PDA

View Full Version : Ръчен багаж при полет?!?



SorrowEyes
03-11-2012, 11:24
Мога ли да нося гримове и кремове при ръчения багаж? Някой знае ли ?
И ако нося, могат ли да ми ги вземат ?

inverno
03-11-2012, 12:04
Досега на никога жена не съм виждал да й вземат гримовете.А крема ако не е някаква огромна туба от 0,5 л. (не може течности над 0,5 л. да се носят в ръчният според Wizzair,май така беше) не е никакъв проблем.Не се коси :)

SorrowEyes
03-11-2012, 12:29
Супер. Мерси :)
За течностите знам, че не трябва да превишават 100мл.

awerw
03-11-2012, 12:32
абе ако ще излиташ от България могат и да минат течностите, ама не е сигурно де...... но зависи от крема, ако не е някой много голям е течен, мисля че ще мине :)

shmatarok
03-14-2012, 03:34
По-добре не рискувай, на мен ми взеха спиралата и гланца, докато летях за Лион лятото. :(

anonymous708973
03-14-2012, 08:11
Не рискувай. На излитане от България не ми направиха проблем, но на немското летище ми преровиха чантата, намериха несесерчето с грим и понеже вътре имам малка тубичка зехтин (към 30-40 мл е), германката почна да се заяжда и вика "Това течност ли е, не знаеш ли, че течности не може..." За фон-дьо-тен-а същата работа. Махнаха ги и ги сложиха в прозрачна торбичка, обаче можеше и да ми ги вземат. Не рискувай, все ще оцелееш без козметика в самолета.

nIkEnCeTy_bE
03-14-2012, 15:33
Да, не рискувай. Но майка ми има по принцип всевъзможни работи в чантата си. И има джобно ножче, за което обаче не я спряха. Дори не го видяха. Има и отверчица малка, но и за нея нищо не казаха. И други неща, които ги отминаха явно. И в България, и в Германия.

shmatarok
03-14-2012, 16:04
^ и мойта има и спрей, и ножче, обаче ги намериха. За да не й ги вземат трябваше да си чекира ръчния като нормален багаж. Аз и затова всички козметики ги бухам в големия куфар. 8-)

x7aZzy
03-20-2012, 18:07
Бутай козметиката и лекарствата в куфара. В ръчния багаж не трябва да имаш течности, не винаги се заяждат, но не си струва да рискуваш. По принцип обичам да пътувам само с ръчен багаж, но тогава се отказвам от гримовете.

П.С. И запалка ако носиш си я сложи в куфара. Последният път в Hahn ме изкараха навън, за да си изпразня моята. Не исках да я хвърлям, защото ми е любимата, пък и до тогава не ми бяха правили проблем за запалка. Е вече знам...

heartlesandfreaky
03-28-2012, 19:53
на майка ми днеска й направиха проблем заради козметиката.. ;/

SorrowEyes
03-31-2012, 14:29
Благодаря ви за отговорите.
Сложих си гримовете в чантата и нямаше проблеми. Даже и антибактериален гел мина, но беше 75 мл.
Течности не си носех, но на едно момче пред мен му изхвърлиха водата.. то беше ясно :)