PDA

View Full Version : Написах мейл до инвестор.бг - хр отдела, лол



NomNomNom
03-06-2012, 13:21
//Форматирането не мога да го пейстна, заради това ще ви е малко объркано, но все тая.


Здравейте,


Пиша Ви във връзка със сайта teenproblem.net и некоректните/неграмотни статии, които се публикуват там.
През цялото съществуване на сайта, многократно са подавани оплаквания към екипа, но никога до сега не са взимани мерки.
Тъй като вече не посащевам чести сайта, не мога да дам много примери, но за последните няколко дни попаднах на следните неща:
http://www.teenproblem.net/a/2-kozmetika/13056-ancug-zabravete-za-tazi-dreha/
В статията личи ясно изразено мнение и силен субективизъм. На някои места е крайно и неуместно-
Ако вие искате хората да ви забележат, да ви харесават, да мислят, че сте стилни, да ги впечатлите с външния си вид, то тогава забравете за тази отвратителна дреха, наречена анцуг.
Излизането на кафе, до магазина, до мола или на произволно друго публично място с анцуг е напълно недопустимо.

Както знаете, сайта се посещава от много деца, на възраст от 11 до 15, родителите на които да не могат да си позволят да купят друга дреха. Тези крайни изказвания могат да доведат до конфликти вкъщи, вместо да помогнат в някакъв аспект.

И не на послесно място анцугът е проява на неуважение към човека до вас.

Някой хора веднага ще кажат, че анцуга е евтин и затова се може от болшинството, но проверката ни показа, че в моловете могат да бъдат купени дънки на стойност от 40-50 лв., ризи на стойност от 30-40 лв, рокли на стойност от 35-60 лв. Минималните цени на анцузите обаче се оказват значително по-скъпи от нормалните дрехи и започват от над 100 лв. като достигат до умопомрачителните 300-500лв. за спортна дреха.

Не всички деца пазаруват в моловете, а на пазара това е най-евтината дреха - цените варират от 2 до 20лв.
Дънките са от 10 до 40лв.

Обикновено анцузите вървят с маратонки, чиято начална цена започват от около 90лв., защото нали са "официални" маратонки, маркови като анцуга. Така срещу значително голяма сума можете да се облечете изключително безвкусно и да излгеждате зле. И повярвайте никой няма да обърне внимание на прическата, лицето, мускулите, маникюра или там всичко друго, което правите, за да изглеждате добре, ако сте навлекли анцуг.
При наличие на такава силна теза се очаква аргументация, но последната липсва.

Както и да е, няма да продължавам с цитатите от тази статия, а ще продължа със следващата.

http://www.teenproblem.net/a/6-lubopitno/1368-buket-za-nego/
Статията е алтернативна и различна, така е. Но отново личи субективизъм.
И толкова ли няма други неща, за които да се пише.
Както и да е, тук искам да наблегна на думата весници. Направени са многобройни бележки, но корекция няма.

http://www.teenproblem.net/a/2-kozmetika/35805-kakvi-parfumi-vi-podhozhdat-spored-cveta-na-kosata-vi/
Заглавието на статията е - Какви парфюми ви подхождат според цвета на косата ви ?
В самата статия е отбелязано:

Представителките на нежния пол, които имат огнени коси, не си падат по аромати, в които има осезаемо присъствие на тревисти нотки. На брюнетките им отиват тежките източни аромати, докато за блондинките са препоръчителни парфюми, които ухаят на свежи цветя. Интересен е фактът, че когато на светлокосите дами е по-суха и затова ароматът на парфюмите се задържа доста трудно.

Ту се говори, че отива, ту че предпочитат.
Също така е допусната отново правописна грешка.
Заглавието не е коректно формулирано.

И, последният пример, който искам да дам и за мен е най-фрапиращ -
http://www.teenproblem.net/a/6-lubopitno/34403-nai-visokiiat-transseksualen-mazh-e-s-rast-213-sm-snimki/

Това е обида за жената .. Трансформация от жена към мъж - транссексуален мъж, от мъж към жена - транссексуална жена. Написах оплакване в секцията на форума, предназначена за това, но то беше игнорирано. Просто е недопустимо да се пишат такива неща.

Искам да обърна внимание на всички повърхностни и некоректни статии в секциите любов и секс - ако се зачетете и замислите, много от съветите са силно неподходящи. Преди да се пишат такива неща в сайт за деца и юноши, трябва обезателно да се направи консултация с психолог.

И, в категорията - http://www.teenproblem.net/c/66-uchilishte.html
Пълно е със статии по микробиология, въпреки , че някои от нещата дори ги няма в задължителната подготовка по биология.
Статии по микробиология - много , но по другите дисциплини ?

Моля ви, подберете по-подходящи автори. Не само, че информацията, която сегашните подават, е некоректна, а и става обект на постоянни подигравки от всички читатели на сайта. Наистина, общото мнение за статиите никак не е добро и смятам, че това може да се промени, ако се наберат компетентни кадри - студени в различни области - психология /за да пишат за любов и секс/ , биология и медицина - за да пишат за здраве, история, археология, технологии и т.н.

Надявам се сигналът ми да е бил полезен и да се предприемат действия.

С уважение,

Ева Ангелова

Wax
03-06-2012, 13:27
E-mail-а ти много уместен, но някакси предвиждам, че ще бъде отхвърлен с това, че или не могат да контролират писаното от потребителите, или че това е работа на администрацията на сайта.
Иначе е имало доста по дръгливи теми от гореизброените

ohluv
03-06-2012, 13:28
Най-много да стане нищо,а мачо да блокне темата с някое извинение =/

NomNomNom
03-06-2012, 13:30
Сигурна съм, че е имало, просто сега нито си спомням, нито може би съм ги виждала по-конфликтните.
Спомням си, че имаше една за празнуване на великден и някакви хора умрели тогава, и в статията имаше някаква гавра. но беше отдавна.

Предпалагам, че ще бъде игнорирано, но имам само добри намерения. Наистина ми се иска след като вляза тук, да чета адекватни и интересни статии, не бози за цветя, секс и любов съвети и т.н.

А, иначе, във фб групата, описанието :
"Предпочитано място за тийнейджърите, където те да споделят своите проблеми, задават въпроси "табу" и получават техните отговори от експерти."

Провъзгласявам се за първи сексуален експерт редом с КараМедасеСмея, Картача, Саша93, Бейби98 и онази, дето иска да прави анален секс с надарен.

NomNomNom
03-06-2012, 13:31
Най-много да стане нищо,а мачо да блокне темата с някое извинение =/

Точно това е, че не касае Мачока. Не касае форума. Касае малоумните автори. Нищо против Мачока, Лейдито и т.н.
Просто сайта е едно много хубаво място за пубери, ама чак ме е яд, като гледам кви идиотщини се пишат всеки ден.

Wax
03-06-2012, 13:44
Аз те поздравявам относно споделянето на този проблем с тях. Аз не бих се сетил да им пиша и по едно време свикнах с идиотщината, ама понякога и тя е айляк. Само че напоследък се обозиха яко.

Аз примерно бих могъл да пускам далеч по-интересни статий.

AlMiNaToR
03-06-2012, 13:50
Знаеш ли през къде им е на ИнвесторБГ за неграмотните статии?
Ние всички сме тук заради форума, а не заради статиите в сайта, Инвестор си правят импресиите и парите и не им дреме.
Толкова.

NomNomNom
03-06-2012, 13:53
Знаеш ли през къде им е на ИнвесторБГ за неграмотните статии?
Ние всички сме тук заради форума, а не заради статиите в сайта, Инвестор си правят импресиите и парите и не им дреме.
Толкова.
И ти си прав, ама поне да се трогнат малко за децата, които четат тук .

NomNomNom
03-06-2012, 14:01
Получих отговор !
Екипът щял да бъде преструктуриран и ако има други притеснителни неща - статии - да се обърна отново към тях.

Wax
03-06-2012, 14:02
Брей!
Ама ти сериозно ли?
Ааа май се досещам защо ще стане това преструктуриране, и едва ли ще е заради писмото ти...

filmimilmi
03-06-2012, 14:03
Точно това е, че не касае Мачока. Не касае форума. Касае малоумните автори. Нищо против Мачока, Лейдито и т.н.
Просто сайта е едно много хубаво място за пубери, ама чак ме е яд, като гледам кви идиотщини се пишат всеки ден.
Ако статиите не са малоумни, тийновете няма да ги четат. А пък и, ако ще търсиш някаква морална отговорност, точно посочените администратори са тези, които имат правата да повишават/назначават някого за автор/модератор. Управлението на статиите и форума си е напълно автономно, инвестор ми се струва, че отговарят само за техническата част и рекламата.

NomNomNom
03-06-2012, 14:11
Брей!
Ама ти сериозно ли?
Ааа май се досещам защо ще стане това преструктуриране, и едва ли ще е заради писмото ти...

Дада, казаха, че са го планирали.
Иначе, тук никой не пое отговорност за нищо по темата, заради това писах на тях, просто рандом, имам почивка между лекциите, дето чета, и се занимавам с глупости :Д

Concussion
03-06-2012, 18:06
Eвала.........

GregoryHouse
03-06-2012, 21:46
Абе и аз им дигах пушилка на главите много време. Даже ги колекционирах в една тема...но cлед cмяната беше затрита. От модератори и админи никой нищо не може да направи. Даже нямам идея кой ги пише тези неща... но определено има връзка точно c инвеcтор. Публична тайна - плаща им ce. Предcтавете cи... и то на бройка.

Kaкто и да е, пиcaх и на Алекc, който напуcна, но отговор от никой не получих. А преcтруктурирането не е от твоя е-майл, а заради напуcкането на Alex.

DarkTemplar
03-06-2012, 23:45
Ако преструктурирането включва и махането на великия гений Ралица, им дължим поне каса бира.

Wax
03-07-2012, 12:08
Обърни се! Искай да уволнят Мачока. Обясни им колко е лош. Досега единствено Александър го крепеше. Но щом ще напуска или вече е напуснал, няма кой да го крепи. Искай да сложат глобала на мястото на Мачока!


Пич признавам ти го

http://26.media.tumblr.com/tumblr_ls96enDCnG1qjzeu5o1_500.jpg

NaOH
03-07-2012, 14:26
статий.

По-добре недей :)

Wax
03-07-2012, 14:32
По-добре недей :)

http://badbreeders.net/wp-content/images/Grammar_Nazis____The_Motivator_by_ZlayaHozyayka.jp g

NaOH
03-07-2012, 14:55
Как очакваш ти да пишеш статии, като не знаеш елементарни правила от граматиката?

Wax
03-07-2012, 14:57
Затова си има Spellcheck в сайта на МОН и при евентуално писане на такива ще ги проверявам.
Пък и единствения ми проблем относно граматиката е с "Й"

NaOH
03-07-2012, 15:07
Не ти е само това проблема :)

Wax
03-07-2012, 15:08
Ок :)
Всеки с мнението си.

NaOH
03-07-2012, 15:12
Спел чекъра не проверява за запетаи, а да не знаеш кога се пише й, си е чиста гавра...

Blab
03-07-2012, 16:48
Не ти е само това проблема :)

//не се заяждам; 10 букви:Д