PDA

View Full Version : Трябва бързо да науча един език.



Bliznaca
03-12-2012, 06:23
Здравейте от 1 месец ходя на курсове по италиянски език във италия но ако не го науча за около оше три месеца ще ме върнат на българия, а аз не искам да ме връщат щото ще повтарям 8 клас. Та мисълта ми е как мога да го науча по бързо. Не съм сигурен дали е за тука темата нов съм все пак.

1n5ub0rd1na73
03-12-2012, 14:23
Като за 90 дена инвестираш към 500 часа в усвояването на езика. Състави си план какво ще учиш и колко. Уместно ще е да включваш всички компоненти на езика: четене, писане, слушане и говорене. Постави си и цели (например до края на трите месеца да съм научил 2 000 думи, да мога да използвам основните конструкции в езика, да се изразявам на основни теми и т.н.).

Полезни съвети:
1) чети италиански вестници през интернет, като имаш пред себе си електронен/хартиен речник и тетрадка/файл, където да вписваш думите;
2) гледай филми с италиански субтитри;
3) слушай и гледай само, без изключение, италиански програми;
4) прави преводи от и на български на статии или просто на обикновени мисли, които ти ражда главата;
5) говори си сам на италиански. Винаги когато срещнеш нещо, което не знаеш как да го кажеш на италиански, го проверявай в речника;
6) бутай се да приказваш по Скайп или наживо с италианци;
7) залепи си плакат на стената, че ще те изритат от държавата, ако не си вземеш изпита, и до него да има календар, с който отмерваш оставащите дни (90, 89, 88 и т.н.);
ОСЕМ) говори.с близките си на италиански.

Накратко, потопи се в езика колкото се може повече. Винаги търси начин да си подобриш езика (докато чакаш на спирката, можеш да си говориш сам на италиански например).

Поздрави и успех