PDA

View Full Version : Какво мислите за младите семейства ?



ohluv
03-05-2012, 19:57
На около 24-28 години с дете?Мислите ли че можете сами да се справите на тази възраст да отгледате дете :D

ShtrudeL
03-05-2012, 20:01
Мисля, че това си е прекрасна възраст пък за дете. :>

PainMonopoly
03-05-2012, 20:27
За хора, които не смятат да следват, е съвсем нормална възраст. На 24 вече ще са работили няколко години и ще имат опит с това да се грижат сами за себе си.

За хора с виШУ или още по-зле, за студенти на такава възраст, е силно противопоказно.

D1esel
03-05-2012, 21:59
По мои наблюдения, дори и да не учиш, 24 години е твърде ранна възраст. Към 30 вече, т.е. към 28-32г. вече е нормално, дори това според мен е най-хубавата възраст. ;) Лично аз мисля съвсем реалистично и според мен, или поне си мисля, че мисля така, колкото и за ненормален да ме помислите, най-вероятно ще имам деца като наближа 40г или след това.

Не ми се иска да е така, иска ми се да съм млад тати, но съм реалист. Основният проблем е финансовата страна. Емоционално съм търпелив, със сигурност няма да мрънкам, че децата са ми в тежест. Напротив дори - дори съм адски всеотдаен към семейството си. Малко са хората като мен в това отношения, наистина, колкото и нескромно да прозвучи. Най-много от всичко на света искам да създам семейство и да имам деца, които обаче искам да живеят така, че да не им липсва нищо - нямам предвид скъпи вещи, а да имат спокойствие, за да се изграждат спокойно като личности - нещо, което много малко хора от нашето поколение имат. А това означава освен да имам пари, защото спокойствието основно с пари се купува, и да съм способен да отгледам децата, да живеят в стабилна семейна среда, т.е. да се разбираме с жена ми. А на човек акъла обикновено му идва пак на тази възраст - когато вече се е налудувал, пробвал е всички пози от камасутра и иска да помъдрее.

А като цяло за младите семейства - 99 процента от тях са много прости същества, нахални и нагли. Мама и тати ги гледат, докато децата им влязат в пубертета. За мен повечето родители на по 20 до 25 годишна възраст са просто едни деца, които гледат деца - тъпи и смотани и децата им стават същите :D

БожиятАгнец
03-06-2012, 00:00
За жалост това се смята за идеална възрат, особено пък от жените, заради миналото и идеалите, които са останали. Наблюдавам как по-възрастни жени съветват дъщерите си, които са прясно пълнолетни да си търсят вече съпруг, че докато си намерят някой отговорен и богат ще им е минало времето...
И така под един вече минал обществен натиск се правят грешки, правят се нежелани деца, създават се фалшиви семейства и става една ненужна драма...
Или пък, защото някакви пълнолетни пуберчета са решили, че са сродни души и семейният живот е стъпката, която следва.

Пейн е прав. Отново остаряла и вече ненужна и неуместна практика. Взимаш овновно/средно, почваш бачкане, правиш семейство и това е. Вече си си изпълнил мисията в живота.
Не знам кой човек би направил така с всички възможнотси, които младите хора имаме днешно време.

Разбирам по комунистическо време, например, хората не са имали много други възможности, но смятам,че вече трябва да сме на светлинни години от този тип мислене.

В повечето случаи с подобни експерименти с брака се правят деца, а родителите са прекалено инфантилни и бедни, никой от тях не може да се реализира, а за някаква бъдеща реализация на детето да не говорим и в крайна сметка психиката и животът на всички се смазва.
И в повечето случаи майката бива изоставяна с детето. И защо не? Как очаква от един тепърва изграждащ се като личност човек да поеме подобна отговорност?

От това, което съм видяла, мога да кажа, че деца трябва да се правят след 30, а ако може без брак - още по-добре.

montana6
03-06-2012, 05:21
Дотук представихте социалната и финансовата гледна точка за това кога семействата трябва да имат деца. Но пропуснахте да споменете и най-важната такава, а именно - биологичната. Ако сте чували за тоя термин "фертилност", значи може би имате някаква представа коя е най-добрата възраст за зачеване на детето. А при жената тя е между 20 и 29 години. При мъжа, естествено, горната граница е по-висока, така че него не го включвам. Затова казват, че това е идеалната възраст да имаш дете, а не защото на някой просто така му е хрумнало.

БожиятАгнец
03-06-2012, 06:26
Дотук представихте социалната и финансовата гледна точка за това кога семействата трябва да имат деца. Но пропуснахте да споменете и най-важната такава, а именно - биологичната. Ако сте чували за тоя термин "фертилност", значи може би имате някаква представа коя е най-добрата възраст за зачеване на детето. А при жената тя е между 20 и 29 години. При мъжа, естествено, горната граница е по-висока, така че него не го включвам. Затова казват, че това е идеалната възраст да имаш дете, а не защото на някой просто така му е хрумнало.

О, да, прави си, секси! Хайде да пренебрегнем логиката, здравият разум, бъдещето си и етц. 'неважни неща', за да си начешем биологичната краста заради, която човечеството страда най-вече.
Отдайте се на хормоните, инстинктите си, матката си/тестисите си и си направете поне 20 деца! Ние сме животни. О, йее!

Кур за биологията - очаква се на сегашното си ниво да можем да се контролираме и точно социалната/финансовата гледна точка да са по-важни.

NomNomNom
03-06-2012, 07:36
Разгледах преди няколко седмици за замразяване на яйцеклетки. Мама ми препоръча да изчакам, докато чукна 20.
Предполагам, че ще родя мноого късно, ако изобщо реша да имам деца. Заради това не искам никой да рискува с дъртите ми яйцеклетки над 30.
Има хора, за които е цел да имат семейство, за съжаление при мен това го няма. Казвам за съжаление, защото с удоволствие не бих се цепила от колектива, и бих родила на 20-25, стига да има кой да ме гледа.
Но, много много много ме е шубе някой да не ме изнудва и командва, общо взето заради това постоянно напирам да чета моите си неща и да си върша работата. Общо взето ме е страх да не съм пряко нечия робиня. Защото, ако мъжа ти носи много повече пари от теб - положението не е много равноправно, почти всеки би се надул и би искал нещо в замяна.

D1esel
03-06-2012, 09:12
За жалост това се смята за идеална възрат, особено пък от жените, заради миналото и идеалите, които са останали. Наблюдавам как по-възрастни жени съветват дъщерите си, които са прясно пълнолетни да си търсят вече съпруг, че докато си намерят някой отговорен и богат ще им е минало времето...
И така под един вече минал обществен натиск се правят грешки, правят се нежелани деца, създават се фалшиви семейства и става една ненужна драма...
Или пък, защото някакви пълнолетни пуберчета са решили, че са сродни души и семейният живот е стъпката, която следва.

Пейн е прав. Отново остаряла и вече ненужна и неуместна практика. Взимаш овновно/средно, почваш бачкане, правиш семейство и това е. Вече си си изпълнил мисията в живота.
Не знам кой човек би направил така с всички възможнотси, които младите хора имаме днешно време.

Разбирам по комунистическо време, например, хората не са имали много други възможности, но смятам,че вече трябва да сме на светлинни години от този тип мислене.

В повечето случаи с подобни експерименти с брака се правят деца, а родителите са прекалено инфантилни и бедни, никой от тях не може да се реализира, а за някаква бъдеща реализация на детето да не говорим и в крайна сметка психиката и животът на всички се смазва.
И в повечето случаи майката бива изоставяна с детето. И защо не? Как очаква от един тепърва изграждащ се като личност човек да поеме подобна отговорност?

От това, което съм видяла, мога да кажа, че деца трябва да се правят след 30, а ако може без брак - още по-добре.

Подкрепям напълно! Много добре го обясни ;)

D1esel
03-06-2012, 09:13
О, да, прави си, секси! Хайде да пренебрегнем логиката, здравият разум, бъдещето си и етц. 'неважни неща', за да си начешем биологичната краста заради, която човечеството страда най-вече.
Отдайте се на хормоните, инстинктите си, матката си/тестисите си и си направете поне 20 деца! Ние сме животни. О, йее!

Кур за биологията - очаква се на сегашното си ниво да можем да се контролираме и точно социалната/финансовата гледна точка да са по-важни.

Отново много добре казано! :D

D1esel
03-06-2012, 09:14
Дотук представихте социалната и финансовата гледна точка за това кога семействата трябва да имат деца. Но пропуснахте да споменете и най-важната такава, а именно - биологичната. Ако сте чували за тоя термин "фертилност", значи може би имате някаква представа коя е най-добрата възраст за зачеване на детето. А при жената тя е между 20 и 29 години. При мъжа, естествено, горната граница е по-висока, така че него не го включвам. Затова казват, че това е идеалната възраст да имаш дете, а не защото на някой просто така му е хрумнало.
Жените нямат проблеми да раждат обикновено до 45-50 години дори ;) А проблемите зависят от здравословното състояние на организма на жената ;) Например кръвно, телесна маса и т.н. :D

D1esel
03-06-2012, 09:16
Разгледах преди няколко седмици за замразяване на яйцеклетки. Мама ми препоръча да изчакам, докато чукна 20.
Предполагам, че ще родя мноого късно, ако изобщо реша да имам деца. Заради това не искам никой да рискува с дъртите ми яйцеклетки над 30.
Има хора, за които е цел да имат семейство, за съжаление при мен това го няма. Казвам за съжаление, защото с удоволствие не бих се цепила от колектива, и бих родила на 20-25, стига да има кой да ме гледа.
Но, много много много ме е шубе някой да не ме изнудва и командва, общо взето заради това постоянно напирам да чета моите си неща и да си върша работата. Общо взето ме е страх да не съм пряко нечия робиня. Защото, ако мъжа ти носи много повече пари от теб - положението не е много равноправно, почти всеки би се надул и би искал нещо в замяна.

Абе какви ги говорите бе, яйцеклетки се замразяват поне след 40 годишна възраст. След 30 изобщо не са ти стари яйцеклетките :lol:

NomNomNom
03-06-2012, 09:43
Абе какви ги говорите бе, яйцеклетки се замразяват поне след 40 годишна възраст. След 30 изобщо не са ти стари яйцеклетките :lol:
Aко съм друсала здраво някакви лекарства, ако съм пушач и алкохолик - до 30 ще са здраво омърсени.

montana6
03-06-2012, 09:53
Жените нямат проблеми да раждат обикновено до 45-50 години дори ;) А проблемите зависят от здравословното състояние на организма на жената ;) Например кръвно, телесна маса и т.н. :D

Не бързай да отговаряш, а прочети. Говоря за идеална възраст за раждане на дете от биологична гледна точка. Естествено, че може да се ражда и след това. Но идеята е, че жена на възраст между 20 и 30 години ще е напълно съзряла и същевременно млада, за да може без проблем да износи едно дете.



О, да, прави си, секси! Хайде да пренебрегнем логиката, здравият разум, бъдещето си и етц. 'неважни неща', за да си начешем биологичната краста заради, която човечеството страда най-вече.
Отдайте се на хормоните, инстинктите си, матката си/тестисите си и си направете поне 20 деца! Ние сме животни. О, йее!

Кур за биологията - очаква се на сегашното си ниво да можем да се контролираме и точно социалната/финансовата гледна точка да са по-важни.

Виж сега, не съм казал задължително да се правят деца в тая възраст. Всеки сам си решава. Аз ти казвам, че тоя фактор е най-важният, защото е научно доказан и не подлежи на промени. Всичко друго - финанси, развитие, социален статус е нещо променливо и е при всеки индивидуално.

БожиятАгнец
03-06-2012, 10:31
Добре... Давам себе си за пример,хе-хе. Нали преди споменах за прясно навършилите си пълнолетие познати с по-възрастни майки? Те и майките им са били и все още са в идеално здравословно състояние, карали са съвършени бременности и тези момичета физически и психически са идеални. Аз от друга страна, като дете на млада майка, притежавам абсолютно същото, което до тук изброих,че имат. Каква е разликата? Техните майки сега си имат кариери зад гърба и тези момичета са осигурени във всеки аспект. А аз имам за майка един изцеден, изтормозен и скапан човек, който дори не е бил готов за дете, но е следвал твоята логика (всъщност при много мои връстници е така).

Не се сещам ти на точно колко години беше, но знам горе-долу. И по твоята логика ти вече трябва да си търсиш жена и до няколко много кратки години да й предложиш брак, за да може да си направите дете и ти да си баща на генетичен продукт създаден в идеалното време - щом това е най-важно.

AlMiNaToR
03-06-2012, 11:19
На около 24-28 години с дете?Мислите ли че можете сами да се справите на тази възраст да отгледате дете :D
Твърдо не, докато човек не стане на 60г. не трябва да прави деца.

Wax
03-06-2012, 11:21
Дете след 30 години, като си изживееш живота. За мъж де :d

D1esel
03-06-2012, 12:54
Дете след 30 години, като си изживееш живота. За мъж де :d

А ако ти изсъхне семето, какво правиме? Побързай Уакс, щото не искам света да пропусне шанса да има още 1-2-3 сладурковци като теб, които разбира се само ти можеш да направиш :oops:

ohluv
03-06-2012, 13:30
Добре... Давам себе си за пример,хе-хе. Нали преди споменах за прясно навършилите си пълнолетие познати с по-възрастни майки? Те и майките им са били и все още са в идеално здравословно състояние, карали са съвършени бременности и тези момичета физически и психически са идеални. Аз от друга страна, като дете на млада майка, притежавам абсолютно същото, което до тук изброих,че имат. Каква е разликата? Техните майки сега си имат кариери зад гърба и тези момичета са осигурени във всеки аспект. А аз имам за майка един изцеден, изтормозен и скапан човек, който дори не е бил готов за дете, но е следвал твоята логика (всъщност при много мои връстници е така).

Не се сещам ти на точно колко години беше, но знам горе-долу. И по твоята логика ти вече трябва да си търсиш жена и до няколко много кратки години да й предложиш брак, за да може да си направите дете и ти да си баща на генетичен продукт създаден в идеалното време - щом това е най-важно.

Е че какви кариери имат тея майки ве о.О

ShtrudeL
03-06-2012, 15:06
лол
много са ви дълги постовете, за да ги чета изцяло, но от това, което видях ви се изумявам :>
Майките ви на колко са ви родили? лолол
Майките НИ (нашето поколение, мили деца) са ни раждали точно в тоя период (20-25-30), а вие ми говорите за над 30, че дори 40...
Една позната, която забременя на 29 си прави всички възможни тестове, защото се притесняваше детето й да няма някое заболяване, защото било рисковано... (макар, че май беше рисковано след 35-6-7... нещо такова)
Не знам как я мислите, но ако имам дете, искам да съм млада и готина мама и да си играя нооого дълго с човечето си, а не да съм изгубила всичко детско и да съм му повече като човек, който го командори и му казва "Не пипай тук, не ходи там, аз ще ти казвам дали ти е студено, дали си гладно и дали ти се спи, защото ако на мен ми Е значи и на теб ти е." вместо да му бъда приятел. А е трудно човек на възраст (изживял толкова много) да е приятел с малко детенце, наистина приятел! а не някой, който му се лигави над количката и е свикнал в точен час да му бърка млякото и да му сменя пелените. бла
Аз съм крайно НЕготова за деца и едно такова би ме сринало на този етап. Но смятам че между 20 и 30 е идеалната възраст за бебета. Т'ва е.