PDA

View Full Version : Как да му покажа, че повече от това не мога да предложа ...



dili0209
03-10-2012, 21:44
Здравейте :) За първи път ми се налага да пиша в подобен форум. Проблемът ми е следният:
Доста съм хлътнала по един мой колега- да кажем Иво. Не се познаваме и не сме контактували. Чувствам привличане към него каквото досега не съм и щом го видя денят ми става много по-хубав и това вече няколко месеца. Проблемът е там, че от известно време си пиша с един друг колега-например Христо-и му обещах да излезем на кафе някой път. Всичко ми изглеждаше доста невинно, кафе между колеги, за да се опознаем. На моменти обаче пише неща, които ми изглеждат много съмнително. Приятно ми е да контактувам с него,имаме доста общи теми и изглежда много свестен. На моменти съм се замисляла дали пък не би могло да стане нещо. Вярно не е мой тип, но все пак ... с Иво въобще не съм контактувала, а Христо е приятен Но веднага щом видя Иво ми става ясно,че Христо ми е просто симпатичен и химия там липсва. Да лъжа него и себе си и да продължавам да мисля за Иво докато съм с Христо няма смисъл. Когато си пиша с Ицо ми е гузно, че един вид може би по този начин му давам някакви надежди, но ми е приятно и ми е трудно да се дистанцирам.
Не знам как да му покажа докато си пишем, че не изпитвам привличане към него. Вероятно скоро ще излезем на кафе и тогава ще ми е също проблем как да се държа с него, защото на моменти май и аз изпращам някаки сигнали, които могат да се разчетат иначе. Питането ми е как (ако той наистина има нещо към мен) да му обясня ситуацията, в която се намирам. Мисля, че ще кажа някоя голяма глупост и ще оплескам всичко :)
Ако ви трябват някакви разяснения, насреща съм.

MaGuSs
03-10-2012, 23:41
Зарязваш ги и двамата и започваш да говориш с Митко.
Шегувам се, кажи на Христо кратко и ясно, че искаш да сте само приятели и започни да си контактуваш и с Иво, защото все пак той те привлича повече, а не Христо иначе може да стане каша с Христо и да си изпуснеш шанса с Иво.

Успех ;)

babity
03-11-2012, 00:07
Просто се пусни по течението. Излез с този, пийте кафе, едно кафе не означава, че му даваш сърцето или дрОба си. Няма нищо лошо да си запазиш приятелските отношения с него докато зарибяваш другия. Но си имай на ум, че ако не ти се водят неприятни разговори от типа "ама проблема е в мен, нека си бъдем просто приятели", трябва да спазваш някаква дистанция.

anonymous708973
03-11-2012, 05:39
Хах, пределно ми е ясно това със сигналите.
Спазвай дистанция, не отговаряй на бъзиците, прави се, че не хващаш намеците. И се разбери за кафе с Иво. Колкото повече чакаш, толкова по-странно ще бъде, като го поканиш.

sladur4etyYy
03-12-2012, 08:55
ако христо и иво се познават, се запознай с иво чрез христо като междувременно спреш да отговаряш на намеците на христо, за да разбере, че няма смисъл да се опитва. :Д а ако с иво не се познават, голяма работа, все можеш да измислиш как да се запознаете уж случайно.