PDA

View Full Version : Програма за намиране на компютърните портове[2]



MaGuSs
03-06-2012, 22:24
Прочетох на скоро в една тема за Компютърна и мрежова сигурност за програма, която ти показва отворените портове, както и всички валидни портове ( независимо от това дали са заети или не ), а че мисълта ми е дали някой знае такава програма ? Аз съм на уиндоус ХР
Предлагам да продължим темата тука защото Sh@d0w не е никак прав:

Въпроси за пробив на компютърна сигурност, както и програми от подобен род не се дискутират тук.
Това не е тема за пробив на компютъра, ако става дума за порт 80,81,443,3306,21,143,25,110 и т.н. и тем подобни, които се изиксват от XAMPP, темата не нарушава никакви правила !

По темата: Използвай програмата xampp port check (Да добавим, специално за Sh@d0w, че това не е хакерска програма), можеш да я изтеглиш от тука 4shared (http://www.4shared.com/file/V13g2j-z/xampp-portcheck.html)

или отиваш Start>Run> пишеш "cmd"> вътре пишеш "netstat -an"> ще ти се покажат всички портове :) (Да добавим отново специално за Sh@d0w, че това показва отворените портове на ПК, а не на някой друг...)

П.П. Между "netstat" и "-an" има място/space ... ;)

Мога да получа предупреждение или бан, но ще си знам, че съм си прав и само съм помогнал, на един обикновен въпрос за 4 клика и 10 символа :)

Sh@d0w
03-07-2012, 05:46
Автора не е казал за какво му е да намира отворени портове, не е уточнил проблема така че не можеш да знаеш с какви намерения пита за такава програма. Говори за сигурност - нещо ме съмнява. Ако толкова се притеснява да няма отворени портове да си пусне файъруола или да си сложи свястна антивирусна с уебщит и няма за какво да се притеснява.

Ако темата беше от типа "Ползвам Vertrigo/WAMPP/XAMPP или някакъв апаче сървър и като си пусна скайпа сървъра спира да работи" тогава щях/ме да му дадем адекватно мнение.

Така зададен въпроса има много аспекти, откъде знаеш за какво му е да намира отворени портове. Освен това бяха линкнати програми, които нарушават правилата на раздела.

Wax
03-07-2012, 12:49
Maguss шадоу-а си беше абсолютно прав.
Доста съмнително е създаден въпроса, пък и не вярвам да има някой толкова невеж, та да не си сложи проста AV, която да му затвори нейзползваните портове...

MaGuSs
03-07-2012, 17:25
И все пак с предоставените неща, той не може да пробие никаква защита ;)

sexmaniaka
03-09-2012, 14:11
Имайки предвид, че не съм влизал от много време в форума, и това, че преди да постна темата прочетох темата за разбиването на пароли и т.н., не мисля веднага да си сложа главата в торбата... Трябваше ми за ХАМРР и не видях нищо хакерско в това да пипитам за такава програма. Ето линк към темата http://www.antivirus.trbk.net/%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1%8A%D1%80%D 0%BD%D0%B0-%D0%B8-%D0%BC%D1%80%D0%B5%D0%B6%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D1%81%D0%B8%D0%B3%D1%83%D1%80%D0%BD%D0%BE%D1%81%D 1%82, за да покажа, че наистина съм го прочел от някъде.

sexmaniaka
03-10-2012, 19:51
А знаете ли как мога да си защитя сървъра, че едвам навлизам в тази сфера и си нямам никаква идея .... Има ли някакъв хубав софтуер за тази цел?

MaGuSs
03-10-2012, 21:33
В какъв смисъл да си защитиш сървъра. Да не би да използваш MSSQL Server, че да го защитаваш. Xampp са помислили за всичко спокс ;)

Иначе PC Tools™ Internet Security :)

sexmaniaka
03-14-2012, 17:11
По-късно ще я погледна тази програмка, че сега ми се налага да излизам ... :) Благодаря ;)

php
03-19-2012, 20:19
Искам да поясня, че има голяма опасност ако някой ти разбере отворените портове, да отнесеш RAT-a или Stealer-a. Тези две програмки, се настройват със портове и ако се замислим, да темата до някъде не е както трябва. Има доста сайтове/скриптове, във който може да проверите дадено ИП за отворен порт.