PDA

View Full Version : Нова крачка - Как да ме хареса момиче?



antoanchoy
03-09-2012, 18:15
Здравейте, отскоро(15.09.2011г.) се познавам с едно момиче. Тя е на 16, а аз съм на 15. Падам си по нея, но ме е срам какво ще стане ако ми откаже, а ако ми се подиграва? Вчера и подарих една хубава роза, на която тя много се зарадва. Лошото е, че тя е от компания на пушачите, а там са страшно заядливи с останалите ученици. Тя е различна, от съседни градове сме и се виждаме всеки ден в училище, постоянно чакам тя да излезе(стаите са ни 1 до друга). Моля Ви, кажете как да я накарам да ми приеме, държа се що-годе добре с нея, разсмивам я, усмихвам и се, карам я и тя да се усмихне, но лошото е, че постоянно се държа като лошо момче, чат-пат псувам, само за да ме забележи(доста тъпо от моя страна). Често когато тя ме види и става много интересно, постоянно съм с китара в ръка и си свиря в училище.

Кажете, как да я накарам да не откаже сериозна връзка?

nIkEnCeTy_bE
03-09-2012, 18:25
Не се прави на такъв, какъвто не си, само за да и се харесаш. Бъди себе си. Излезте някой път двамата извън училище.

antoanchoy
03-09-2012, 18:28
nikencety_ be , би ли и се харесало разходка из града, по магазините например? След това на кафе?

nIkEnCeTy_bE
03-09-2012, 18:53
е магазините на този етап не мисля, че е уместно. Разходка из града е добра идея.

jghgh
03-09-2012, 19:06
Бъди личност и ще й се харесаш. Дръж на себе си, не бъди отстъпчив от принципите си и нормалното си поведение заради нея.
Е така, "на харабията" се дръж както ти смяташ за нормално, LIKE A BOSS!
Заради нея да се изменяш е ... червейско.

Е, тя като жена сигурно е добър психолог и те вижда как се правиш. Сигурно за нея това е или сладко, или малко смешно.
Но, my point is, наистина бъди себе си. Ако трябва - по-добра версия на себе си, осъвършенствана и излъскана, но себе си, не някой друг, не някой бияч, пушач, коцкар, каруцар или нещо друго.
Днес говорих с една псисхоложка и стана въпрос за връзките. Че мъжете харесвали равностойни партньори. Това важи и за жените обаче. Дори не опира до онова прословутото "да бъда ли лош/а или добър/-ра, за да бъда харесван/а". НЕ. Трябва да си ЛИЧНОСТ. И по-самостоятелен, свойски човек. Не да се изменяш заради другия като хамелеон. Връзките, при които единия все угажда на другия или някак се опитва да му се харесва, не траели дълго. Не знам, но щом психолог го казва, сигурно е така. И има голяма логика. Така че, мили мой авторе, бъди личност. Бъди равностоен партньор.
Да, ти си я харесваш, Ок, но не губи себе си заради нея, и не позволявай твоите превъзнесени чувства да те накарат да позираш или да правиш неща, които не са по твой стил. Или пък да ставаш зависим, прилепчив, несамостоятелен...


Още повече че цялото това напрягане.. Ами излишно е. Ти вече имаш зелена светлина, щом я разсмиваш, усмихва ти се, зарадвала се е на розата, вместо да ти се подиграе. Сигурно си й интересен, щом си и музикант - сигурно те намира за колоритна личност. Бъди себе си, оригинален, весел и самоуверен и ограничи позата. Сигурна съм, че имаш на какво отгоре да си по-самоуверен и да разчиташ повече на себе си, отколкото на позите.

И да, разходка в града е супер.

Силно се надявам да ти провърви, стискам ти палци!

Chacho
03-09-2012, 20:31
Връзките, при които единия все угажда на другия или някак се опитва да му се харесва, не траели дълго. Не знам, но щом психолог го казва, сигурно е така. И има голяма логика.

Наистина има и е следната: Ако един човек постоянно ти угажда, значи се опитва да те впечатли. Щом се опитва да те впечатли, значи според него са нужни усилия да спечели точно твоето внимание. Щом това е така, то ти си много важна клечка в неговите очи. Щом осъзнаеш това, ти се вдига самочувствието и може да се възприемеш като нещо повече от него. Щом той не е поне на твоето ниво (равностоен партньор), то той не е годен материал.

Просто да вметна.

anonymous708973
03-10-2012, 08:02
Каква е тая разходка по магазините? Предполагам, че го предлагаш като вариант, защото си мислиш, че на нея ще й хареса, нали? :) Виж сега... Предложи и нещо, което на ТЕБ би ти харесало да правите. Ти си момчето, ти си инициаторът, няма значение, че тя е по-голяма. Ще го разбереш с времето, но мъжът е водещ. Не гледай на това като на потискане на момичето, защото (повярвай ми) ние имаме къде-къде по-деликатни начини да контролираме ситуацията и хем да получим това, което искаме, хем да няма наранени/обидени. Отклоних се. Та... идеята е, че едно момиче би пожелало да прекара време с теб, независимо дали ще сте на разходка, сладолед или ще карате колела. Ти си този, който решава, така че си го направи забавно на теб, а нейното настроение ще е също толкова добро :)