PDA

View Full Version : Средно образование в Австрия: ПОМОЩ!



mi66i7o
03-11-2012, 15:57
Здравейте! Аз съм на 15 години. Другата учебна година имам планове да уча и живея в Австрия при майка ми ( тя работи и живее в Австрия от дълги години) Баща ми е съгласен да ида при нея, майка ми също е навита да ида при нея ! Единственият проблем са документите.. Тя не живее напълно легално в Австрия.. и това ще е проблем за мен и за училище там.. Искам някой по запознат с тази информация да коментира..

Всяко лято ходя при нея в Австрия и лято 2011 си намерих отбор в който да тренирам и да не губя 2 месеца без тренировки.. и това е една от причините защо искам да се преместя в Австрия- хората и природата.. така де , ако не стане това с майка ми и тя не се легализира напълно имам идея да направим транфер: демек от моя клуб да ме транферират в клуба в койо тренирах лятото.. и там да живея на общежитие и те да ми осигурят и общежитието както и всичко необходимо за училище , а в инетерес на истината баща ми ще плаща всичко за мен, просто трябва да се води , че отбора плаща всичко за мен..

просто всичко е много объркано, много се притеснявам и се чудя дали изобщо ще замина :С.....

letroa
03-11-2012, 16:52
попринцип за трансфер трябва да подпишеш contract с новия отбор , във белгия и англия за такъв contract трябва да си над 16 във австрия незнам как е. иначе за училище ти трябват документ че си отписана от старото училище и че майка ти има родителски права (ако са разведени с баща ти) .

mi66i7o
03-11-2012, 16:59
Ами това за легализацията? Попринцип това което аз знам е , че тя трябва да има фирма и да има дохуди, че финансово може да ме издържа.. и трябва д е напълно легално в страната,а тя не е.?? незнам .. объркващо е . Ами аз Юни ще прява 16.. но в Австрия е по различно.. много се стресирам... защото наистина искам да замина за Австрия

Daisy11
03-13-2012, 15:07
Попринцип аз и семейството ми съвсем легално си живеем тук и точно по този път с фирмата и приходите ... Но майка ми ми разказа че след като била на някакво събиране на българите, някаква жена разказала че първо е легализирала детето си. Там където си подаваш документите за разрешение ( забравих как точно се казва тази инстанция ) пишеш като причина че искаш по-добро образование и твоята държава не може да ти го предложи и за това искаш да останеш да учиш в австрия. След като получиш разрешенито за пребиваване, майка ти си подава документите че иска да остане, за да не си сам(а) и защото някой трябва да се грижи за тебе... нещо подобно е направила тази жена за която майка ми ми разказа, опитай така
И се надявам знаеш немски, защото ако не занеш ще ти е много трудно в у-ще.

mMemories
04-10-2012, 17:15
Проучи нещата с отбора...а и доколкото разбрах имаш избор, дали да заминеш или да останеш...защо просто не изчакаш да завършиш и тогава ходи където искаш...направо ще си улесниш живота...а и това е възможност ако не си си усъвършенствала езика да го направиш преди да си заминала за постоянно там. :)