PDA

View Full Version : Нормално кръвно налягане и граници



amnessia
03-11-2012, 19:05
Здравейте! От 2 дни имам неориентация и силна замаяност.Получи ми се изведнъж докато си стоях пред компа .Лежах , спах уж да ми мине ,, ама не ми мина на другия ден същия филм.Измерих си кръвното налягане днес и беше 90 /60 . Нормалното кръвно налягане е с граници 120/80 . Някой може ли да ми обясни дали ми е ниско кръвното.Друго симптоми нямам освен залитането , световъртеж.В тези 2 дни не съм приемала кофейн или алкохол , нито някакви хапчета.

SweetySmallDevil
03-12-2012, 18:47
ниско ти е кръвното ... пий айрян със сол ... кафето е диуретик и ще ти свали още повече кръвното впоследствие, за това не гго пий ... пий и повече вода, някакви по-силни чайове, не от лайка, че той е успокояващ ... газирано също можеш да пиеш, предполагам си в тийнейджърските години и тази промяна в кръвното е нормална, за всеки случай, ако нищо от това, което ти казах не помогне и продължиш да имаш световъртежи и ниско кръвно, отиди на лекар ...

amnessia
03-12-2012, 18:58
Благодаря за мнението.Ами да на 16 години съм и рядко , но ми се е случвало да съм пред припадък заради ниско кровно и мислех че е временно.Днес съм по добре само сутринта имах световъртежи :) Май ще се оправя от самосебе си.Някой ми беше казал за някакви изригвания и че може да е от това незнам.

DragonLady
03-12-2012, 20:53
Кафето е диуретик и ще ти свали още повече кръвното впоследствие, за това не гго пий

Тука си в грешка! Да диуретик е, но не сваля кръвното!!! Напротив, покачва го - кофеина свива кръвоносните съдове, и следователно се покачва и кръвното налягане.
Иначе и аз съм с ниско кръвно и понякога пада рязко. Помагат ми кола, кафе и шоколад ( или друго сладко със шоколад в него ). Номера с айряна със сол, не съм го пробвала, но са и казвали че помага.

amnessia
03-13-2012, 13:18
Ами веднъж бях с много ниско кръвно и аз също пих айрян със сол и ми помогна.Общо взето пих кола 2 дена , ядох шоколад и уж се оправих.Понеже ходя на фитнес явно се претоварвам много и почва да ми се вие свят и пак да ми пада кръвното , но ще се оправя :)

SweetySmallDevil
03-13-2012, 17:16
Тука си в грешка! Да диуретик е, но не сваля кръвното!!! Напротив, покачва го - кофеина свива кръвоносните съдове, и следователно се покачва и кръвното налягане.
Иначе и аз съм с ниско кръвно и понякога пада рязко. Помагат ми кола, кафе и шоколад ( или друго сладко със шоколад в него ). Номера с айряна със сол, не съм го пробвала, но са и казвали че помага.

Да, кафето покачва кръвното, но това е само временно, след това следва рязък спад на кръвното, казвам го защото имам хипотония и кръвното ми е под границите и съм се интересувала доста по този въпрос, прочети и в интернет, че кафето не се препоръчва при ниско кръвно, защото ефекта е временен и след това става по-лошо :)

а, до авторката не темата .. айрянът е може би нещото, което на мен ми помага най-много, пък и е напълно безвредно в сравнение примерно с газираните напитки и до известна степен шоколада (при прекаляване с него) :) но най-добре е да отидеш на лекар, той най-добре ше ти каже

DragonLady
03-14-2012, 20:46
Да, кафето покачва кръвното, но това е само временно, след това следва рязък спад на кръвното, казвам го защото имам хипотония и кръвното ми е под границите и съм се интересувала доста по този въпрос, прочети и в интернет, че кафето не се препоръчва при ниско кръвно, защото ефекта е временен и след това става по-лошо :)

а, до авторката не темата .. айрянът е може би нещото, което на мен ми помага най-много, пък и е напълно безвредно в сравнение примерно с газираните напитки и до известна степен шоколада (при прекаляване с него) :) но най-добре е да отидеш на лекар, той най-добре ше ти каже

Айде бе ... временно ама друг път ... Имала съм случай да се събудя с ниско кръвно да изпия 2 кафета ( едно в къщи и едно в университета ) и цял ден после да съм си окей, нито ниско кръвно, нито главоболие.

DragonLady
03-14-2012, 21:13
Драгон не се прави на професор детенце


Добре бре тролченце, дето го сърби "куро" :D:D:D:D:D

SweetySmallDevil
03-15-2012, 16:17
Айде бе ... временно ама друг път ... Имала съм случай да се събудя с ниско кръвно да изпия 2 кафета ( едно в къщи и едно в университета ) и цял ден после да съм си окей, нито ниско кръвно, нито главоболие.

Аз съм стигала до припадъци от ниското кръвно, линейки и болници и съм разпитвала доктори и всичко възможно за да знам при повторен случай как да действам, ти продължавай да си спориш ... съвета ми беше към авторката, не към теб! ...

amnessia
03-15-2012, 16:58
Благодаря за изказданите мнения ! :) Всеки има индивидуален организъм и при всеки и различно не сме еднакви всички..

amnessia
03-15-2012, 16:59
И всъщност останових причината за рязкото падане на кръвното и замайването - когато не ям повече от 6 - 7 часа става така и без това си имам много слаба имунна система нормално е.

SweetySmallDevil
03-16-2012, 18:23
Яж по често, ей! :D Не е полезно така, но поне си се разминал/а без сериозни причини :)

amnessia
03-16-2012, 19:45
Мдааа :D xaxa

Hayashi
03-16-2012, 21:00
Най-голямата грешка при ниско кръвно е да пиеш кафе. Но черен шоколад и вино действат безотказно. Както и айрян със сол. "Дрогираш" се с въпросните в промишлени количества и за час-два ти светват очите.

DragonLady
03-17-2012, 20:42
SweetySmallDevil Няма нужда да осираш темата на момичето със заяждане и спорове ;)

Иначе снощи ми се наложи да разбера още 1 метод за оправяне на това рязко спадане на кръвното:
Лягаш си за 1 - 2 часа, гледай да се унесеш и да поспиш малко. Като се събудиш изпии един айрян със сол, кола, кафе ( ако не е вече късно за кафе ) или изяж един шоколад. До 30 минути нищо няма да ти има. Поне на мен това ми помогна.

little-bad-girl
03-17-2012, 20:56
SweetySmallDevil Няма нужда да осираш темата на момичето със заяждане и спорове ;)

Иначе снощи ми се наложи да разбера още 1 метод за оправяне на това рязко спадане на кръвното:
Лягаш си за 1 - 2 часа, гледай да се унесеш и да поспиш малко. Като се събудиш изпии един айрян със сол, кола, кафе ( ако не е вече късно за кафе ) или изяж един шоколад. До 30 минути нищо няма да ти има. Поне на мен това ми помогна.
Само не разбрах само за 1 път ли ти оправя кръвното или трябва постоянно да го правиш това? :)

DragonLady
03-18-2012, 13:04
Само не разбрах само за 1 път ли ти оправя кръвното или трябва постоянно да го правиш това? :)

Това със спането за 1 час не го бях правила преди, но така и така беше 2 през ноща и реших що пък да не пробвам, но и без спането, пак може да ти мине с помоща на други средства от сортана кола, шоколад и тн.

amnessia
03-18-2012, 18:08
Гледам да избягвам да стоя гладна , защото тогава ми става така но ще се постарая :)