PDA

View Full Version : История - помощ



girl4eety
03-12-2012, 13:11
Може ли някой да ми помогне за тези въпроси по История много е важнол Благодаря предварително!

1.Запишете по хронологична последователност 4 събития свързани с Външната политика на България от началото на 20 век до 1918г. ...

2.Запишете 3 имена на политици и общественици които не одобряват участието на България в 1 Световна война на страната на тройния съюз. ...

3.Посочете историческата личност и определете века свързан с посочените събития или факти -
а/ Министър председател на Кн.България по време на чието управление е извършено Съединение. ...
б/ Лидер на националноосвобод. движение на българите в Македония убит през май 1903г. ...
в/ Български престолонаследник поел колоната след абдикацията на баща си. ...
г/ Послед. български патриарх преди падане на България под Османска власт. ...

4. Каква политика повежда БЗНС за да изведе България от тежката криза след 1 Световна война /1919-1923г./

granger
03-13-2012, 14:17
1.Балкнска война 26.09 1912 до 17.05.1913 г.
2Междусъюзническата война(втора балканска,ако ти е по-лесно) - 1913 лятоска
3Участие на България във Първата световна война ( тя започва 1914,ама ние се включваме и 1915,нападайки сърбите)
4Договорът за дружба и съюз между България и Германия е военен договор, сключен на 24 август / 6 септември 1915 година в София. От българска страна е подписан от министър-председателя Васил Радославов, а от германска - от райхсканцлера Георг Михаелис.

2
Мин.председателят - Васил Радославов иска да запаси неутралитет (a.k.a България да не участва на ничия страна!Сега...тук не съм много убедена,можеш да провериш из нета ,но основна опозиция на Фердинанд( благодарение на него се набъкваме във войната) са Александър Стамболийски, Александър Малинов


За 3ти въпрос :
1Петко Каравелов
2Гоце Делчев
3Борис 3 (Фердинанд абдикира)
4Патриарх Евтимий

4.
БЗНС успява да се наложи като първостепенен политически фактор и поема управлението на страната. Такааа, управлението се опитва да прокара реформи - аграрни, за т.нар трудова повинност,училищното образования и просветата и тн.Полага услия за транспортната политика и се опитва да осъществи и постигне добри отношения със другите страни ,най-вече СССР.

Дано съм ти помогнала :)