PDA

View Full Version : Какво мислите за чалгата?



Biolojkata96
03-09-2012, 07:07
Аз лично нямам нищо против чалгарите , всеки има избор да слуша каквото иска в свободна страна живеем все пак! Но мойто лично мнение е, че този стил музика "чалга" или както още я наричат "поп-фолк" е една от основните причини за моралния упадък на обществото!!! Какво е вашето мнение по въпроса!?

ronyrony
03-09-2012, 11:29
Чалгата е комплексен феномен с ясно изразени ориенталски мотиви, чийто основа е закърнялото съзнание на един абдикирал мозък ,ориентиран само в посока голяма женска гръд и бързи лесни пари .Това е моето мнение ,осъдете ме .

nIkEnCeTy_bE
03-09-2012, 14:20
Нямам нищо против чалгата, не е като да не я слушам. Не мисля, че по някакъв начин може да ни развали обществото. Това, че днешните кифли на 12-13-14 им подражават и това, че крадат песните, не означава, че музиката е помия.

sunman
03-09-2012, 16:17
Да,живеем в свободна страна,нека си слушат чалгата,но да не ни я налагат на тези,които слушаме различен стил музика! :)
П.П - и чалгата,още наречена "поп-фолк" не е нито поп,нито фолк! Тя е смека между гръцко,сръбско,румънско и турско! :)

psychopath
03-09-2012, 16:40
Предъвкана тема...

FuCKkK13
03-09-2012, 17:12
^ съгласна.. и все пак.. и аз съм на мнение всеки да слуша каквото иска,но да ми кажат ''к'во не слушаш чалга ?! ама как може ?! о.О хора дето не слушат чалга не ходят по купони и не могат да се забавляват'' и други такива нещо да ми ги натряскат - не,мерси... мен едва ли не една в моя клас ме изкара супер скучната,изостанала и т.н. защото не съм слушала поне 1 чалга песен... иначе като цяло мисля,че както всеки друг стил преди години са се правели по-добри песни в чалгата от сега..но все пак не ги слушам и не съм много запозната.. против разголването в клиповете съм,а колкото до развалянето на поколението - те тия са си развалени от как са се родили... все пак можеш да слушаш чалга и да не искаш да си с гърди чашка Д и да се хвалиш с тях и т.н. .. лично аз имам приятелка,която слуша,но не се разголва. така че мисля,че това си е собствено виждане на човек и всеки сам избира.. не знам някоя чалгарка да е казала в интервюто си ''ако моите фенки не се обличат като мене ще ги намеря и едва ли не ще ги убия'' и все пак.. против чалгата съм ..

sunman
03-10-2012, 10:08
^ съгласна.. и все пак.. и аз съм на мнение всеки да слуша каквото иска,но да ми кажат ''к'во не слушаш чалга ?! ама как може ?! о.О хора дето не слушат чалга не ходят по купони и не могат да се забавляват'' и други такива нещо да ми ги натряскат - не,мерси... мен едва ли не една в моя клас ме изкара супер скучната,изостанала и т.н. защото не съм слушала поне 1 чалга песен... иначе като цяло мисля,че както всеки друг стил преди години са се правели по-добри песни в чалгата от сега..но все пак не ги слушам и не съм много запозната.. против разголването в клиповете съм,а колкото до развалянето на поколението - те тия са си развалени от как са се родили... все пак можеш да слушаш чалга и да не искаш да си с гърди чашка Д и да се хвалиш с тях и т.н. .. лично аз имам приятелка,която слуша,но не се разголва. така че мисля,че това си е собствено виждане на човек и всеки сам избира.. не знам някоя чалгарка да е казала в интервюто си ''ако моите фенки не се обличат като мене ще ги намеря и едва ли не ще ги убия'' и все пак.. против чалгата съм ..

Днешната младеж(10-15 години) всичко живо слушат чалга(изключение правят сигурно едни 30-35%) и лошото е,че се опитват да подражават на техните идоли!!

This is so wrong! :X

FuCKkK13
03-10-2012, 10:39
^ еми и аз съм на 15 след няколко месеца 16,но не слушам чалга.. не знам.. както казах зависи и от това какъв човек си..

slimbo
03-15-2012, 16:53
Абе пълна простащина кво повече да кажа!!!!!!!!!!!

nocoment
03-16-2012, 05:50
Песни с безмислени текстове. Пълна простащина.

bog4eto
03-16-2012, 18:09
Чалгата щеше да е нещо(хубаво, нали) ако:
-нямаше толкова малоумни текстове.
-спрат да крадат мелодии тез наши звезди.
-си оправят клиповете.
-си оправят гласовете.
-си оправят визията като цяло.
-си оправят държанието пред публика(интервюта, концерти и пр)

До момента, в който всичко това не се промени, чалагата си остава долна помия, единствено разваляща обещството ни.

п.с. И все пак, въпреки че слушам коренно различна музика, признавам, че има някои хубави попадения на Слави например, или някакви по-ранни(доооста по-ранни) песни също.

lude7ina
03-23-2012, 20:39
Чалгата е кръчмарска музика и никога не е трябвало да се качва на екрана и да се поставя на пиадестал. Като влезете в кръчма най-добре звучи чалгата. Не е лоша музика, просто мястото ѝ не е по телевизията.

lemonyheart
03-24-2012, 04:41
Като пийна малко и ми е поносима! :D

Тарикатче
03-24-2012, 05:24
Аве кавали :Д Точно пък има и мноо готини парчета кво като е чалга.. Бъхти мизерниците то напоследък ако не слушаш чалга значи си "модерен".. смях

sunman
03-24-2012, 06:57
Аве кавали :Д Точно пък има и мноо готини парчета кво като е чалга.. Бъхти мизерниците то напоследък ако не слушаш чалга значи си "модерен".. смях

Пич,я ми кажи някоя хубава песен(смислен текст и ритъм различен от 4/4)!

horacio
03-24-2012, 07:02
Чалгата става за повдигане на настроението, за разни купончета, събирания... Но НЕ да се превръща в начин на живот... има някои хора, които са я взели супер насериозно и подражават на всичко чуто и видяно. Жалко е. Аз лично слушам всякаква музика. Нямам против чалгата, дори често я слушам, но нито се ограничавам само с нея, нито я взимам навътре. Музиката си е музика.

Тарикатче
03-24-2012, 14:46
Хахаха къв смотаняк тряа да си некъв стил да ти е начин на живот и там кви бяха другите простотии.. Музика като музика.. Почти всичко е боза много ясно но пък има и супер готини песнички.. Както и всеки друг стил е така.. Има и смотани песни има и такива които ти допадат.. Вече си е въпрос на вкус тука..

А бате на теб кво да ти се обяснявам и да ти давам примерни готини песни и т.н :Д Ся като не си на моето мнение ми е през кура...... КВо да ти кажа

michel1
03-24-2012, 15:02
Хубава чалга имаше едно време, ама не тъпите бози и кючеци на 90-те, а визирам музиката от началото на 00-те (2000-2005). Тогава се правеше по-готин фолк. От 2005-та насам само бози и се върнаха към простотията. Никоя нова песен не е на нивото на песните от тогава като Шампанско и сълзи, Крепост, Дяволско желание, Погледни ме в очите, Губя те бавно, Любов не прося, Хиляди жени, Агресия и т.н.

Вече изобщо не я слушам, новите песни са бълвочи, добре че к*рветата които квичат са секси, на Mute клиповете им звучат по-добре.

Що никоя чалгарка не пусне такава песен примерно:

http://www.youtube.com/watch?v=Lt5Wg25NAt8

Между другото, и западната музика е пошла от няколко години насам. Всички ми звучат на бозави румънски денс песнички, вече го няма R&B звученето от някога, което ме кефеше.

sunman
03-24-2012, 19:04
Хахаха къв смотаняк тряа да си некъв стил да ти е начин на живот и там кви бяха другите простотии.. Музика като музика.. Почти всичко е боза много ясно но пък има и супер готини песнички.. Както и всеки друг стил е така.. Има и смотани песни има и такива които ти допадат.. Вече си е въпрос на вкус тука..

А бате на теб кво да ти се обяснявам и да ти давам примерни готини песни и т.н :Д Ся като не си на моето мнение ми е през кура...... КВо да ти кажа
Аз ти задавам въпрос,ти неотговаряш! :)
LOGIC LOGIC!!!

Colouring
03-24-2012, 19:13
Чалгата като 'култура' или като музикален жанр?
Ако трябва да говоря за първото ще използвам сравнението,че се е разпростряла из дебрите на България като Великата чума...и Е толкова страшна,бай дъ уей,след като е един от основните фактори за деградиращата с всеки изминал ден българска младеж.
Относно второто-ритми ли бяха,за да ги опишеш...

sunman
03-25-2012, 18:36
Чалгата като 'култура' или като музикален жанр?
Ако трябва да говоря за първото ще използвам сравнението,че се е разпростряла из дебрите на България като Великата чума...и Е толкова страшна,бай дъ уей,след като е един от основните фактори за деградиращата с всеки изминал ден българска младеж.
Относно второто-ритми ли бяха,за да ги опишеш...
НЕ ДУМАЙ! :D

IWannaBeSedated
03-26-2012, 16:21
Чалгата става за повдигане на настроението, за разни купончета, събирания... Но НЕ да се превръща в начин на живот... има някои хора, които са я взели супер насериозно и подражават на всичко чуто и видяно. Жалко е. Аз лично слушам всякаква музика. Нямам против чалгата, дори често я слушам, но нито се ограничавам само с нея, нито я взимам навътре. Музиката си е музика.

Съгласна. (:

michel1
03-26-2012, 17:00
Преди години имаха хубави попадения - тогава имаха поп-денс звучене - пееха балади (Губя те бавно, Погледни ме в очите, Шампанско и сълзи, Татяна - Хиляди сълзи) и дискотечни парчета (Глория - Лабиринт, Валя - Никога не зная, Татяна - Страст в очите и т.н.) и почти нямаше кючеци. Леки парчета, но нищо общо с простотията, която е в момента. Никоя чалга песен от новите не ме кефи, затова и вече по-рядко посещавам дискотеки в БГ.

Тарикатче
03-26-2012, 17:12
Да живее ЧАЛГАТАAAAAAAAA :D

ADMIRALKA14
03-26-2012, 18:07
В момента ме мързи да се обосновавам и ще кажа само, че въпросната "музика" не мога да я понасям изключая 1-2 стари песни на Слави. Утре ще коментирам по-обстойно. (Усещам зараждащият се конфликт между слушателите на "поп фолк" и опозицията )

sunman
03-27-2012, 20:00
Да живее ЧАЛГАТАAAAAAAAA :D
Със селянията си не си интересен! :)

kitty02
03-28-2012, 07:29
Чалга слушам само да си повдигна настроението иначе я МРАЗЯ. Изключвам песните на Слави Трифонов.

Тарикатче
03-28-2012, 12:44
Със селянията си не си интересен! :)

Еби си майката бе балък.... не ми се обяснявай с кво съм интересен и с кво не... КЕФИ ме chalgata are pukni от яд :Д Колко си прост само.. Дразни се, че ми харесва чалгата.... Тряа всички да я мразим а? :Д хахахах некво много просто парче си честно.. Ама МНОООО :Д

sunman
03-28-2012, 14:58
Еби си майката бе балък.... не ми се обяснявай с кво съм интересен и с кво не... КЕФИ ме chalgata are pukni от яд :Д Колко си прост само.. Дразни се, че ми харесва чалгата.... Тряа всички да я мразим а? :Д хахахах некво много просто парче си честно.. Ама МНОООО :Д

То аз ако съм се дразнел досега да съм пукнал от яд! :D :D
Деградирал си! :)

toninatora
03-28-2012, 15:08
цепите мрака просто всички нито сам за чалгата нито сам против имаше 1 коментар дет казаха че зависи от вкуса,но чалгата е точно кат RNB просто то е на анг, а ме съмнява много от вас да знаят анг и да могат да си преведат текста.Що не видите на pussycat dolls-Buttons текста и тогава говорете кво е чалгата.

ScarlettS
03-28-2012, 15:29
Не слушам чалга, но и не мисля, че проблемът идва от нея. Ако не беше тя, щеше да е някоя друга простотия. Просто мнозинството от хората са си такива по начало и дори чалгата никога да не беше създавана, щяха да подражават на друга култура отговаряща на съответните им интелектуални способности. Подчертавам, че визирам хората, слушайки само или основно такава музика и влияейки се по отношение на начин на обличане и държание от нея.

Тарикатче
03-28-2012, 17:59
90 % чалгата е пълна простотия.. Рядко я слушам но определено има много ама МНОГО добри песни.. Колкото и на рядко да са.. Путки майни такива вие я приемате като нз кво.... Ако слушаш чалга си некъв смешен селянин... Ако не я слушаш си адски модерния чак на хвалба го карат като кажат пфф аз чалга не слушам.. Обаче като сте сами съм убеден, че всички я слушате... Аве мизерна история кво пойче :Д

Тоя по горе "sunman" като не я харесва толко чалгата може му дама моя микрофон да ми изпее нещо в негов стил.. С повече слюнка..

кавал

sunman
03-28-2012, 19:31
90 % чалгата е пълна простотия.. Рядко я слушам но определено има много ама МНОГО добри песни.. Колкото и на рядко да са.. Путки майни такива вие я приемате като нз кво.... Ако слушаш чалга си некъв смешен селянин... Ако не я слушаш си адски модерния чак на хвалба го карат като кажат пфф аз чалга не слушам.. Обаче като сте сами съм убеден, че всички я слушате... Аве мизерна история кво пойче :Д

Тоя по горе "sunman" като не я харесва толко чалгата може му дама моя микрофон да ми изпее нещо в негов стил.. С повече слюнка..

кавал

Доста си забавен,я дай някоя хубава чалга песен дето не е с мелодия от Турция,Гърция,Сърбия,Румън я!!

sunman
03-28-2012, 19:31
90 % чалгата е пълна простотия.. Рядко я слушам но определено има много ама МНОГО добри песни.. Колкото и на рядко да са.. Путки майни такива вие я приемате като нз кво.... Ако слушаш чалга си некъв смешен селянин... Ако не я слушаш си адски модерния чак на хвалба го карат като кажат пфф аз чалга не слушам.. Обаче като сте сами съм убеден, че всички я слушате... Аве мизерна история кво пойче :Д

Тоя по горе "sunman" като не я харесва толко чалгата може му дама моя микрофон да ми изпее нещо в негов стил.. С повече слюнка..

кавал

Доста си забавен,я дай някоя хубава чалга песен дето не е с мелодия от Турция,Гърция,Сърбия,Румън я!!

lude7ina
04-07-2012, 19:49
Много ме дразнят лицемерите. До вчера две мацета от даскало разправяха колко мразели чалга, а като решавахме каква музика ще слушаме на бала и двете викат „Много ясно, че чалга. Без чалга купон не става.“ Еми била съм и на яки купони без чалга. За простия човек музиката се дели на две. Чалга и “английску„. Слушайте чалга колкото си искате. Само не ме карайте аз да я слушам.

slimbo
04-08-2012, 08:34
Тая музика е най най най......-ужастната да мразя я , но не може да накараме всички да я мразят света е хубав точно , защото е различен и не може да искате от другите да бъдат като вас