PDA

View Full Version : Как заговаряте....



7h3Shad0w
03-11-2012, 16:27
Здравейте! Значи аз съм момче и забелязах, че ми е доста трудно и притеснително да заговоря момиче което не познавам.
Например днес ми се случи подобно нещо, бях на кафе с приятели и случайно попаднахме на рожден ден в същото кафене.Ние седнахме до тях и видях едно момиче, което беше симпатична.Така и така нищо не направих защото не знаех как да постъпя.
Момчета, как бихте постъпили в този момент?
Момичета, а вие какво бихте направили в този момент, ако момчето ви заговори? Какво би ви направило впечатление?

Моля, за сериозни коментари!

ViVi Smile
03-11-2012, 16:38
На колко си години?
Ако бях на мястото на момичето, вероятно щях да искам да те опозная. Само това, че си събрал смелост да ме заговориш, би ми направило впечатление. :) Според мен просто е трябвало да и кажеш едно здрасти и да се пробваш да завържеш някакъв разговор. Просто бъди себе си, това е :)

TheBeliever
03-11-2012, 16:42
Много зависи от това дали си ми симпатичен и дали ще успееш да ми привлечеш интереса с нещо. Не е от голямо значение какво ще кажеш, а как го казваш.

7h3Shad0w
03-11-2012, 16:49
ViVi Smile: Аз съм на 16
Благодаря ви за мненията.
Ок също и още един въпрос към момичетата: Какво би ви отблъснало и какво би ви направило впечатление когато момчето ви заговаря?

svodnika
03-11-2012, 16:55
ако те хареса тя ша те заговори

Тарикатче
03-11-2012, 17:32
Хахаха ТЕ не заговарят почти никога.. Само най големите мръсници го правят !!! Всичко друго е скромна работа и чакат некои сам да им се сваля..


Иначе тва ми е едно от любимите занимания.. Да заговоря некоя непозната.. Най лесно стават тогава нещата и в повечето случаи си доволен от последиците ;)

Ама права е колежката по горе.. Зависи какво и как ще кажеш.. А какво и как ще кажеш вече зависи от ситуацията . . Дали на пътя както си върви ще я заговориш.. Дали в кафето или в даскало и така..

7h3Shad0w
03-11-2012, 18:13
Хахаха ТЕ не заговарят почти никога.. Само най големите мръсници го правят !!! Всичко друго е скромна работа и чакат некои сам да им се сваля..


Иначе тва ми е едно от любимите занимания.. Да заговоря некоя непозната.. Най лесно стават тогава нещата и в повечето случаи си доволен от последиците ;)

Ама права е колежката по горе.. Зависи какво и как ще кажеш.. А какво и как ще кажеш вече зависи от ситуацията . . Дали на пътя както си върви ще я заговориш.. Дали в кафето или в даскало и така..

Добре, ако може кажи в повечето случаи как постъпваш?

xoxi
03-11-2012, 18:27
Дори да не ми е симпатичен някой, винаги ми прави добро впечатление, когато действа пръв, уверен е в себе си и не си прехапва езика докато говори.

umri
03-11-2012, 18:53
Здравейте! Значи аз съм момче и забелязах, че ми е доста трудно и притеснително да заговоря момиче което не познавам.
Например днес ми се случи подобно нещо, бях на кафе с приятели и случайно попаднахме на рожден ден в същото кафене.Ние седнахме до тях и видях едно момиче, което беше симпатична.Така и така нищо не направих защото не знаех как да постъпя.
Момчета, как бихте постъпили в този момент?
Момичета, а вие какво бихте направили в този момент, ако момчето ви заговори? Какво би ви направило впечатление?

Моля, за сериозни коментари!

И 5 тома да ти изпиша за самочувствието, мирогледа, начина на мислене.. пак има много голям шанс нищо да не се промени.

Практика. Колкото и да се притесняваш, просто отиваш. Колкото и тъпо да изглеждаш първите пъти, го правиш. Не е кой знае кво. Колкото по-голяма самоувереност излъчваш, толкова по-добре за теб. Самоувереността не е само да дрънкаш и да се правиш на интересен. Тва доста често дори ти придава притеснителен вид. Самоувереността е вътрешен еквилибриум. Баланс. Контрол над себе си. Да правиш винаги това, което на теб ти се иска, да казваш това, което на теб ти се иска, да гледаш както си искаш, да правиш каквото и както ти сам поискаш, без да се опитваш да се харесваш на когото и да било.

Можеш да отидеш и да започнеш разговор с момиче по най-малоумния начин. Първото нещо, което ти дойде на ум можеш да кажеш. "Харесвам синьо, много хубав цвят е. Не мислиш ли? Виж и ти имаш синьо по блузата" и тн. Вярно е, че може да те помислят за някой психопат, но малко след първоначалните простотии може да кажеш нещо, с което да докажеш, че си нормален. Няма особено значение какво говориш, а как го казваш, какво излъчваш като го казваш, самоувреността ти и тн. Да можеш да извърташ разговора на където си искаш. Дори и с най-малоумните първоначални реплики можеш много жестоко да забиеш някоя. Щото.. замисли се. Обикновените запознавания се базират на какво учиш, кво работиш, откъде си, тоя познаваш ли, в кое даскало/университет си, ква специалност си... тва са клишета и са безинтересни. Пробвай нещо оригинално, дори да е тъпо. Да събудиш някакъв интерес към личността си, дори той в първите няколко реплики да не е със сексуална ориентираност. Помисли си.

7h3Shad0w
03-11-2012, 19:24
И 5 тома да ти изпиша за самочувствието, мирогледа, начина на мислене.. пак има много голям шанс нищо да не се промени.

Практика. Колкото и да се притесняваш, просто отиваш. Колкото и тъпо да изглеждаш първите пъти, го правиш. Не е кой знае кво. Колкото по-голяма самоувереност излъчваш, толкова по-добре за теб. Самоувереността не е само да дрънкаш и да се правиш на интересен. Тва доста често дори ти придава притеснителен вид. Самоувереността е вътрешен еквилибриум. Баланс. Контрол над себе си. Да правиш винаги това, което на теб ти се иска, да казваш това, което на теб ти се иска, да гледаш както си искаш, да правиш каквото и както ти сам поискаш, без да се опитваш да се харесваш на когото и да било.

Можеш да отидеш и да започнеш разговор с момиче по най-малоумния начин. Първото нещо, което ти дойде на ум можеш да кажеш. "Харесвам синьо, много хубав цвят е. Не мислиш ли? Виж и ти имаш синьо по блузата" и тн. Вярно е, че може да те помислят за някой психопат, но малко след първоначалните простотии може да кажеш нещо, с което да докажеш, че си нормален. Няма особено значение какво говориш, а как го казваш, какво излъчваш като го казваш, самоувреността ти и тн. Да можеш да извърташ разговора на където си искаш. Дори и с най-малоумните първоначални реплики можеш много жестоко да забиеш някоя. Щото.. замисли се. Обикновените запознавания се базират на какво учиш, кво работиш, откъде си, тоя познаваш ли, в кое даскало/университет си, ква специалност си... тва са клишета и са безинтересни. Пробвай нещо оригинално, дори да е тъпо. Да събудиш някакъв интерес към личността си, дори той в първите няколко реплики да не е със сексуална ориентираност. Помисли си.

Благодаря ти! :)

soul1199
03-11-2012, 20:25
Ако примерно мен се опитваше да заговориш,щяхме да се запознаем и да си говорим,после щях да попитам общите ни приятели за теб.

abyty99
03-19-2012, 13:34
Ако примерно мен се опитваше да заговориш,щяхме да се запознаем и да си говорим,после щях да попитам общите ни приятели за теб.
и аз така .... бих искала да го опозная ... фб скайп ..

abyty99
03-19-2012, 13:35
На колко си години?
Ако бях на мястото на момичето, вероятно щях да искам да те опозная. Само това, че си събрал смелост да ме заговориш, би ми направило впечатление. :) Според мен просто е трябвало да и кажеш едно здрасти и да се пробваш да завържеш някакъв разговор. Просто бъди себе си, това е :)
и аз тка !! ПРОСТО БИ МЕ ВПЕЧАТЛИЛО ТОВА ЧЕ МЕ Е ЗАГОВОРИЛ И Е СЕБЕ СИИ !

bReAk3R
03-19-2012, 14:25
Тъй като имам същия проблем (но съм по-малък), бих казал, че това е една от най-полезните теми за мен в сайта, тоест раздела. Мога да общувам с момичета, които не познавам, но да ги свалям се срамувам. С пича съм, нови мнения в тази тема помагат и на мен.. Само не разбрах как така как го казваме? В смисъл "Не е важно какво ще кажеш, а как го казваш."

Chacho
03-19-2012, 14:34
Всичко от първия абзац на umri трябва да си проличава по говоренето ти. И няма да коментирам каква интонация трябва да заковеш, достатъчно е да адаптираш мисленето, импресията сама ще се прокара в думите ти. Препрочитай какво ти е написал, след година-две все още ще хвърляш поглед на мнението му.

TheBeliever
03-19-2012, 15:05
Само не разбрах как така как го казваме? В смисъл "Не е важно какво ще кажеш, а как го казваш."

Може и най-проникновени и смислени неща да говориш, да правиш невероятно оригинални комплименти и да си супер интересен събеседник, но ако се червиш и кривиш докато говориш, ако си забил поглед в земята и ми пелтечиш насреща, грам няма да обърна внимание на това, което казваш. И точно обратното - ако излъчваш увереност и си знаеш цената и възможностите даже едно "Извинявай, имаш ли запалка" може да привлече нужното внимание.

thespring97
03-19-2012, 15:15
Значи, има една тема мисля че е на valdesbg :) Тя е отбелязана като "важна" в отдел "любов" :D Там има няколко неща който може да ти свършат работа :P

bReAk3R
03-19-2012, 15:16
Сега мисля, че разбрах повече и все пак благодаря.. но всъщност целта тук е авторът да разбере, все пак е негова темата. Та мисля някой път да събера смелост и да заговоря някое непознато момиче, колкото да нямам увереност и самочувствие.. Защото видя ли някоя по-красива, дори през ума не ми минава за връзка (в бъдеще) с нея, защото била твърде красива за мен и т.н. Е, ще рискувам да ме отрежат и ще действам с една жертва, благодаря на всички. :)

thespring97
03-19-2012, 15:17
P.S - http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/394506-%D0%9A%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D1%85%D0%B0%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%87%D0%B5 - Ето я :) А за заговарянето, не е толкова страшно. Силна воля, напред и нагоре! :)