PDA

View Full Version : какви грижи полагате за ноктите и ръцете си ?!



FuCKkK13
03-06-2012, 07:35
пускам тази тема защото напоследък раздела много замря,а и мисля,че ще бъде полезна на доста хора... виждам,че напоследък се пуснаха доста теми относно ноктите и за това правя тази тема.. нека всеки да сподели.. написах и за ръцете,защото примерно един крем за ръце влияе благоприятно и на ръцете и на ноктите (някъде бях чела,че всеки ден трябва да се мажат ръцете с подхранващ крем и това помагало и на ноктите)

п.с. извинявам се ако има друга такава тема..

TheBeliever
03-06-2012, 07:42
Почти никакви. Крем за ръце използвам само при нужда. Подрязвам и пиля ноктите само ако съм недоволна от формата/дължината им, не по-често от веднъж на десетина дни. Избутвам кожичките след баня ако се налага и толкова. С лакове нямам нерви и време да се занимавам. Ноктите ми са завидно здрави и затова не ползвам заздравители, масла и прочие. Като цяло съм немарлива спрямо ноктите си, но това е защото мога да си го позволя.

FuCKkK13
03-06-2012, 19:20
^ еми който има хубави нокти... това не е немарливост - направо си се отървала от ред грижи

tomboy
03-06-2012, 21:09
Ами аз всеки ден си мажа ръцете обилно с ''Глисолид'' , защото иначе ми се напукват и кървят (пустата студова алергия!..;(),а този крем ги прави меки и хубави. Относно ноктите ...Подрязвам ги веднъж седмично и ги пиля при нужда , а също така им слагам и едно като (не е лак) комплекс от масла , така не им е нужен лак за да изглеждат добре (мразя да се лакирам). :)

SITYSI
03-07-2012, 06:04
Аз напоследък ползвам само маслото на Икаров, защото ноктите ми постоянно се чупят.
Имам и един въпрос: ако искам да ползвам и заздравител, ще трябва всяка вечер да го трия, за да си сложа от маслото. Това не е ли всъщност вредно?

FuCKkK13
03-07-2012, 07:44
^ щя трябва,а от лакочистителя ноктите ти ще се увредят до толкова,че изобщо няма да си личи че си ги подхранвала с нещо... и още нещо - заздравителите като перфект и т.н. са боклуци.. предпазват до някаква степен,но имат една и съща функция - всичките предпазват докато ти е на нокътя.. изтъркаш ли, ноктите са си същите.. т.е. ако искаш за нацепване примерно - няма да помогне... единствения заздравител,който до някаква степен си изпълнява функцията е на перфект втвърдителя,но и който и заздравител да сложиш пак ти стават малко по-здрави ноктите.. както като имаш лак и ноктите са ти малко по-твърди.. ох и от това всичкото - не си купувай,карай си с икаров,а когато решиш да се лакираш вече си вземи заздравител колкото да го слагаш под другия лак..

MissVampire
03-07-2012, 10:52
За ръцете всеки ден сутрин и вечер ползвам крем за ръце на Арома с пъпеш и съм много доволна от него - мирише приятно и омекотява ръцете. Когато свърши мисля да си взема отново на същата марка с череша. За ноктите - опитвам се да поддържам хубав маникюр - ноктите си ги пиля когато не съм доволна от формата им, така че не по-често от веднъж на седмица. Ползвам маслото на Икаров и си правя разтвор от вода и морска сол, отново за заздравяване. Сега за избелване на ноктите мисля да опитам една друга маска - с избелваща паста за зъби и лимон.

BrokenInnocence
03-07-2012, 12:27
Леко съм вманиачена като стане въпрос за чисти ръце и постоянно ги мия, което съответно ми изсушава кожата и ноктите супер много. Използвам някакъв подхранващ крем за ръце и нокти. Иначе... ноктите си ги пиля горе-долу веднъж в седмицата и гледам да ги правя максимално късички, защото растат адски бързо, а като са много дълги ми пречат (въпреки, че едно време ги бях пуснала и бяха станали 2 см.). Използвам понякога маслото на Икаров, но по-често ме мързи и не ми се занимава. Понякога ги оставям 1-2 дни без лак, за да си починат от постоянното лакиране. Общо взето май е това...

FuCKkK13
03-08-2012, 20:22
някой няма ли да сподели още нещо ? :(

PullMeCloser
03-09-2012, 03:21
Крем за ръце и пилене когато има нужда. Избутвам си кожичките и също така с една малка ножичка когато отстрани ми става раничка(което става често :@ ), изрязвам получените кожички. Мажа с калциев гел като се сетя, в момента не ги лакирам, чакам ги да се пооправят. И маслото на Икаров ползвах, обаче го забутах някъде, трябва пак да си купя.

♥gerry♥
03-10-2012, 09:19
Мажа си ръцета всеки ден с крем на ейвън, стават ми много меки. Ноктите ги пиля, когато имам нужда.Използвам заздравител на перфект.Не ги лакирам много.Оправам си кожичките.

kalpazanka
03-10-2012, 09:26
Нанасям крем за ръце и пиля ноктите при нужда. Веднъж седмично нанасям заздравител за база и отгоре плясвам лак. Накапвам изсушител, за да не съм като препарирана 10 минути и това е. :)

FuCKkK13
03-10-2012, 11:17
^ какви лакове използваш,че за 10 мин. изсъхват ? .. аз не знам направо какви трябва да ползвам.. поне 30мин. а ако пипна нещо по-твърдо и си опра нокътя пак се размацва.. много рядко имам лак,който да седи добре и да е изсъхнал добре :? не мога и не мога да го опазя

kalpazanka
03-10-2012, 11:33
Golden rose и Classics. Отгоре накапвам изсушител. ;)
Някак си не могат да ми се откъснат от сърцето 4 лв за catherine arley, камо ли 17 лв за манхатън и ОПИ. :D

wezinka
03-10-2012, 11:35
Аз крем не ползвам за ръце, тъй като дори и зимата ми са мекички. Почти винаги имам лак на ноктите си. Някой по-отгоре беше писал "да се освободя от лака" - няма такова нещо, даже лака ги прави по-твърди, защото нокътя е рогово образование - то не диша и не се храни. Но всеки както иска де. Лак, който бързо изсъхва може за вземеш на Ейвън, а според мен си вземи изсушител за нокти.

FuCKkK13
03-10-2012, 12:13
kalpazanka
какъв изсушител ? аз ползвам на перфект,но пак не засъхва както трябва :? .. иначе и аз не дава много пари за лакове.. но на catherine arley мисля да си купя по 1 ...

kalpazanka
03-10-2012, 12:26
http://vianperfect.bg/products/uploads/izsyshitel-lak-nokti.jpg
:)

FuCKkK13
03-10-2012, 13:28
^ абсолютно същия ми е изсушителя... вече почвам да си мисля,че моите нокти са дефектни ;д

muhtesemfan
03-10-2012, 18:19
На мен особено през зимата,ръцете ми много се напукваха,просто бяха ужас,но баба ми купи един крем,ползвах го 3 пъти и всичко мина.Иначе,пила си ноктите и ги лакирвам, заздравители не ползвам. :)

Gabi_P
03-23-2012, 04:44
Ето и нещо супер ефективно за меки кожички, които лесно се избутват. http://miracleofbeautyandfashion.blogspot.com/2012/03/diy.html

Glam0rous
03-23-2012, 17:08
Правя си ноктопластика или Shellac и не го мисля. Имам 1-2 лака в нас, ако ми омръзне сложения и толкова. Мързи ме да се лакирам и не обичам, а и от всички евтини лакове ноктите и без това стават ужасни.

vermili0n
03-23-2012, 17:46
Кожата на ръцете ми е много суха, всеки ден се мажа с крем. Ноктите ги режа и пиля един път седмично. Почти винаги са ми лакирани.
FuCKkK13, препоръчвам ти изсушителя за лак на essence. Аз ползвам този с капкомера и съм много доволна :)

ledenakrasota
03-23-2012, 17:49
Пуснах си ноктите и не мога да повярвам, че се оправям с тях. :shock: Дори лещите си слагам без проблеми. :-D

Използвам заздравител за меки нокти. През 3 дни ги пиля. Понякога използвам и нокторезачката. С клещите си махм кожичките. Мажа се с крем понякога.

ch0c0late44
03-23-2012, 18:21
Ползвам крем 1-2 пъти дневно,пиля ги 1 път в седмицата,на 1-2 седмици ги режа по малко.Лакирам се много рядко,преди си слагах някакъв заздравител,но вече не..дори името му не помня 8-) просто нямам нужда..

arsenalllbaby
03-24-2012, 09:20
Амии, използвам заздравител (ама май не е кой знае какъв, като свърши, ще си взема нов..), като се лакирам, гледам да си пазя лака, за да не използвам лакочистител често, лакочистителя ми е без ацетон, пробвах 2 пъти 1 маска, която видях тук и мисля, че е хубава, ще продължа да си я правя, когато не съм лакирана : ) Също така ще си взема гумени ръкавици, защото често мия чинии и ми се лющи лака от него и трябва да го трия.. Крем използвам на Нивеа. :)

FuCKkK13
03-25-2012, 10:33
vermili0n
мерси.. ще потърся :)

Gabi_P
07-18-2012, 04:16
Рецепта за домашен серум за нокти: http://miracleofbeautyandfashion.blogspot.com/2012/07/diy.html

също така има продукт на Икаров. Казва се масло за нокти. Много го хвалят. Не съм го пробвала още

FuCKkK13
07-18-2012, 12:14
еха.. мисля да го пробвам :)

Gabi_P
07-18-2012, 13:52
Радвам се, че ти харесва идеята :)
Също за ръцете си правя скръб от бяла захар и повечко крем за ръце (може и лосион за тяло, че е по-икономично) и ги увивам за малко в найлонови торбички (най-много 10-15 минути, защото съм шило и не мога да седя на едно място). Ефектът е много добър, но за жалост рядко го правя, че много ме мързи ;)

don't say anything.
07-18-2012, 17:31
Грижи ли?
Еми, гледам да ги пиля с картонена пила, понеже знам, че със стъклена или метална не е хубаво за ноктите. Внимавам какви лакове купувам, т.е. на какви марки, трябва да са качествени поне. Мажа ги с маслото на Икаров, правя им ванички със сол и вода, слагам върху тях лимон и стоя така, отделно имам на perfect 2 заздравителя, както и на essence един. Ии това е май за ноктите.
За ръцете - мажа се с крем на нивеа за ръце и нокти, подхранващ е и съм страшно доволна, както съм и маниак на тема миенето на ръцете, така че гледам все да са чисти, нежни и.. това е. :)

Violenza
07-18-2012, 17:36
Крем за ръце ползвам най-вече зимата. А ноктите сама нищо не ги правя, винаги ходя на маникюр.

Dirty Version.
07-18-2012, 19:26
Използвам единствено маслото на Икаров всяка вечер и съм много доволна. Другото което е ги пиля през 3 дни за по-бърз растеж и се старая да не се лакирам много често.

Gabi_P
07-19-2012, 04:29
аз пък единствено стъклената пила признавам :D четох някой маникюрист беше казал, че е най-безвредна и се навих да потърся. Оттогава съм супер доволна. Но всеки има различни предпочитания :)

eve_angel
07-27-2012, 20:55
ами напоследък съм адски взискателна относно ръцете си..еми..грижи-крем за ръце на ейвън всеки ден,сменям си лака всеки ден,(понякога слагам само основа)..за пиленето и тн-веднъж в седмицата..иначе използвам ароматно масло вместо олио за кожички..рядко,но ползвам заздравител и така...