PDA

View Full Version : Съчинение по немски език 8 клас



Lurker14
03-06-2012, 20:49
Хора трябва ми малко помощ с едно съчинение.
IV.TEXTPREDUKTION
Situation: Man hat dir gestern die Brieftasche gestohlen.
Aufgabe: Erzähle deinem Brieffreund, was passiert ist! (150-170 Wörter)

* Gestern - einkaufen gehen - was gekauft?
*Fahrt nach hause mit dem Bus - aussteigen Brieftasche nicht da.
*Auf der Polizeistation - Person im Bus neben dir beshcreiben.
*Was hat es in der Brieftasche gegeben?
*Was ist dann noch passiert?

Shcreibe die Wortanzahl unter den Text! Wenn du die Wortanzahl über-schreitest, werden dir Punkte abgezogen.

Ако някой може да ми го напише или да ми кажи как по-точно да го направя ще му бъда много благодарен. :)

irrationalDecision
03-07-2012, 09:00
Хора трябва ми малко помощ с едно съчинение.
IV.TEXTPREDUKTION
Situation: Man hat dir gestern die Brieftasche gestohlen.
Aufgabe: Erzähle deinem Brieffreund, was passiert ist! (150-170 Wörter)

* Gestern - einkaufen gehen - was gekauft?
*Fahrt nach hause mit dem Bus - aussteigen Brieftasche nicht da.
*Auf der Polizeistation - Person im Bus neben dir beshcreiben.
*Was hat es in der Brieftasche gegeben?
*Was ist dann noch passiert?

Shcreibe die Wortanzahl unter den Text! Wenn du die Wortanzahl über-schreitest, werden dir Punkte abgezogen.

Ако някой може да ми го напише или да ми кажи как по-точно да го направя ще му бъда много благодарен. :)
Че какво ти е нужно като насоки ,за да го напишеш?Следваш в хронологичен ред точките от зададения план.
1.Обръщаш се към приятеля си, нали все пак му пишеш писмо? С едно изречение казваш, че по-надолу ще му разкажеш какво ти се е случило вчера. И почваш с разказа.
2. Вчера сутринта си излизал да пазаруваш.Казваш му какво си си купил и че после си прибрал портфейла си в задния джоб.
3.Поел си към къщи с новата си придобивка, качил си се на рейса.Нямало е място да седнеш и си останал прав през целия път. Като си слязъл от рейса си установил липсата на портфейла.
3.Отишъл си в районното . Дежурният полицай те е разпитал. Разказал си му какво е станало. Той ти дал и протокол за попълване. В него си описал съдържанието на портфейла си - сума около 20 лева, ученическа карта, карта за градски транспорт и касова бележка за платена сметка за GSM. Отделно в една графа си описал и човека, стоял най -близко до теб в автобуса, за когото се съмняваш, че е извършил кражбата - бил примерно мъж, среден на ръст, с тъмна коса, облечен с дънки и черно яке. Оставил си на полицая телефон за контакт и си си тръгнал.
4. Още в същия ден , в следобедните часове, ти звъннали, че портфейлът ти е намерен и в него липсват само парите.
5. Завършваш писмото като обясняваш на приятеля си, че си доволен, че няма да ти се налага да си вадиш нова ученическа карта и карта за градски транспорт.

Нещо подобно пишеш, след това преброяваш думите.Трябва да се вместиш в допустимия брой.