PDA

View Full Version : Есе по Литература Спешнооо!!!



Давид
03-07-2012, 19:25
Здравейте,
Искам да помоля,който може да ми прати линк или да го посне есе по темата която можете да намерете от тези 3 те
1.Актуални ли са 10-те божий заповеди
2.Коя от 10-те божи заповеди,се нарушава най-чест днес?Защо
3.Коя би трябвало да бъде 11-та божия заповед
Благодаря ви предварително...
Трябва ми за утре най-късно!

kitty02
03-09-2012, 07:22
Намерих само за 1-вия въпрос.

В днешно време всички ние искаме да бъдем актуални.Купуваме си модерни дрехи,мебели и т.н.След известно време обаче разбираме,че модните тенденции са вече различни и се насочваме към нещо коренно различно.Защото искаме да бъдем актуални.А бихме ли могли да бъдем стойностни хора ако не признаем,че единственото,което би трябвало да е актуално винаги,а не захвърлено на боклука,е човечността?Това е нещо,което много хора не забелязват,тъй като е скрито от стремежа към превъзходство,от злобата и омразата.И въпреки това ,аз съм на мнение,че хилядолетия след раждането на Иисус Христос,ние не бива да променяме разбиранията си за добро и зло.Господ ни е дарил с живот-това е негов дар и в замяна единственото,което трябва да правим,е да бъдем човечни.Да зачитаме Бог и ближните.Защото не сме сами на този свят...Защото за да бъдем щастливи и с чиста съвест,то би трябвало да живеем в мир с Господ,в мир с околните,в мир със самите себе си.Би ли бил щастлив човек,който е убил друг и после цял живот не намира душевния си мир?Би ли бил щастлив човек,който е изневерил на жена си и в последствие я губи заради моментните си пориви?
Защото 10-те Божи заповеди не са някакви думи,написани,за да запълват прашните книги.Те са напътствия от Господ,които целят да ни направят по-добри и по-щастливи.Не е трудно да запомниш 10 написани реда,по-трудно е да разбереш колко важни са те за него.

YyoOnNiItTyY
03-09-2012, 12:59
Толкова се очудвам! Нямаш ли мнение по тези въпроси?! Аз на драго сърце пиша есета от този тип. |(