PDA

View Full Version : Приятелството от различни училища



black pearl
03-10-2012, 18:45
Така..реших да пусна тази тема тук защото се нуждая от съвет.От тази година съм в ново училище защото нашите решиха да ме преместят.Аз не исках това да става поради простата причина че най-добрата ми приятелка е в старото ми училище.В началото си обещахме че въпреки това ще си останем както преди. В началото всичко беше наред.Виждахме се почти всеки ден но постепенно тя започна да си намира оправдания.От седмица на седмица се виждахме все по малко. Изведнъж започна да се дължи по различен начин с мен.Момчето в което беше влюбена започва да предизвиква все повече интереса и понеже и той я харесва... Аз загубих вниманието и.Разбирам че го харесва и че нямам право да я спирам и се опитвам да и помогна с каквото мога но просто започна да се сближава все повече и повече с едно момиче което също го харесва и от много отдавна иска да ме измести.Вече толкова започна да държи и на нея..и на това момче.Започна постоянно като я питам някакъв елементарен въпрос и тя ми отговаря например-квот си искам с койт си искам...След няколко дена имам рожден ден и тя естествено би трябвало да дойде но вчера като говорили по скайп той попитал кой ще идва на рожденния ми ден и тя казала може би...И напоследък просто...би се отказала да дойде на рожденния ми ден заради него.Сякаш аз вече нямам място в живота и..и това място е заето от това момиче и това момче.Когато и кажа какво ми е тя отговаря с изразите : кво да напрая или не ма *** ... Не знам какво да правя вече...даже ме е блокирала в фб защото и било скучно...Но няма да блокира хората които преди бяха под графа "и други"..Уш бяхме най-добри приятелки ...но не знам за нея дали вече е така..Ацки ме боли когато ме отреже заради тях..ако аз бях на нейно място щях да се постарая момчето което харесвам да се сприятели с нея..Не знам вече какво да правя..да я оставя ли да бъде с очевидно "новата бест фриенд" и това момче или..да продължа да се боря за приятелството ни..Много държа на нея и не бих искала да я изгубя.Знам че много от вас ще кажат че не бива да ми пука толкова..но тя не беше такава...по точно..промени отношението си към мен..очевидно НЕ към другите ... :( :(

nIkEnCeTy_bE
03-10-2012, 18:49
Това не е истинска приятелка. Истинското приятелство не се страхува нито от паузите, нито от разстоянията. За мен любовта е до едно време, а приятелството вечно. Когато се разочарова или не е с момчето вече, ще дотичка при онова момиченце, което и бършеше сълзите и и подаваше ръка. Вярвам, че имаш нови приятели от новото училище, които заслужават вниманието и приятелството ти.

black pearl
03-10-2012, 19:39
Ами..не знам!Всички от новото ми училище не харесват достатъчно...Постоянно се опитват да ме смачкат тотално..но това е друга тема която не ми е толкова болна.Смятах че мога да и имам доверие и ме ще ме подкрепи когато имам нужда.Не веднъж ми е казвала че дори всички да ме намразят тя ще бъде до мен.Но ето!Появи се оферта с която ще може да се добере до желаното момче..както и с мой заместител..Който очевидно дълго желаеше това!Ацки ми е гадно но.. не знам какво да направя..Ще ми се по някакъв начин да види и да разбере как се чуствам.Защото когато аз и го кажа тя започва с израци от сорта..Че все аз съм набедявала нея за проблема и.. че нищо не може да направи по въпроса..Ии решението било ..аз да се променя..Постоянно правя компромис след компромис защото смятах че тя ще се замисли..и че ще разбере как се чувствам..Най-гадното от всичко е .. че когато тя има нужда от мен аз трябва да съм на среща..и ако не мога да откликна на секундата аз съм предателтката.А какво да кажа аз когато от половен година се опитвам да я накарам да ме чуе.. че се е променила..че ме изолира и т.нТези неща на които е готова заради това момче и това момиче ..чак ме притесняват.Според мен в последствие ще си изпати..Но няма как да ме чуе..Моето мнение е без значение!

nIkEnCeTy_bE
03-10-2012, 19:45
Не мисля, че е нужно отмъщение и т.н Недей прави, както тя прави. Ще си намериш други приятели. Явно толкова е заслужавала приятелството ти. Аз ти казах, след време като загуби всичко, пак ще се тичка при теб.

black pearl
03-10-2012, 20:05
Ам.. аз не казах че ще отмъщавам.Просто ще я оставя да прави каквото знае..Мерси много да съвета :)

TheStar7
03-25-2012, 13:32
Няма смисъл да оставаш приятелка с такъв човек. Нищо повече от използвачка и егоистка, която е с даден човек само за своя собствена изгода.