PDA

View Full Version : Кой език да избера?



TheMan9191
03-12-2012, 17:05
Здравейте,
в момента съм 8 клас и от другата година почваме да учим 2-ри език, но още се чудя кой да избера. В училище има 3 езика- Френски, Немски и Руски. За сега съм се спрял на Немския и Руския но все още се колебая. Повече клоня към Немския. Някакви предложения на кой език да се спра?

LeprikonA
03-12-2012, 18:49
занимава ли ти се да учиш втори чужд език или просто гледаш да напишеш някакъв защото така го изискват?

ако искаш да ти е от полза и мислиш, че ще го учиш - немски.
ако ще избутваш часовете отгоре-отгоре - руски. (защото е по-лесен)

DrunkLad
03-12-2012, 18:53
е то в нашто даскало така ни караха да си избираме и повечето бехме писали немска ама к*р руски...ама нема се косиш знаеш ли как е на руски кибрит ???

xoxi
03-12-2012, 21:10
ако искаш да ти е от полза и мислиш, че ще го учиш - немски.
ако ще избутваш часовете отгоре-отгоре - руски. (защото е по-лесен)



Много правилно.

Аз съм с първи немски и английският ми беше много по-лесен.
Но тези, които записаха втори немски, а първи английски си сложиха таралеж в гащите. Малко са тези, които се справят.
Ако искаш действително да знаеш и говориш немски, то тогава се приготви за много зубрене.

Руският е лесен, близко е до българския и се учи сравнително по-лесно.

Daisy11
03-13-2012, 16:35
Защо всички си мислят че немският е труден Оо ... Аз ти препоръчвам да се спреш на него. Френската граматика не е по-лесна или по-трудна, но произношението на френски е трудно, а руският кой знае кога ще ти потрябва ...

sladk0t0odidi
03-13-2012, 16:43
Немски, защото по някои думи си прилича с английския или поне аз така го възпримем и ще ти е може би по-лесно.

Glamour92
03-13-2012, 17:03
Немски-най-полезен ще ти бъде от изброените.

пAteNцЕ
03-13-2012, 17:09
да аз съм за немския пък и нали клониш към него ;)

LeprikonA
03-13-2012, 17:22
немският действително Е полезен, но ако го учиш като хората. ако ходиш на часове, защото ти трябва да си на часове по втори чужд език - тогава не е добър вариант. пример : при нас имаше същия избор, френски никой не написа, 2/3 от класа се набутаха с немски с големите амбиции да го учат. и когато учителката им ги тормози повече, от колко ни тормозят по профилиращ предмет, яко ги е яд, че не се записаха при нас на руски и да не правят нищо.
в един момент, ако решиш, че не ти се занимава, ама ти се подава и подава все повече материал - закъсваш.

Gerry905
03-13-2012, 17:49
Аз лично бих избрала френския. Но щом си се спряла на немски и руски според мен е по-добре немският. Вярно, че е много труден и граматиката има много правила, но руският не е по-лесен, вярвай ми... повечето хора ще ти кажат, че е като българския, но според мен разликата е огромна. Вярно, че някои думи са като на български, това е плюсът, но естествено не всичко. Граматиката е супер сложна, особено падежите, които ще те мъчат докрай. И все пак, ако действително искаш да учиш втори език ти препоръчвам немския - търсят го за работа, а и ако решиш да работиш в Германия ще ти е от полза. Но ако си го записала ей така, защото трябва нещо да се напише - избери руския. Вторият ми език е руски, но питай ме знам ли нещо :D Дори като ми говорят нищо не разбирам, а уж е близък до българския. Преписвах, налучквах и завърших с 4. :D Но всичко е до волята. Според мен френският е най-добрият избор, но...

bebbka
03-13-2012, 17:59
Аз също мисля че френският е по-добър избор. В немския единственото хубаво е че пишеш думите както ги чуваш,но нищо повече,а и граматиката си е трудничка. Пък не дай си боже да ти се падне учителка като моята дето си личи че е сбъркала професията,защото никой нищо не и разбира тогава вече наистина ще е кофти.

Allex
03-13-2012, 19:30
Ако наистина ще се захващаш с немски ... успех :)) Не е от най-трудните, но ако си учила английски и имаш малко желание да учиш всичко ще е 6.

Hayashi
03-13-2012, 20:39
И трита езика не са лесни. Най-вероятно няма да научиш нито един, ако не си в езикова.
Избери този, които ти допада най-много.

slicky
03-14-2012, 12:05
Руски. И не , не е лесен този език.