PDA

View Full Version : Курсове Немски език



monica_1233
03-07-2012, 22:36
Здравейте

Тук съм да се оплача и да ви посъветвам, (като човек от първа ръка) да не се записвате на курсове по Немски език в школа Престиж. Става дума за София. Тъй като знам, че в този форум влизат много ученици, студенти и т.н., мисля че това ще е полезно а и искам да изразя разочарованието и възмущението си! Досега винаги съм била доволна от Престиж (карала съм 2 курса там + сегашния) но съжалявам, че записах курса, в който съм в момента. Старата учителка (при която бях миналия курс) е много ерудиран и блестящ преподавател, който наистина имаше амбицията да ни научи на Немски език, докато другите преподаватели са под всякаква критика. Даже чух, носят се слухове, че заплащането им е ниско (те и затова кадърните преподаватели като старата ни учителка напускат явно). Постоянно има сплетни и раздори, отношението в часовете е пренебрежително, уроците се взимат половинчато, не се преподава граматика, нови думи (по изключение само ако попиташ), някои неща (като например как се превежда това изречение, или има ли и други значения тази дума) могат по-скоро да раздразнят учителката, отколкото да ви отговори на въпроса, а упражненията се правят в компютърни зали с интернет, които всъщност ти взимат от заплатеното време, тъй като това можеш преспокойно да го правиш и вкъщи от компютъра. Единствената (силно казана за мен полза) в моя курс в момента е говоренето. Можеш да говориш (на Немски разбира се) колкото си искаш, стига да можеш и да имаш основата за това. Аз съм на едно високо ниво там (Б2) и смятам курса, в който съм в момента за изключително смешен и неадекватен за нивото, което трябва всъщност да е- тоест напреднали.
Така че ви съветвам, освен ако нямате някакви силни препоръки от приятел или познати да не записвате там! ( става дума за Немски език, за Английския не знам как стоят нещата).

werii
03-08-2012, 06:48
Такива "учители" има навсякъде. Изключвам училището говоря конкретно за курсовете. Освен, че им плащат малко тях ги и мързи! Отпиши се от там и отиди на друго място.. Не си заслужава да ги търпиш тези "учители", които е трудно да наречеш такива.

monica_1233
03-08-2012, 12:38
Да, така е, но въпроса е, че вече няма отписване (свършил е срока за това). Мога единствено да се преместя в друга група (която пак е при нея, тя всъщност е окупирала почти всички). Или да стопирам курса и да се запиша на друг пак там, но не ми се чака чак до лятото за да започнат други курсове (за моето ниво). Дотогава ще съм забравила доста неща а и съм на финала и не искам повече да чакам. Остават ми 1-2 курса. Според мен вината не е от самата учителка (личи се че е с опит и квалифицирана), но просто е адски демотивирана да преподава. Явно всичко е заради заплатите... но аз какво съм виновна затова.
Мога с две ръце да те подкрепя и да потвърдя, че си абсолютно права, за съжаление :( че освен в езиковите гимназии, на курсове малко трудно да научиш езика (поне правя паралел с английския от гиманзията и колко съм научила). Просто курса няма нищо общо ( а и хорариума разбира се) с езиковите гимназии и начина, по който се преподава там. Да не говорим и , че си плащаш допълнително за тази цел. Както и да е, далеч съм от мисълта, че ще догоня немските езикови гимназии, но наистина бях обнадеждена... че ще науча много езика, но уви..., това беше просто мираж и амбиция, останала ми от старата учителка там.