PDA

View Full Version : Проблем с влизане в Моят компютър



mimenceto_vg
03-05-2012, 19:21
Имам проблем,когато влезна в каквато и да било папка от моят компютър или моите документи ми излиза - Windows Explorer has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience. If you were in the middle of something, the information you were working on might be lost. Please tell Microsoft about this problem. We have created an error report that you can send to help us improve Windows Explorer. We will treat this report as confidential and anonymous. Пуснах нативирусната,но намери само един файл и го изтрих,но няма промяна.А преди час ми изписка антивирусната Аваст и пишеше,че е блокирала Троянски кон.Моля ви за помощ!!!

npp
03-05-2012, 19:50
ако още не си инсталирала norton, можеш да го качиш оттук(клик) (http://www.kaldata.com/modules.php?modid=1&action=download&id=435), но направи така че да се запише на десктопа при качването, след това махни avast и инсталирай norton, направи му update на базата данни, след което изключи system restore от десен клавиш върху my computer и след това ляв върху properties - менюто се намира в tab system restore, след това влез в settings на norton и в графата computer намери навсякъде където пише “Items to Exclude from Scans” влез там и махни всички зададени пътища, след което направи пълен скан(full scan), след почистването направи пълен скан и с malwarebytes(клик) (http://download.cnet.com/Malwarebytes-Anti-Malware/3001-8022_4-10804572.html?part=dl-10804572&spi=3abff6c8606cc6314cf6a7628d377ecc)

с какъв windows си?

mimenceto_vg
03-05-2012, 20:04
Благодаря!Но има проблем като тръгна да инсталирам нортон ми изписва с червени букви - Application Compatibility Check
A problem has occured that needs your attention : One or more programs on your computer are not compatible with this Norton product.Please uninstall all programs listed below,and than restart this process..Май не е съвместима с аваст,извинявай,че те занимавам,но не разбирам много,а се притеснявам за лаптопа си :)

mimenceto_vg
03-05-2012, 20:16
windows-a mi e XP :)

npp
03-05-2012, 22:26
първо деинсталирай avast и чак после инсталирай norton, но прочети добре предишният ми post и следвай инструкциите, а след като свършиш, можеш да пъхнеш инсталационното cd с windows xp в лаптопа и от start --> all programs --> accessories --> command prompt напиши sfc /scannow и натисни клавиш enter, след като свърши, всички изтрити системни файлове ще бъдат възстановени