PDA

View Full Version : кривии крака



criminal_f
03-07-2012, 18:30
3дравейте на 16 години съм. Имам криви крака и ми е много неприятно. Искам да попитам дали има начин да отстраня този мой дефект, и ако има как? някакви упражнения неэнам кажете вие.

пAteNцЕ
03-07-2012, 18:34
ходи на лекар но не знам все пак тва са кости мислиш ли че с упражнения ще се оправят напълно? може да има резултат ама не знам за подобни....та от какво са ти криви - наследствено или се е проявило при тебе само?

qkakukla2
03-08-2012, 15:46
Самият крак ли е крив или като вървиш си ги кревиш?? Ако е като вървиш ходи на гимнастика може би ще ти помогне, ако костати е крива това няма как да стане така си е израснала.

watergirlblue
03-08-2012, 15:53
Аз имам дюстабан..При всеки той се проявява различно..моят случай е че левият ми крак е със сантиметър по-дълъг от десния и макар тази разлика да изглежда невредима, причинява много изкривяване на гърба а също и на краката..поне на краката беше като бях малк-майка ми ме заведе на лекар, той ми даде да си правя едни упражнения и си направих стелки..краката ми вече са доста по-добре, даже нищо бих казала че им няма, но аз по онова време играх художествена гимнастика и това до голяма степен също ми помогна много. Моят съвет е да отидеш на лекар. Но мисля, че да започнеш гимнастика на 16 е прекалено късно-отдавна си изпуснала момента.Единственото което можеш да правиш е някои упражнения, и най-вероятно да ходиш на фитнес за по един час на пътеката..:)