PDA

View Full Version : Софиянци и студенти в София :D



malkata_princeska13
03-11-2012, 20:51
Слушайте сега. Утре пътувам, клише. Обаче трябва някой да ми каже:
1. На коя от всички гари в София трябва да слезна, за да стигна най-бързо и лесно до студентски град?
2. Какъв автобус или маршрутка трябва да хвана и съответно от коя гара, за да стигна до въпросният студентски град?
3. Цената? За автобусите знам, че е 1лв, но не знам с маршрутките как седи въпроса?

П.С: ВАЖНО: Ако може да ми кажете директен превоз, а не с прикачване. Благодаря.
Моля, който знае да се отнесе отговорно към темата и да съдейства, всички останали, които си нямат идея или са надути софиянчета и им е писнало да се обесняват да не пишат. За вас София може да ви е ясна като дясната ви ръка, но за другите нито е ясна, нито пък е малка. Тъй че.

Група сме от 10 човека, ще съм благодарна ако не си правите т*шак :)

Chacho
03-11-2012, 21:34
1.Централна гара, ако си с влака
2.Маршрутка номер 5, която спира ТОЧНО на изхода на Централна гара (пред часовника)
3. 1.50лв е маршрутката и е директна до Студентски град

Маршрутката влиза в Студентски град през Дървеница, минава покрай УНСС, завива до 4-ката, след това се качва от Мтел-а към Фантастико и спира на Зимния дворец. Понеже в маршрутките трябва да кажеш къде искаш да слезеш (без последната спирка естествено), може да се разберете от преди това с шофьора, за да ви каже като стигнете.

Ако ми кажеш къде в Студентски ви трябва, мога да ти кажа и къде да слезете от маршрутката.

anonymous708973
03-14-2012, 10:40
Друг вариант е да отидете до София с автобус, автогарата се намира точно до централна гара.
Ще стигнете, няма страшно. 90% съм сигурна, че в маршрутката ще има някой студент, който да ви упъти.

dimitar_ak
03-14-2012, 11:38
Маршрутката е най-бързият и удобен начин. Иначе ти трябват 2 автобуса от Централна гара.