PDA

View Full Version : Една по-различна тема за цигарите ...



SkiCatA
03-11-2012, 17:52
На кратко казано аз съм полу пушач или с други думи искам да кажа, че в момента се намирам в такъв период, в който се чудя дали да пропуша. Или по-така казано, имам дълбока вътрешна борба между разума и тютюна. Сигурен съм, че много ученици са пред тази дилема и затова един ден реших, че няма да спра цигарите, докато сам не се убедя в това, а именно да направя списък с плюсовете и минусите на това да бъдеш зависим.
Ето какво направих за сега -

Причина да пропуша:

-МИСЛЯ си, че така изглеждам по-готин!


Причини да не пропуша:

Вредно е за здравето!
Пречи ми в спортните занятия!
Повечето хора ще си променят към лошо мнението за мене- роднини!
Много са скъпи!
Миризмата им е отвратителна!
Ставам зависим!

Въпросът е там, че търся допълнителни точки за този списък, които съм пропуснал. Идеята ми е за пореден път да се убедим за вредата на цигарите в развитието на един млад ученик. И съответно лични съвети за това,как до се справим с вредния навик.

bowlingForBeer
03-12-2012, 02:37
Пушенето вече не е готино, така че я задраскай тая причина. Сега е модерно да си непушач.
Към плюсовете можеш да добавиш социални контакти. Миналата година се сприятелих с най-яката група хора, само защото пуша. Оттогава някои ги спряха, било то за малко или окончателно, но е факт, че това беше повратна точка в живота ми. Яко да си лафиш с някого на по цигара, но точно в такава обстановка не се усещаш колко пушиш. Освен това ми е супер разпускащо вечер да изпуша една цигара сам. Действа ми като релаксaция, все едно съм си дал деня на пауза и разсъждавам над него. Просто си сам със себе си. Отпускащо е.

Откъм минусите, това че вредят на здравето е така, но пък пържените картофи не остават по-назад. Миризмата, както и рязката загуба на пари могат да се предотвратят ако не те мързи да си свиваш тютюн. Едно, че ще ти излиза много по-евтино, второ, че миризмата му дори е що годе приятна. А зависимостта я има навсякъде. Ако пиеш кафе всеки ден след няколко месеца няма да можеш да си отвориш очите без него.

А между другото списък с плюсове и минуси, който трябва да ти помогне да решиш дали да пропушиш или не, е огрооомна тъпотия. Сериозно. Всмисъл, какво подяволите си мислиш? "Хмм, има 4 плюса и 5 минуса... явно няма да пуша днеска... а как пък искам да запаля...".

Nakadah
03-12-2012, 05:06
Когато започнеш сам да си изкарваш парите и 1/2 заплата отива само за цигари докато гледаш този готиния батко дето не пуши как си купува хубави джаджички и когато хората почнат да те отбягват защото смърдиш тогава ще разбереш каква тъпотия е да си пушач.

Някой ще ми обясни ли защо в България е толкова модерно да си пушач?

sm_95
03-12-2012, 06:20
Аз съм мноооого заклета пушачка и повярвай ми, почнеш ли сериозно - няма да се отървеш.
Ето ти още няколко минуса.
-Като си хванеш гадже, което не пуши изобщо няма да и хареса да усеща вкус на цигари.
-В повечето заведения (особено по молове, на центъра и т.н.) правят проблем да пушиш ако нямаш 18, ще трябва да натрапваш на приятелите си факта, че пушиш и да ги караш да сядате там, където се пуши.
-Парите ти ще намаляват много драстично поради простата причина, че щом си сложил в плюсовете `модерно е да се пуши` значи със сигурност няма да си свиваш тютюн.

Защо ти трябват още причини да не пушиш? Това, че е вредно за здравето и ще ти пречи в спорта би трябвало да ти е достатъчна причина.

GreenFairy
03-14-2012, 04:54
Минуси:
Може да се скараш с най-близките ти хора заради цигарите
След време няма да можеш да изкачиш 5 етажа пеша без да се задъхаш
Цигарите влияят много негативно и на сексуалния ти живот

Плюсове: Има нещо очарователно в начина по който дима минава през тялото ти...

StolenBliss
03-14-2012, 18:13
Абе не знам според мен възможно най-тъпата причина да почнеш да пушиш е, за да си готин ;х по принцип нали, става на въпрос. Тва е сууууупер простотия

Ukhtar
03-16-2012, 17:38
Колко тъп трябва да си, за да пропушиш, щото било модьерно.