PDA

View Full Version : Тренировки



Difteen16
03-07-2012, 14:22
Здравейте,Аз съм момче на 16 и от скоро време съм голям запалянко на тема фитнес и спорт.Като цяло преди живеех доста мързелив живот и нямах много движение,но сега ходя на фитнес , тичам и правя упражнения вкъщи (коремни и лицеви).Целта ми е да отслабна в седалището,корема и бедрата и да направя мускули,под мускули нямам предвид да стана някакво релефно животно а просто да имам прилични и от части малко релефни мускули.Дайте ми съвети каквито и да са те.Какво да правя ? как да го правя ? Кое би ми помогнало да постигна това което искам? Съвети какво трябва и не трябва да правя като цяло и т.н. Има една подробност, че не съм много як и не мога да тичам по много или да правя много коремни или лицеви ( бързо се изморявам като тичам и не мога много серии с домашните упражнения и всичко като цяло, но все пак виждам голям прогрес от както започнах да тренирам.Давайте съвети каквито и да са,Благодаря предварително :)

ccdesigns
03-07-2012, 14:39
Оправи си дишането, ако не дишаш като хората. И не можеш да очакваш, че след заседнал начин на живот, няма да се изморяваш много бързо. След 2-3-5 месеца сам ще усетиш колко повече тичаш. И тичай с равномерно темпо, а не един спринт и малко ходене, спринт и ходене. Тва е общо взето за тичането. Дишането иначе е важно при абсолютно всяко упражнение. Дори лицеви като правиш, дишаи и издишай на всяко повторение. Сам ще усетиш разликата. Иначе добре си тръгнал. :)

Difteen16
03-07-2012, 14:49
Благодаря! :)

Black_WoLf
03-13-2012, 11:33
И аз съм почти като теб само дето след няколко месеца правя 16. Аз от миналата година ходя на фитнес и тренирам в къщи само, че аз лятото най-обичам да карам колело и не че съм пълен, но искам да се оформя малко. Та малко се отплеснах от темата ако искаш да издържаш повече то си прави коремните преси и лицевите опори и всичко ще стане аз съм взел малко да се пооформям но има още. Един добър начин да станеш малко по-релефен е лоста отиваш и правиш набирания. :):)