PDA

View Full Version : Какво да направя, за да се оправят нещата?



radichka19
03-09-2012, 12:01
С приятеля ми сме заедно от 6 месеца. До преди 1 месец и половина нещата бяха просто уникални, в мечтите ми за идеална връзка беше същото като с нас ПРЕДИ. :( Но той започна да се променя.. Вече не ми казва обичам те, преди ми го казваше всеки ден, не ме гушка ако аз не го гушна него.. Целувките са без никаква страст, без любов. Излиза с негови приятели без да ме попита дали искам и аз да отида с него и се скарахме жестоко за това. За 1 март получих мартеници от хора, които най-малко съм очаквала, а той никаква не ми подари и на следващия ден ми я подари с думите "ето ти да не се цупиш повече". Обвинява ме, че се сърда за най-малкото нещо, но за мен тези "малки неща" са нещо голямо и той не може да го разбере. Познаваме се от 7 години и славата хич не му е перфектна, изневерявал е на приятелките си, и се е държал ужасно с тях и аз постоянно мисля, че ми изневерява. :( Говори ли сме много пъти за нещата, с които ме дразни, но не се променяяяя. :@@@ Когато се избъзикам например със "сега като излезнеш с колко ще ми изневериш" ии се смея и той почва да ми казва "а ако ти набия един шамар знаеш ли как хубаво ще ти изневеря" или нещо подобно направо откачам от тея думи... :Х А пък секса да не говориме.. Не сме го правили от както се промени, поради тази причина най вече мисля, че ми изневерява. :Х Помогнете ми, дайте ми някакъв съвет да оправя нещата, защото наистина го обичам адски много и съм свикнала до такава степен с него (всеки ден сме в нас), че не мога да си представя ако нещо се случи как ще го преодолея. :(

fenkaaa
03-09-2012, 12:31
За другите неща не знам,не познавам приятеля ти и не мога да ти кажа дали ти изневерява или не,но за начина по който ти говори те съветвам да се опиташ да го овладееш още от сега,докато е рано,защото с моя сме така в момента.Не се научихме как да говорим един с друг от самото начало,караници постоянно .. иначе за отношението един към друг,той е "лудо влюбения" във връзката ни,не че аз не съм,но не го показвам чак толкова колкото него,за да не си мисли,че винаги мога да му падам в краката.

TheBeliever
03-09-2012, 12:32
Напълно нормално е след време нещата да не са така "приказни" като в началото. Колкото до "промяната" му - ако на мен някой постоянно ми натяква минали грешки и ми търси кусури и аз ще охладнея.

А отговорът му на "бъзика ти" за изневерите е напълно очакван. Ти му нямаш доверие и при всяка удобна възможност му напомняш за това. Как да не се изнерви човек?

Спираш му секса като наказание за това, че нещата не са като преди, после се притесняваш дали няма да ти изневери. Аз на твое място бих се чудила как още е с теб.

И нещо, което ще е добре да запомниш не само за сегашната, а и за всички вероятни бъдещи връзки - не можеш да промениш някого. Или се нагаждате като личности и характери, или се разделяте.

radichka19
03-09-2012, 13:11
Изобщо не му намеквам минали грешки... И как отговора му ще е напълно очакван о.0 имам му огромно доверие той прави неща, с които това мое доверие се разрушава. Иии секса не съм му го спряла, напротив опитвам се да му намекна нещо, но тойй "остави ме" "стига де" "махни се". Когато се скарахме за това негово излизане го попитах дали са му се променили чувствата, той ми отговори с "да по-силни са" ее мамка му като са по силни защо се държи така ?! :ХХХ

TheBeliever
03-09-2012, 13:41
аз постоянно мисля, че ми изневерява.
...
"сега като излезнеш с колко ще ми изневериш"
...
мисля, че ми изневерява.


Това не са думи на човек, който има доверие в партньора си.

И как по-точно ти разрушава несъществуващото доверие? С това, че не ти говори лиготийки по 10 пъти на ден? С това, че иска да се види с приятелите си "по мъжки" без ти да си нон-стоп залепена за него?

Момиче, я се осъзнай.

radichka19
03-09-2012, 13:45
Казах, че мисля, че ми изневерява, защото съм свидетелка на не една негови изневери към бившите му приятелки. И той не излиза "по мъжки" тъй като половината от тях са момичета. ;)

TheBeliever
03-09-2012, 13:54
Самият факт, че допускаш подобна мисъл говори за липса на доверие. И точно това ти изиграва лоша шега и те кара да правиш от мухата слон, както в случая.

И е без значение с кого излиза. Ако му вярваш няма да му правиш проблеми и да държиш да те влачи навсякъде със себе си. Не може да очакваш от някого да е постоянно до гъза ти. Колкото по-скоро го осъзнаеш толкова по-малко нерви ще хабиш занапред.

radichka19
03-09-2012, 14:33
Добре приемам съвета ти .. :) А относно другите неща какво да правя ?! И добавям, че вместо да прави мили неща, се нещо ме ръчка или щипе или ме удара на места, които ме болят и винаги му говоря да не ги прави тия неща, но той продължава. Какво да кажа или направя да се подобри връзката ни? :(

scandalousLady
03-09-2012, 14:38
И нещо, което ще е добре да запомниш не само за сегашната, а и за всички вероятни бъдещи връзки - не можеш да промениш някого. Или се нагаждате като личности и характери, или се разделяте.

Съгласна съм. Може би се чувства задушен, че искаш да прекарвате толкова много време заедно.Всеки човек има нужда да излиза и с други хора.. за доверието или му вярвай повече или приключи с тази връзка вместо да се тормозиш!

scandalousLady
03-09-2012, 14:42
И добавям, че вместо да прави мили неща, се нещо ме ръчка или щипе или ме удара на места, които ме болят и винаги му говоря да не ги прави тия неща, но той продължава. Какво да кажа или направя да се подобри връзката ни? :(

Как така ще те удря ? o.O Не му позволявай да се държи така с теб ! Седнете и поговорете спокойно (
ако е възможно ) и си кажете всичко в прав текст.

radichka19
03-10-2012, 07:17
Говори ли сме много пъти.. ;х Благодаря ви все пак : )

anonymous708973
03-10-2012, 07:45
Тук съм на контра на TheBeliever. Начинът, по който ти говори е абсурден. Не те уважава, не иска да прави секс с теб. Какво точно му харесваш... пардон, обичаш. Не го обичаш, обичаш сигурността и спокойствието, което ти дава. Страх те е да се разделиш с него, защото не знаеш как ще си запълваш времето след това. Грешка. Много си млада, дори малка, за да имаш такива страхове.

Hilary_
03-10-2012, 08:34
Хората не се променят. Помисли си дали има смисъл да продължавате.

TheBeliever
03-10-2012, 08:44
Тук съм на контра на TheBeliever. Начинът, по който ти говори е абсурден. Не те уважава, не иска да прави секс с теб. Какво точно му харесваш... пардон, обичаш. Не го обичаш, обичаш сигурността и спокойствието, което ти дава. Страх те е да се разделиш с него, защото не знаеш как ще си запълваш времето след това. Грешка. Много си млада, дори малка, за да имаш такива страхове.

Мда, но това е предизвикано държание. След като до преди месец всичко е било наред трябва да се търси причината, която го е накарала да се промени толкова драстично. И според мен тук вина има и авторката. Да, отвръща й хапливо, но ако на мен мъжо ми изръси реплика като "и сега с колко ще ми изневериш" и аз няма да си сдържа острия език.

БожиятАгнец
03-10-2012, 09:12
а ако ти набия един шамар знаеш ли как хубаво ще ти изневеря

Преди да стигна до тази част бях уверена, че драматизираш... Но той те заплашва с бой, по дяволите. Какво още чакаш, за да приключиш тази връзка?
Това поведение ми е ясно.
Залагам си главата и ти давам дума, че по-добро решение от раздяла в твоят случай няма.

БожиятАгнец
03-10-2012, 09:19
ако на мен мъжо ми изръси реплика като "и сега с колко ще ми изневериш" и аз няма да си сдържа острия език.

Да, но той може да й каже "Не ми говори така", "Гледай си работата", "Ако ми кажеш нещо подобно отново повече не ме търси" и т.н. и т.н., а не да я заплашва с бой.
Тя няма хубав подход - да, но това не му позволява да се държи с нея по този начин.
Тя е малка и наивина, ще му го повтори още няколко пъти и той вЕрно ще вземе да я удари, защото явно такъв му е манталитета...Няма да стане, като нормален човек и да си тръгне.И тогава какво? Ще си го е заслужила ли?
Супер, айде, всеки път, като някой по-слаб ни издразни да го заплашваме с шамари.

TheBeliever
03-10-2012, 09:38
Да, но той може да й каже "Не ми говори така", "Гледай си работата", "Ако ми кажеш нещо подобно отново повече не ме търси" и т.н. и т.н., а не да я заплашва с бой.
Тя няма хубав подход - да, но това не му позволява да се държи с нея по този начин.
Тя е малка и наивина, ще му го повтори още няколко пъти и той вЕрно ще вземе да я удари, защото явно такъв му е манталитета...Няма да стане, като нормален човек и да си тръгне.И тогава какво? Ще си го е заслужила ли?
Супер, айде, всеки път, като някой по-слаб ни издразни да го заплашваме с шамари.

От думи до действие има огромна разлика. Не го познаваме, за да знаем дали наистина "такъв му е манталитета" или просто си лае.

Не знам дали от женска солидарност, или от нещо друго, но вие виждате авторката като наивната жертва, а момчето като големия злодей. Аз не мога да ги видя по този начин. За мен неговите действия са действия на човек, на който е започнало да му писва от мрънкането на приятелката му.

БожиятАгнец
03-10-2012, 12:44
От думи до действие има огромна разлика. Не го познаваме, за да знаем дали наистина "такъв му е манталитета" или просто си лае.

Не знам дали от женска солидарност, или от нещо друго, но вие виждате авторката като наивната жертва, а момчето като големия злодей. Аз не мога да ги видя по този начин. За мен неговите действия са действия на човек, на който е започнало да му писва от мрънкането на приятелката му.

Да, тя е лепка. Сърдила му се била, че когато излизал с приятели не я взимал и вече било нямало любов в целувките му...И няма правилен подход и даже на моменти е нагла. И точно, ако продължава в същият дух на него ще му писне и ще я удари. А тя въпреки всичко не заслужава. Не е доволна от връзката и само си пречат - защо да я продължават?

TheBeliever
03-10-2012, 13:01
Не казвам, че заслужава да я удари. Но и момчето не заслужава да му се прехвърля цялата вина. Ако държат един на друг ще се постараят да изгладят недоразуменията и да спасят каквото е останало от връзката им. Но това няма да стане с цупене, сърдене и оплакване по форуми.

radichka19
03-11-2012, 08:25
Оф как пък решихте, че съм лепка ... Виждаме се само в нас и това, че искам един или два пъти в седмицата да разнобразиме малко и да излезнеме на някъде ме прави лепка значи нещо аз съм в грешка.. И от всичките коментари 2-3 да са хубави.. Майка му, баба му, брат му, приятелката на брат му, най-добрата ми приятелка и майка ми мислят, че той се държи абсурдно само вие мислите, че аз съм виновна.. Аз не отричам, че имам вина и приемам това дето сте ми казали, но аз писах, за да ми дадете съвети как да пооправя нещата не съм го споделила с вас да ме обиждате и обвинявате за всичко..