PDA

View Full Version : Зъб



MsTomowa
03-11-2012, 08:46
Застанала съм пред ОГРОООМНА дилема и не знам какво да правя. На 17 съм, а все още имам млечен кучешки зъб направих си панорамна снимка на която се вижда, че зъбът ми е тръгнал към другите два, които са ми отпред и може да ги събори. Има два начина за излизане от ситуацията: единият е да ми сложат брекети за опора и да започнат да го издърпват в продължение на половин година, а другият да ми премахнат зъба напълно и да ми сложат изкуствен. Работата е там, че ако ми го издърпат той ще излезе крив и ще трябва да ходя 2 години с тия железа из устата си, а аз няма да издържа пък и ми предстои поход на който не знам какво ще правя с тях. Та въпросът ми е, дали ако си сложа изкуствен ще направя грешка? Кой според вас е по-добрия вариант? А и бих се радвала на коментар от човек с изкуствен зъб - как живее, създава ли му някакви проблеми?

SITYSI
03-16-2012, 06:12
Щом като е млечен няма ли пак да порастне???

nIkEnCeTy_bE
03-16-2012, 12:45
Ние няма как да знаем, кое е по-добре за зъбите ти. И едва ли има някой тук с изкуствен зъб. Брекетите помагат, само това знам. Пък и предполагам, че изкуственият зъб няма да ти пречи по някакъв начин на храненето и други неща. Ако се свърши, както трябва работата. Най-добре е да говориш със зъболекаря си.

DisappointedDreamer
03-16-2012, 12:52
Щом като е млечен няма ли пак да порастне???

Да, но този който трябва да го замести се движи зад предните и два зуба и може да ги събори.

Брат ми се намира в същото положение - само че с двата кучешки зъби. Решението при него е следното - ще се вадят и двата кучешки и ще се слагат брекети.

Предлагам ти да си сложиш брекети. Вярно, гадно ще е, но пък накрая ще имаш страхотна усмивка, а един тъп поход не си заслужава да я разваля.

MsTomowa
03-16-2012, 13:34
Да, но този който трябва да го замести се движи зад предните и два зуба и може да ги събори.

Брат ми се намира в същото положение - само че с двата кучешки зъби. Решението при него е следното - ще се вадят и двата кучешки и ще се слагат брекети.

Предлагам ти да си сложиш брекети. Вярно, гадно ще е, но пък накрая ще имаш страхотна усмивка, а един тъп поход не си заслужава да я разваля.

Значи по същия начин, тоест с издърпване така ли? Аз сега разбрах, че ще ми сложат само на горната челюст брекетите и ще стоя с тях в продължение на 6 месеца, при което зъба ми ще е леко кривнал, но какво да се прави...

А знаеш ли нещо за цена като цяло? То пак зависи кой е лекуващия, но питам просто за информация, понеже на мен ми искат 2 000 за тоя мой "златен" зъб. :)

DisappointedDreamer
03-17-2012, 00:25
^Да, брекети на горната челюст, за да придърпват зъба. Нямам представа колко струва, много е относително, но те съветвам да посетиш различни зъболекари, и да чуеш различни цени преди да се хвърлиш да правиш какво и да е било. :)