PDA

View Full Version : И аз въпрос относно лаптоп



LovEsIckk
03-10-2012, 12:41
Много ми провлачва лаптопа.. Процесора е натоварен на 20%, градусите са 50..
Обаче всичко ми бави. Мишката сякаш се дърпа встрани , като се опитам да я управлявам. Всичко ми цикли. Като дам на нещо от старт лентата - било скайп, гугъл хром или нещо такова - вместо да се отвори, то се затваря..Писна мми..
Кво да го правя?

LovEsIckk
03-10-2012, 12:42
И пропуснах.Като цъкна върху нещо друг път става само с 1 клик, а сега ми иска два..Всичко е бом бок.

LovEsIckk
03-10-2012, 12:45
А..сега разбрах от къде идва проблема.
Преди 2 дена го бях сложила на зарядно в контакт в друга стая. Мишката не искаше да се движи и клавиатурата отказваше.
СЛожих го в друг контакт и се оправи.
Сега си е в моя, в моята стая , но прави този проблем.. Като го изкарам от зарядното е добре.
Да разбирам ли, че нещо става със зарядното ми или с тока по контактите у дома?!

LovEsIckk
03-10-2012, 13:59
eE.. НИКОЙ ЛИ НЯМА ДА КАЖЕ ВЕ :с

Wax
03-10-2012, 15:13
Много приложения имаш, или претъпкан регистър. Прочисти си някой ненужни неща от контрол панела и почисти кеша и регистъра с CCleaner примерно.

LovEsIckk
03-10-2012, 15:57
От тока е..Но не мога да разбера от зарядното или контактите.
Като не е на зарядно няма проблем, при включване в тока - зацикля, става бавен и тромав и сякаш има съпротивление при мишката.
Сега намерих контакт, в който не ми прави проблем..за сега. Да чукам на дърво.
Веднъж ми е изгаряло зарядното, но ми го поправиха. Сега не знам от него ли е или нещо с тока става..

Wax
03-10-2012, 19:12
Може. Волтажа може да е различен ако не е изолиран правилно кабела към контакта.

NaOH
03-11-2012, 12:21
Wax, по-добре замълчи, че много ще ти се смея :)

Крисо, ХР или 7?

LovEsIckk
03-11-2012, 15:28
Уф, 7-ца.
Като го вкарвам в други контакти ептен блокира.
Все по-зле става..1-2 минути е добре и после почва да забива курсора на мишката.
Нещо ми става с адаптера сигурно..бахти ташака

LovEsIckk
03-11-2012, 15:30
като не е в зарядно и няма проблем.. само, като го сложа да се зарежда..извадих и батерията - същия гъз.
Преди няколко дена ми излизаяха някви гомна за няква актуализация на уиндоус, и попринцип винаги ги игнорирам ама тогава цъкнах да.. Ама нелогично е от това да ми дава дефекти при смяна на контактите

NaOH
03-11-2012, 16:18
Така. Ако си на български, търсиш превода.
Цъкаш с ляв бутон на иконката за тока в таскбара, избираш "more power options".
Гледаш кой профил ти е избран в момента (balanced, power saver, high performance) - активния в момента е с точка на него.
Цъкаш change plan settings на активния профил.
После цъкаш change advanced power settings.
Скролваш надолу докато не намериш Processor Power Management и цъкаш +-чето, за да се отвори.
От Minimum processor state нагласяш и двете на 0%.
System cooling policy: и двете active.
От Maximum processor state нагласяш и двете на 100%.

Цъкаш Apply, после OK и би трябвало проблема да е решен :)

LovEsIckk
03-11-2012, 16:36
Нямам изобщо такова нещо с проценти : /
http://i.imgur.com/9uC18.png

NaOH
03-11-2012, 17:10
Хм, странно, трябва да имаш. Не знам кой ти е инсталирал драйверите, но може нещо да е осрал...

Пробвай да го сложиш на High Performance, а не на Balanced?

LovEsIckk
03-11-2012, 17:29
Eптен забива.
Като сложа лаптопа в мен наклонен и се оправя.Като го оставя на поставката му - бъгва.АААА..тва ше е само от насраната букса.

NaOH
03-11-2012, 17:34
Залагам, че е нещо от драйверите или някоя програма, която ти яде процесора.
Дай ми teamviewer акаунт и парола на лично, да видя кво мога да направя...