PDA

View Full Version : Огромен проблем с процесора на лаптоп



hpanayotov
03-06-2012, 16:59
Здравейте,преди няколко минути реших да си сменя драйварите на intel i7 core процесора си на лаптопа,но преди това спрях старите.Като ги спрях изведнъж екрана ми стана черен и сега незнам как да го оправя.Приятел ми каза,че трябва да го пусна в save mode,но изобщо като го рестартирам отново ми излиза черен екран и нищо друго.Моля помогнете !

xXxAngerfisTxXx
03-06-2012, 17:10
драйвъри за процесор wtf :lol:

hpanayotov
03-06-2012, 17:31
явно драйвъра е бил за дескстопа...А отговора ти ми беше много полезен,мерси.Следващия път по-хубаво не ми пиши празни приказки.

xXxAngerfisTxXx
03-06-2012, 18:09
кво си инсталирал драйвъри за кво ? за процесор драйвъри няма и за лаптоп и за pc

GregoryHouse
03-06-2012, 18:20
Драйвър точно за процеcор няма. Кажи какво точно cи деинcталирал.

Sh@d0w
03-06-2012, 18:23
Може би говори за драйверите за чипсета?

Wax
03-06-2012, 18:48
Точно пък за лаптоп, за процесор няма, но както каза колегата над мене - има за чипсет.
Тези на Intel Bearlake повечето и някой AMD-та правеха тоя проблем. Много хора си спират драйверите, а не трябва. Инсталацията си прави резервно копие, което стартира за да движи системата на минимум докато трае инсталацията.
Бяха ни водили един такъв умник и това, което ние направихме е да разглобим лаптопа, взехме HDD-то, включихме го към друг и с помощта на VMware направихме нова инсталация с ъпдейтнати драйвери и всичко, като за лаптоп с неговата конфигурация. Експортнахме ги в архив и ги разархивирахме на основното HDD.

Надали автора ще може да се оправи, за това плепоръчвам да го заведе на сервиз. :)

doomkillerr
03-06-2012, 20:01
Решението е следното:

1. Задържаш "Power" бутона до като не се спре лаптопа!
2. Стартираш лаптопа и помпиш от клавиатурата клавиш F8 за да влезеш под Safe Mode"
3. На въпроса от съобщението щракаш "No" и връщаш системата назад "System Restore"

Wax
03-06-2012, 20:06
Решението е следното:

1. Задържаш "Power" бутона до като не се спре лаптопа!
2. Стартираш лаптопа и помпиш от клавиатурата клавиш F8 за да влезеш под Safe Mode"
3. На въпроса от съобщението щракаш "No" и връщаш системата назад "System Restore"

Ако проблема е както го описа авторът "но изобщо като го рестартирам отново ми излиза черен екран и нищо друго" явно не му дава и Boot Menu, за да стигне до тоя Safe Mode.