PDA

View Full Version : Честити ден на мама, или честит ден на жената?



NomNomNom
03-08-2012, 10:51
У детската градина все правехме картички за мама - честит празник, мамо.
Но ние нямахме празник, само майките имаха.

Първи въпрос - мама или жената днес има празник ?

Ако е жената - коя жена ? Момичетата на 3-4 жени ли са? Защо не ни даваха цветя, като бяхме малки?
Като ни дойде цикъла ли ставаме жени, и можем да празнуваме? Като правим секс ли ставаме жени ? Или като минем определена възраст - 10, 20 и т.н.

Как вие възприемате този празник и на кого смятате да го посветите?
И защо всички се скъсват да пожелават на момичетата до 18, те не празнуват ли още първи юни?

Бла бла, дано не ми се сърдите за раздела.

DisappointedDreamer
03-08-2012, 10:58
Нямам представа дали е на жената, или майката. Аз го празнувам като на жената. А цветя винаги баща ми ми е подарявал, дори когато бях на 3-4 годинки. Не ставаме жени - такива сме се родили, според мен.

Според някои култури, 1 момиче става жена, когато и дойде менструацията, да.

Тарикатче
03-08-2012, 11:02
Ами по принцип аз си го знам 8-ми март като ден на мама..... И винаги и подарявам цветя :) Обаче не е точно така според мен.. Ся примерно бачкам някъде и с некоя колежка си знаем лафа всеки ден.. И сме си приятелчета да речем.. Бих и честитил празника с 1 бугет и на нея макар, че не ми е майка.. И в крайна сметка излиза, че не е празник само на майката.. Пък и покрай мен хората подаряват цветя и честитят на разни жени....

Ама аз по съм за празник на майката.. Незнам.. Иначе пък на некоя 16-17 годишна някак си не отива да и подарявам цвете и да и честитя 8-ми март..... По скоро празник на по напредналите жени като години.. :Д

LeprikonA
03-08-2012, 14:04
учат ни в детската градина, че е ден на мама, защото мама е единствената жена в живота ни тогава (като не броим лели,вуйни,стринки и всякакви подобия). по принцип е празник на жената и не можеш да неречеш детенце на 3-4 годинки жена. вече кога момичето става жена е много относително и като се замисля, нито с първия цикъл можеш да го определиш, нито със секс, защото и дечурлигите се проебават и пак са си дечурлиги. по-скоро е себеусещане, което се появява на някаква възраст, която е индивидуална.

ShtrudeL
03-08-2012, 15:42
Това е деня на мама!
Смешно ми е как момичета на около моята възраст (и под нея) си честитят.
Аз все още не мога да кажа 'Горда съм, че съм жена'
омг
Аз съм дете.

awerw
03-08-2012, 15:46
От малък го знам за ден на майката, но в уики пише, че е ден на жената.......

nIkEnCeTy_bE
03-08-2012, 15:48
Прието от край време като ден на майката, сега вече го смятат и ден на жената. Аз лично го празнувам, като като съм под 18, не съм жена ли? Според мен, който както се чувства. Не мисля, че трябва да има някакви критерии, за да си жена.

xoxi
03-08-2012, 16:21
За мен си е ден на жената. Независимо дали ще е на 5, 15, 25, 55 или 95 години.
Аз още когато не знаех да си напиша името баща ми подаряваше 1 цвете на мен и 1 на майка ми.
В началните класове и нас ни учеха, че е ден на майката, че ние още не можем да празнуваме и т.н.., което аз смятам за пълна глупост.

PullMeCloser
03-08-2012, 16:30
Осми март си е точно ден на жената, какво е това "деня на мама"? Ден на мама е, защото мама е жена, а не специален ден само за нея.

anonymous708973
03-08-2012, 16:31
Денят на жената е, дори на странно написаното гугъл излиза така.
Празнувам и 8. март, и 1. юни. Пък.

NambyPamby
03-08-2012, 16:32
Ден на жената - работеща и еманципирана - е. В общи линии. А де факто всеки си го префасонира, както си иска.
Не е като да ме грее особено.
Все си мисля обаче, че празникът е хубаво нещо като цяло, а меренето на пишки - никак, особено, ако го правят жени. Днес се нагледах на селски пръчки, които се състезаваха коя е получила повече цветя и гледаха особено злобно всяка, която има по-добре изглеждащи на вид или повече на брой букети. Явно това е единственият ден, в който могат да се почувстват женствени, красиви и желани, и букетите са мерилото за това. Не жестът, а хвърлените еди-колко-си лева за отрязан цвят. Тъжна картинка е тва.

bloodyF
03-08-2012, 17:26
ден на независима, работеща жена
ден на мама

НЕ е ден на някви неосъзнати пиклички, мислещи се за жени

пAteNцЕ
03-08-2012, 17:55
аз и двата празника празнувам подарявам на майка си и приемам честитки и цветя нищо че съм малка...то тва да си жена не е толкова зависимо от физическото развитие а от това дали си зрял на акъл и мислене и който как се чувства все пак....

Irti
03-08-2012, 18:10
Псевдо празници и псевдо идиоти. Същото, като Свети Валентин. Псевдо мъже, които са купили букет и от срам си гледат в краката.

Един път в годината да се сетите да вземете нещо на жената, която ви е родила. Един път в годината да подарите нещо на жената до вас. Един път в годината да "наградите" поредната безмозъчна кретения с която сте.

И това го казвам, като човек, който доста често се сеща за родителите си - нищо, че не живее с тях и като човек, който уважава жените, но не прекалено много (защото не е полезно).

Тъпанари (като цяло).

:)

Biskfitka
03-08-2012, 19:00
Ден на жената,но ЖЕНА.
Момичето не става жена ,когато й дойде менструацията,по тая логика вече на 9-10 са жени повечето :О
Нито пък ,когато прави секс.
Аз не го празнувам тоя празник,но ми става мило като ми честити някой специален за мен човек :D

sunman
03-08-2012, 19:14
Като почнат разни 13 годишни момиченца със свалени гащи и вирнати носове да настояват че имат празник на 8-ми март ме напушва див смях!!

mileycyrus1992
03-08-2012, 19:18
Честит Празник На Жената !!!

raror
03-08-2012, 20:35
На жената е, защото днес попаднах в уикипедия и там на картинката имаше едно цвете-аз от любопитство посочих и показа "Международен ден на жената" ;) На втория въпрос не мога да ти отговоря :(

SHPAIdURmeN
03-08-2012, 21:07
Това е денят на МАЙКАТА, а не на някакви си 14 15 16год и в прочие. ако ще и да си над 18 като не си майка нямаш празник, а кога то си родиш дете съвсем спокойно можеш да си празнуваш празника

djipsito
03-08-2012, 22:35
"Международният ден на жената се празнува всяка година на 8 март. Това е ден за международно признание на икономическите, политическите и обществени постижения на жените."

Аз днес се смях на една 15 годишна във фейса за оплакването, че никой не й честитил празника днес..
Баща ми и на мен подарява цветя на 8М. Въпреки че аз не се имам за празнуваща този празник. Не ми е времето още.

heartlesandfreaky
03-09-2012, 05:47
SHPAIdURmeN, по тази логика вчера, когато един съученик донесе цвете за всяко момиче от класа, ние трябваше да откажем да го вземем ли? Понеже още не сме майки?! ;д // Иначе не се чувствам като празнуваща.. Но това не ми пречи да приема цвете, нали?! :D

SHPAIdURmeN
03-09-2012, 17:38
не ти пречи разбира се щом ти поднася цвете трябва да уважиш жеста. Но аз обяснявам на автора.... та много добре знаеш отговора на въпроса ти , защо въобще го задаваш ?

iiordanova
03-09-2012, 20:14
Според мен си е ден на мама,смисъл тя е жена. Мисля че една жена е жена,когато поне е минала 18. Не мога да се възприема като жена,макар и почти на 16. Аз съм си дете и си празнувам 1 юни! :Д