PDA

View Full Version : Снимки за абитуриентски албуми и снимане на балове



quenian
03-07-2012, 16:54
Ето някои от резултатите от миналата година:
http://manoldonchev.wordpress.com/galleries/proms/

Ако някой търси снимки с подобно качество за себе си и съученици, може да се свърже с мен на контактите, посочени в сайта. Вече е добър момент да се запазват предварително дати за фотосесии или снимане на събития.

quenian
03-15-2012, 08:30
А разходите, разпределени между няколко души, ще са пренебрежимо малки. "Граби, колкото можеш и бягай" никога не ми е било стратегия. Искам доволни хора, които биха разчитали отново на мен.

И приприпомням, защото не сте длъжни да се ровите в стари теми, но е валидно обещанието, че потребители на форума (регистрирани преди 31.01.2012, да уточним), които потърсят услугите ми преди края на май 2012, ще получат намаление наполовина.

Това ще рече 15 лв/час при мин. 3 часа за събитие като бал; или 2.50 лв. на обработен файл (веднъж се плаща, цялата група го получава) за фотоалбум (но фотоалбуми и разпечтване си струват себестойността в студио или избирате да си ги правите сами с предоставените файлове).

Е, аз ще пиша, когато някоя дата от май ми е заета (засега само последния уикенд на април). Пък на вас успешни месеци дотогава :)

quenian
04-03-2012, 16:35
Идващите месеци ще са доста запълнени с различни ангажименти и пътувания. Засега зает съм по различни поводи на 20ти, 28ми и 29ти април, 5ти май, 18-21ви май. През останалото време бих могъл да съм и на ваше разположение, но колкото по-рано ме потърсите, толкова по-голям е шансът да съм свободен в желано от вас време. Ако ви интересува нещо, питайте.

quenian
04-06-2012, 06:36
Дните от 18ти до 21ви май се освобождават, нещо бе преместено за по-късно и засега на тия дати също съм на линия.

quenian
04-26-2012, 10:12
6ти май, а засега и 12ти, също са заети. Вероятно и 2ри, 3ти, когато ще съм повечето време на път насам-натам...

quenian
05-03-2012, 19:17
Скоро ще покажа нещо ново, надявам се да не забравя. Междувременно, понякога остава недовършена кореспонденцията ми с желаещи да снимам техните празненства, затова не мога да ъпдейтвам с точност заетите дати. Но това от 12ти се отлага с около месец, изглежда. Най-добре ще е да казвам кое е със сигурност свободно - засега всичко освен 5,6,18,24 май. Е, ще пусна и снимки до няколко дни.

Абе, безпроблемни и весели дни на всички :)

quenian
05-10-2012, 16:33
19ти ще е зает с друга задача, но 18ти остава свободна дата, както и всички останали дни.

една от последните портретни фотосесии, макар и на младоженци, можете да разгледате тук: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.370219173028562.108237.176233092427172&type=1

mey_si
05-12-2012, 07:58
Слабо ....

quenian
05-13-2012, 05:03
^ Слабо на "Слабо"-то ти ;) Което ми прилича на необоснован хейт. Пък да почнем да се обосноваваме тук, ще стане дълга и широка. Със здраве и успехи. Хубавото е, че всеки може да мисли за себе си, да гледа и да преценя. Лошото е, че доста работа се натрупва за края на месеца - трябва да си завършвам репортажите - и след края на идната седмица ще отказвам всичко за месец май.

mey_si
05-15-2012, 11:41
Интересува ме къде си завършил фотография?

quenian
05-15-2012, 12:05
^ Не съм загубил и един час в училище или университетски зали да слушам за фотография (добре, може би само няколко часа ала-бала). Изкарвам си курсовете, които са ми потребни в даден момент. Работил съм повече от година и половина, правейки репортажи за всички национални печатни медии, но в момента снимам само за едно списание. Работата става с практика, усет, мислене и т.н. Печелил съм призови места в няколко национални и един международен конкурс, участвал съм в още толкова изложби като финалист.

Т.е. има и хора, които оценяват резултатите ми като силни. Аз самият смятам, че трудно ще ми покажеш нещо по-силно и поне наполовина толкова достъпно, колкото предлаганото от мен. И не говоря за частен случай, а за продължителна практика.

Толкова в отговор на анонимни заяждания без покритие.

mey_si
05-19-2012, 18:40
Само ще ти кажа,че разлика между репортажи и портрети определено има ,и не е малка..Няма фотограф,който да е добър във всички жанрове.Това,че си бил добър в репортажите ,не те прави добър в друг жанр.

quenian
05-20-2012, 07:40
^ Това тема за изяви на любители-философи ли е? Първото и третото ти изречение са доста далеч от реалността, но някои детски учителки/и се лъжат и харесват такива есета. Няма да благодаря, че продължаваш "само да ми казваш" някакви универсални истини. Освен да казваш разни неща... не виждам нищо друго насреща. Освен абсурден кичозен аватар. Ако е лично творчество, бих се извинил - все пак са си усилия някакви - различни от тъй любимото на множеството чесане на езика/ пръстите... или кой както си избива комплекси.

Няма да си губя времето с дълги обяснение вече и ще гласувам доверие на всеки четящ да сравнява за себе си показаното от мен, от някой друг, кое отношение е тролско или пък уместно и оправдано.

Колкото до време за снимки, остава много малко време за някакви уговорки - имам работа по обширни теми, тя пък е свързана и с времето на други хора... Сложно е и трябва да си попитате за конкретния момент.

Но всякакви отстъпки и компромиси ще бъдат само до края на май, тъй като съм обещал преди месеци. И ще си нося последиците ;)

mey_si
05-20-2012, 08:23
Сори пич ама за филисоф не ставаш...От всичкото това ,което каза само си плямпаш разни неща за да изглежда,че си разсъждавал дълго време..Хайде прави си снимчици за спомен там,и стига си ме занимавал..Просто изказах мнение ,а ти вече не знам колко време ме занимаваш с него..Фотографията е субективна..боклукът за един е съкровище за друг..така,че трябва да си наясно ,че има и такива,които не харесват работата ти ;))

quenian
05-20-2012, 09:39
^ Все едно за себе си пишеш. Добре. Но меко казано е нагло да се месиш тук и да твърдиш, че аз те занимавам излишно.

Почти всичко изказано е съвсем неточно. Примерно за теб не ставам за философ, съжаляваш, но за преподавателите от Философски Факултет в 60-70 дисциплини явно ставам.

Фотографията е субективна - второ твое вярно изречение от началото на спора. Показваш единствено субективното си мнение, което е на доста ниско ниво. Аз имам право да се дразня, понеже темата е моя и си има предназначение. Вече не е толкова важно. Но тук аз ще пиша, колкото искам. Ставай за смях, колкото искаш. Ако не можеш да си затраеш, покажи се какво представляваш. Засега мога само да питам "Абе ти какво си?". Сигурно пак се връзвам на някой бот.

Ок, не ти харесва моята работа, факт. Отиди където ти харесва или прави каквото ти харесва. Отношението е кофти и не е подплатено изобщо. Даваш категорични негативни оценки, но са буквално празни приказки. А аз показвам откровено какво правя.

Мхм, правя снимки за спомен. Засега за спомен на хиляди хора. И за някои, които ще живеят след мен.