PDA

View Full Version : Как да го заговоря



girl_98
03-11-2012, 15:26
Харесвам едно момче няколко пъти излязахме с него сега само се поздравяваме,когато се видим незнам как да го заговоря помогнете ми!Искам да ме забележи не като обикновено момиче а като нещо повече за него в един вид да го накарам да ме хареса ако не ме!Как да го направя?

пAteNцЕ
03-11-2012, 15:27
здрасти как си върши работа......

nIkEnCeTy_bE
03-11-2012, 16:56
е както сте излизали, не сте ли си говорили? Същото е. Отиваш здрасти, как си ала бала.

girl_98
03-11-2012, 17:06
Излязохме само 3 пъти защото е от на приятелка класа.Просто незнам какво да му кажа!

soul1199
03-11-2012, 20:40
Поздрави го и му кажи,че искаш да излезете някой път.

paradosou
03-12-2012, 05:41
здрасти как си върши работа......

Да, за да се набуташ в клише.
Направи няква шега според ситуацията, коментирай нещо край вас...Като някой/нещо ви прекъсне, вместо да продължиш темата, можеш да скочиш в няква съвсем различна. Ако се опита да я върне, казваш че я оставяте за следващ път, смигваш му закачливо и си тръгваш.

w0lf
03-13-2012, 18:08
Откога е клиширано да кажеш здравей на познат когато го видиш :D според мен върши работа за започване на разговор. Ако обаче нямате как да го продължите не виждам особен смисъл да се занимавате един с друг, освен ако не обичате неловки мълчаливи паузи.

paradosou
03-13-2012, 19:10
Поздравът не е клиширан, ама след "как си?", обикновено следват производни в стил "как я караш?", "нещо ново..?" и т.н, дето вместо да разчупят обстановката и да тръгне непринудено разговорът, създават шаблон и някак отдалечават, звучат сухарски.

w0lf
03-13-2012, 20:18
Доста често като се видя с някой приятел питам точно тия шаблонни въпроси защото наистина искам да чуя отговорите и да разбера какво се случва с човека. Прав/а си обаче че има омагьосан кръг от типа "кво стаа, кво стаа, нищо, нищо" и дотам. Явно си зависи и от това доколко си говорите с дадения индивид, а не да питаш първото каквото ти доиде на ума колкото да не мълчите.

Авторката...има много неща за които можеш да говориш с някой, но все пак трябва да има някакво съвпадение на интереси за да се получи разговор. Ако сте от различни планети просто няма как да стане.