PDA

View Full Version : Кандидатстване в Дания



emo_is_my_life
03-09-2012, 20:02
Здравейте хора :) Пиша тук , защото смятам че това е най-удачното място. Тази година завършвам гимназия и кандидатствам в Дания - в Хорсенс с дизайн. Искам да попитам трудно ли приемат? Сега ще държа изпит за ниво по английски, но каквото и да си говорим не го говоря перфектно,а ми казаха че ако отида там трябва да започна да уча и местния език...наложително ли е? Моля ако има хора, които учат в Дания да напишат нещичко, защото ми е много напрегнато, а и ако отида там никого не познавам, трудно ли е да се справиш сам? Много ще съм благодарна :)

1n5ub0rd1na73
03-10-2012, 11:10
Не ти трябва да знаеш много английски, за да дойдеш в Дания (но все пак да можеш да разбираш какво ти се казва и да отговаряш на някакво нормално ниво). Ако се притеснавяш, че граматиката ти куца някъде -- недей. Плямпай си там и това е.
Местния език не е задължително да го учиш, но ако имаш желание да работиш нещо, си винаги с едни гърди напред, ако го владееш в някаква степен, макар и минимална.

Това е засега.

emo_is_my_life
03-10-2012, 13:31
ии мерси много ^^ :D Агенцията чрез която кандидатствам ми казаха че там нямало общежития към университетите, а като съм гледала из разни форуми хората друго казват.А квартирите казаха че са много скъпи... вярно ли е ? Ако има общежития как се кандидатства за настаняване там ?

1n5ub0rd1na73
03-10-2012, 14:34
Наемът, който аз плащам, е 400 евро на месец, но го разделям със съквартиранта (по около 200 всеки). Предполагам, че ще кандидатстваш във VIA... Към сайта им има мейл, на който можеш да питаш относно жилищата. Както виждам, към университета си има общежития, така че просто трябва да им пишеш.
Разрови се в интернет -- има няколко интересни теми за българите в Дания, включително и Хорсенс.

Ако изнемогваш с намирането на информация пък, мисля, че отнякъде мога да изнамеря Скайпа на едно момче от града... Не са малко българите там.

emo_is_my_life
03-10-2012, 21:15
Много ти благодаря човече :) Ще се поразровя сега, защото не ми се плащат 1000 евро за квартира, а от агенцията ми казха че нямало общежития и аз се отчаях ...

l00ney
04-29-2014, 15:45
Здравейте всички! Имам въпрос към хората, които вече са минали през кандидатстването и имат опит. Та, за летния прием кога сте получили отговор от университет?

niko86
10-02-2014, 15:01
Ако става дума за приема с начало на учебната година 1 Септември, аз получих отговор за още през Април. Мога да дам много инфо на всеки който се интересува на ЛС.
Успех на всички кандидат-студенти! :)