PDA

View Full Version : Приятелят ми не си мие зъбите!



Sexy_lili
03-11-2012, 20:49
Имам си приятел от почти две години, много го обичам , но не понасям един негов огромен недостатък -лошата му лична хигиена и най-вече това, че почти не си мие зъбите... Не знам как успява дали с дъвки, дали с бонбони или с каквото и да е, но при целуване не усещам лоша миризма или вкус... Но въпреки това ме дразни, защото едно от първите неща, които забелязвам у едно момче е неговата усмивка, белите му зъби.. Може да ви се стори смешно, но от толкова време се чудя как да му го кажа без да го убидя...Е, не намерих начин и се надявам вие да можете да ми дадете някакъв съвет...
Благодаря!

TheBeliever
03-11-2012, 20:51
Ако за две години не си научила как да говориш с него ние няма как да те научим.

Sexy_lili
03-11-2012, 20:58
Мога да говоря на всяка една друга тема без притеснение, но не и на тази... Както да му го кажа без да се обиди...

TheBeliever
03-11-2012, 21:06
Защо не на тази? С какво е по-различна от другите? Отваряш темата с "Мило/Захарче/Пандишпанчо, зъбките ти са жълти, правиш ли нещо по въпроса?" и готово. Какво толкова?

fluffy_^
03-11-2012, 21:12
Еми директно ще е най добре и накрая кажи нищо лично.. :) примерно ето така

Еййй говедо,изчеткай тея зъби поне веднъж в деня бе орафляк прост цървул..не си се научил да си миеш зъбите.Пууу
Сега правиш около 3-4 секундна пауза и казваш
Нищо лично :*:*(hug)

Нищо лично ;д

Sexy_lili
03-11-2012, 21:16
:D:D сигурно това ще е най-безобидният начин :д

fluffy_^
03-11-2012, 21:27
:D:D сигурно това ще е най-безобидният начин :д

:D да или пък

Удряш му един шамар да му завъртиш главата и казваш Абе ЕЙ ти виждал ли си,си ЯРКО ЖЪЛТИТЕ ЗЪБИ бе селяндур ! като те погледне нали му удряш още един шамар по-силен от предишният :D

Междо другото има един по мил начин..

Каниш го във вас по-късно вечерта казваш му предварително че имате нещо важно да правите и като доиде му слагаш нещо за да не вижда на очите :) водиш го в банята казваш му да седне предварително си сложила стол и почваш да му миеш зъбите и през това време му казваш мило много те обичам ама няма как да се получи между нас ако не преминем през тази трудна част във нашата връзка заедно :D:D

fluffy_^
03-11-2012, 21:38
Ако искаш още идео от моа не се притесняваи да кажеш :Д хахаха

междо другото да добавя към това по-милият начин накрая като му измисеш зъбите махни му това с което си му закрила очите и го изпрати до входната врата целуни го и кажи До нови срещи моя любов или Збогом утре ще се видим :D със ваздушна целувка за гавра :Д

play23
03-11-2012, 23:08
Това, че са му жълти зъбите, не означава непременно, че не ги мие, получават се такива работи от кафета, цигари, алкохол и т.н така че може да се наложи някаква процедура по избелване.

djipsito
03-12-2012, 02:54
Ако наистина изобщо не си мие зъбите и дъвка нямаше да заличи миризмата. Казвам ти го като човек, който се налага от време на време да търпи мизерния вид на колега. Дъха му го надушвам от.. метър.

Съгласна съм с плей23

Nakadah
03-12-2012, 05:42
Тая тема е малко съмнителна...

valdesbg
03-12-2012, 06:28
Трололо :)

anonymous708973
03-12-2012, 07:34
Защо не на тази? С какво е по-различна от другите? Отваряш темата с "Мило/Захарче/Пандишпанчо, зъбките ти са жълти, правиш ли нещо по въпроса?" и готово. Какво толкова?

Изключително много ме съмнява, че ти би казала подобно нещо.

Авторке, а ти само по жълтавите зъби ли преценяш, че не ги мие? Защото не си права. На някои хора дентинът (това, което придава цвят на зъбите) е по-жълт отколкото на други и колкото й да ги мият, нищо няма да се промени.

DisappointedDreamer
03-12-2012, 07:36
Това, че зъбите на даден човек са жълти не означава, че той не ги мие. И никакви дъвки и прочие не ги могли да отърват човек с бедна устна хигиена от лошия дъх.

Meoww
03-12-2012, 07:45
Може да има проблем с зъбите или чисто и просто да е от пастата. Такива боклуци продават, че нищо чудно да е от нея ;)

TheBeliever
03-12-2012, 08:48
Изключително много ме съмнява, че ти би казала подобно нещо.

Авторке, а ти само по жълтавите зъби ли преценяш, че не ги мие? Защото не си права. На някои хора дентинът (това, което придава цвят на зъбите) е по-жълт отколкото на други и колкото й да ги мият, нищо няма да се промени.

Всъщност бих, и съм го казвала, само че не с това обръщение и не на гадже, а на приятел.

И, да, зъбите може да са жълти от много фактори, не е само до миене.

Irti
03-12-2012, 09:31
Изключително много ме съмнява, че ти би казала подобно нещо.

Авторке, а ти само по жълтавите зъби ли преценяш, че не ги мие? Защото не си права. На някои хора дентинът (това, което придава цвят на зъбите) е по-жълт отколкото на други и колкото й да ги мият, нищо няма да се промени.

Това е, че никой не те пита какво що, а директно отсъжда, че си нечистоплътен. Мисленето на стадото.. к'во да ти кажа.

fenkaaa
03-12-2012, 13:55
С моят приятел също съм от доста време,но положението при него е че има проблем с венците,пробва какво ли не,пастите,които рекламираха за кървящи венци и всякакви други глупости.. няма оправия! Та поради тази причина не си мие зъбите толкова често,тръкне ли ги 1 път започва да плюе кръв.. Мен не ме притеснява особено тази тема,от части да,но е имало случаи,в които съм му казвала "Ей,пробвай,знам че е гадно,но все пак няма как..",ама твоят приятел щом не си ги мие и дори няма причина.. не знам какво да му кажеш,наистина е малко неловко.Що се отнася до дъх,жълти зъби и т.н.. в картинката нямаме тези проблеми :D

raror
03-13-2012, 18:58
Не трябва ли той сам да се сети? (за случая 8-) .. не се сдържах :razz:)

djipsito
03-13-2012, 20:40
С моят приятел също съм от доста време,но положението при него е че има проблем с венците,пробва какво ли не,пастите,които рекламираха за кървящи венци и всякакви други глупости.. няма оправия! Та поради тази причина не си мие зъбите толкова често,тръкне ли ги 1 път започва да плюе кръв.. Мен не ме притеснява особено тази тема,от части да,но е имало случаи,в които съм му казвала "Ей,пробвай,знам че е гадно,но все пак няма как..",ама твоят приятел щом не си ги мие и дори няма причина.. не знам какво да му кажеш,наистина е малко неловко.Що се отнася до дъх,жълти зъби и т.н.. в картинката нямаме тези проблеми :D

Да иде на зъболекар и да му изпишат хапчета за спиране на кървенето, че е вредно. Ефективни са.

Chacho
03-13-2012, 20:42
Има и разни стягащи течности с които се жабуриш. И моите венци кървят, но после като се изжабуря със студена вода и спира. А и кървящите венци са по-малък проблем от кариеси и пулпити. Да се консултира с добър заболекар, ще си реши проблема. При мен никога не е бил кой знае колко сериозен проблемът, макар че всеки път се разкървавяваха, но има подобрение. Не бива да се оставя така.

djipsito
03-13-2012, 20:51
Не са толкова малък проблем, с времето почват много да се "оголват" зъбите и като минат няколко години, ще останеш без зъби.

Chacho
03-13-2012, 21:58
Или само ще са много оголени и страшни. Не е малък проблем, но немиенето не е решение.

DisappointedDreamer
03-14-2012, 09:27
Има и разни стягащи течности с които се жабуриш. И моите венци кървят, но после като се изжабуря със студена вода и спира. А и кървящите венци са по-малък проблем от кариеси и пулпити. Да се консултира с добър заболекар, ще си реши проблема. При мен никога не е бил кой знае колко сериозен проблема, макар че всеки път се разкървавяваха, но има подобрение. Не бива да се оставя така.

Така е. При мен е така. Много зависи и каква е четката за зъби. Ако е много твърда направо умирам. Трябва да е някоя по-мека.

Angeleyes
03-14-2012, 11:22
По-добре си му го кажи направо от колкото да го увърташ.. ;)