PDA

View Full Version : кандидатстване в София



vania91991
03-11-2012, 09:33
Хей, не знам дали точно тук ми е мястото на темата, но ви моля да ми помогнете малко.. Тази година ще кандидатствам, но въпросът е къде да избера: Първото ми желание ще бъде в Техническия в София..става въпрос из цяло в София да е.. ето и къде:
С телекомуникации и в стопанския факултет на Техническия в София;
Софийския в факултета по математика и информатика .. и до тук с университетите.. Какво ви е мнението за колежите..легитимирани ли са.. телекомуникационни системи има в Делта, друг колеж който ме заинтересува е Омега.
Както и какво ви е мнението за частния университет НБУ??

Отвратиловка
03-11-2012, 09:55
Ми виж сега, то на практика няма никакво значение къде учиш. Всичко си зависи от теб. Ти дори и да не си завършила никакъв университет, ако си добра в това което правиш и искаш да правиш винаги ще си пред другите и ще намериш начин да се покажеш и докажеш.

machoka
03-11-2012, 10:44
Софийски си е софийски, а и специалността е сериозна. Моят съвет е да се насочиш натам.

Mo6no
03-11-2012, 22:10
Общо-взето навсякъде е пародия - повече/по-малко и по различен начин, но все куцат нещата в някакво отношение. И като цяло навсякъде можеш просто да завършиш, минавайки между капките, или пък да си учиш сериозно, независимо какво е общото ниво. И все пак, най-важното е да попаднеш на добра среда, където да си заобиколена от умни, амбициозни и учещи хора. Това ще те мотивира теб самата да учиш, ще ти даде самочувствие и възможност за качествени познанства и приятелства.

От тази гледна точка най-добре е в СУ или ТУ за тези специалности. И аз съм чувал добри неща за ФМИ в СУ и мисля, че е най-доброто място, но нямам реален поглед, за да го твърдя. А за колежи и подобни не мисли, защото, нали се сещаш, кои влизат в тези колежи... Дори и да си амбициозен човек, ще се демотивираш изключително сред мързеливи и необразовани колеги. НБУ е добре за резервен вариант, в случай че не влезеш другаде с това, което искаш.