PDA

View Full Version : Искате ли в училище да учим Уеб дизайн?



MaryG
03-10-2012, 20:48
Аз искам, но дали ще стане някога, а и дали ще можем да научим нещо там и то без курсове???
Вие как мислите?

nIkEnCeTy_bE
03-10-2012, 20:51
Ще е интересно и полезно, защо не.

SHPAIdURmeN
03-10-2012, 21:13
лошо няма, ще бъде интересно така и по малко закостеняла ще ни бъде системата

Thrombocyte
03-10-2012, 21:18
Твърдо против съм за въвеждането му като предмет във всяко у-ще. Това ще затрудни и без това пълната ни програма. Информатиката ни дава г/д всички базови насоки за обработка на документи и информация, изискващи се в Б-я под една или друга форма.
Вероятно има такива профилирани паралелки със спец. "ИТ", където се изучава, но въвеждането му като общообразовател би било нелепо и непрактично с оглед тясната специализация.

Nakadah
03-11-2012, 05:50
Толкова и ще го учите...

SunT
03-11-2012, 18:42
Ми.. да учим нещо по-полезно от сегашната програма по ИТ добре, ама точно това грам не ми трябва..

Hayashi
03-11-2012, 18:45
След тоя ужас, който изкарах предните две години с информатиката никакво желание нямам да се учи уеб дизайн. Още повече като се сетя кой ще го преподава.

Chacho
03-11-2012, 19:01
За като СИП, нека имат избор учениците да пишат квото решат. В програмата за информ. технологии е заложено да се учи HTML. В програмата по информатика пък се учат процедурно и обектно-ориентирано програмиране (слабо, но все пак достатъчно), за да може сами да се развиете в такава насока. Уеб дизайна си е малко изгъзица, но програмата по ИТ ви дава добра база за него.

ivcheto0o
03-11-2012, 19:09
Звучи интересно и ще е е от полза,така че нямам нищо против.

Chacho
03-11-2012, 21:37
По мое време имаше СИП уеб дизайн и беше много некадърно измислен. Учете си по ИТ, ако ви интересува уеб дизайн.

Gerry905
03-12-2012, 09:05
Аз съм в езикова и аз лично не искам да се въвежда. Не, че е лошо или нещо такова, просто за езикова...не знам не си върви :D И без това нищо не разбирам от информатика. Не мисля, че някога ще ми потрябва уеб дизайн, за да изучаваме и него. Но пък има специални паралелки с изучаване на информатика, там може би ще е по-добре да въведат това, ако има достатъчно желаещи де. Но за гимназии като езикова, строителен и други подобни, не мисля, че ще е от голяма полза уеб дизайна, и без това изучаваме много предмети, които реално няма да ни трябват.