazovanie/kandidatstudentska_kampaniya_2012/baloobrazuvane/yuridicheski_fakultet/pravo

Още отсега да ти кажа-доста учене те чака...

someonerandom
03-05-2012, 18:08
Ученето ми е ясно,въпросът ми е дали ще ме прецака фактът,че съм идиот,не учих 2 години и ще съм с ниска диплома,или ги интересуват само оценките.То че ще си скъсам .... от наваксване е ясно при всички случаи...
Едит:Сега погледнах линка,обаче не мога да разбера-това "Оценки от дипломата за средно образование (държавен зрелостен изпит или от задължителната подготовка)*
" означава,че гледат или матура,ИЛИ диплома,нали?

Glamour92
03-05-2012, 18:14
То се води изпит за промяна на оценката...трябва да си убеден в знанията си,за да се явиш на такъв.
Мен ако питаш,по-лесно ще ти е да избереш матура по история-тя се води приоритетна в сравнение с оценката от дипломата.

someonerandom
03-05-2012, 18:19
Точно това исках да попитам-дали матурата замества дипломата.Благодаря много за помощта :)

bloodyF
03-05-2012, 18:20
ако караш матури-история, бел се взима оценката от матура история, вместо от дипломата
имаш трети отделен изпит по история и четвърти отделен по бел
в 12 клас може да се държат приравнителни изпити, с които да си вдигнеш оценката, но както може да я вдигнеш, така може и да я смъкнеш
има 20тина теми (те са повече за учене, но са обединени на изпита) по българска история до 1944 година, може да ги видиш на сайта им
има и теми за изпита по литература
по история, ако си купиш темите и си ги зубкаш сам/а е окей, но по литература ако нямаш дар слово, не мисля че може да минеш без уроци
ако има нещо питай

umri
03-05-2012, 18:29
Взима ти се средноаритметичната оценка по БЕЛ от 9 до 12 клас и същата такава по История. Отделно трябва да се запишеш за предварителни и официални приемни изпити, като темата по БЕЛ е да развиваш тема по литература, а по история е да развиваш тема по история на България. Ако искаш да влезеш, трябва да започваш в най-скоро време частни уроци и да зубриш наизуст теми дълги около 10тина страници парчето. Темите се около 30 на предмет. Конкретно за тази специалност, мъжете влизат малко по-лесно, но за да ти е сигурно мястото трябва да изкараш много висока оценка на изпита по история, защото тя е най-важната и в най-лошия случай 4-ка по БЕЛ. За да видиш как се образува балът, влез в сайта. Всичко е обяснено като за малоумни, стига да знаеш къде да търсиш.