PDA

View Full Version : как да реагирам на комлименти



пAteNцЕ
03-12-2012, 18:13
Така...съжалявам предварително ако темата ви се стори тъпа :х
и аз опрях до вашата помощ :)
Не съм срамежлива....нямам проблеми с общуването даже понякога трудно ми затварят устата :д
та тъпото е че почти през (не помня откога) цялото време откак се помня момчетата в училище тичат
след разните леки "красавици" и почти не съм се радвала на каквото и да е внимание камо ли някакъв
комплимент(не някакъв с цел подмазване или сваляне) ...Най-много да чуя нещо от сорта " браво колко си умна" и
свързани по-скоро с характера ми отколкото външния вид...
и така идва и проблема
напоследък доста момчета (имайте предвид че се преместих е онези момчета и изобщо и момичета които споменах горе ги няма а са други)взеха да ми правят комплименти за как съм била хубава и некви такива....дотук добре но аз не съм свикнала изобщо на такива комплименти и особено казани така искрено че направо ми става неудобно....дори не им вярвам -това е още по-тъпото....
всеки път ми става неудобно..не знам кво да кажа блокирам ....ако мина с едното мерси или благодаря се чувствам все едно минавам номера и се чувствам длъжна да върна жеста все пак...
не се имам за красавица и като ми го кажат не вярвам...може би е защото нямам самочувствие относно външния вид(не казвам че се имам за боклук но едва ли съм първа красота нали?) просто...не знам дайте съвет защото вече взима да ми прави проблем това особено при свалки и тн.....

anonymous708973
03-12-2012, 18:39
Познато ми е това. Казваш благодаря и се усмихваш. Не си длъжна да върнеш жеста. Помисли си... хората са искрени, когато ти правят комплимент, няма причина да те лъжат. Дори ще си изненадана, когато ти направят комплимент за нещо, което ти не си харесваш, но явно е хубаво. Приятно е и ще те научи да се харесваш повече и да се възприемаш такава, каквато си :)

djipsito
03-12-2012, 18:59
Мда. И на мен ми е познато. Усмивка и мерси е достатъчно.
При мен ако някой почне да прекалява, му казвам да спре, че се притеснявам.

Irti
03-13-2012, 07:30
Помисли си... хората са искрени, когато ти правят комплимент, няма причина да те лъжат.

Ако искат просто да се възползват от теб? Дори и да не е толкова красива ще се мазнят до последно и ще хвърлят сладникави думи и жестове. Ето ти повод за лъжа. Както се казва: Викни на някоя грозотия "Ей, путко" да й вдигнеш самочувствието..

anonymous708973
03-13-2012, 07:32
Умното момиче може да направи разлика :)

БожиятАгнец
03-13-2012, 08:39
Благодариш възможно най-хладно, без да показваш,че ти е неудобно, даже може и леко отегчено, но без да връщаш жестът.

Irti
03-13-2012, 12:12
Умното момиче може да направи разлика :)

Дали всеки път ще е правилна преценката?

valdesbg
03-13-2012, 12:17
Ми благодариш и толкоз. Не си им длъжна, няма нужда да връщаш жеста. Not a big deal.

И друго - Ирти и пантерката - едно момиче не се сваля с комплименти. Или ако кълва на тях... значи си го заслужава. Не казвам че не помагат, напротив. Просто само те не са достатъчни.

Lilly777
03-13-2012, 13:00
Просто благодари най-учтиво и това е...не се чувствай длъжна да отвръщаш и ти със същото постоянно.. не че е лошо,но.... :)

lubovvv
03-13-2012, 13:50
и на мен ми е познато....аз както съм срамежлива... :)
усмихваш се и благодариш

пAteNцЕ
03-13-2012, 14:40
Дали всеки път ще е правилна преценката?

мога да направя преценка и благодаря ни всички за съветите :)

ivcheto0o
03-13-2012, 14:55
И на мен ми е познато :D :D Казваш благодаря и се усмихваш :) Не си длъжна да връщаш жеста. Аз обикновено веднага сменям темата :D :D

brutaLxxbunny
03-13-2012, 15:49
Пускаш една широка усмивка и казваш "Мерси". Винаги работи и хората са щастливи и доволни :D

Cold_Tearsss
03-13-2012, 15:51
Готин аватар имаш.

А, сега как ще отговориш? Нека да видим научила ли си нещо. :D

пAteNцЕ
03-13-2012, 16:01
:D хитро
благодаря :)

:D :D :D :D :D :D :D

anonymous708973
03-13-2012, 17:06
Ми благодариш и толкоз. Не си им длъжна, няма нужда да връщаш жеста. Not a big deal.

И друго - Ирти и пантерката - едно момиче не се сваля с комплименти. Или ако кълва на тях... значи си го заслужава. Не казвам че не помагат, напротив. Просто само те не са достатъчни.

Някъде да съм го казала?
Пък и някакси мисля, че по-добре знам на какво "кълве" едно момиче.

w0sh
03-13-2012, 17:21
на семе кълве

bbbbPleasure
03-13-2012, 18:33
Ако комплимента е от някой, който ти е симпатичен няма проблем да отвърнеш. Но иначе не е нужно винаги на всеки да отвръщаш. Мерси и това е :)

bloodyF
03-13-2012, 19:49
и аз съм така в общи линии :Д
и чак ми се сърдят като им кажа ''стига си ме лъгал/а"

Angeleyes
03-13-2012, 19:56
Дамм едно благодаря стига.. :)

Chacho
03-13-2012, 19:59
Да оценяваш чуждата добрина е също толкова важно, колкото да вършиш добро. А за да я оцениш правилно, трябва да я разпознаеш правилно.

anonymous708973
03-14-2012, 07:33
и аз съм така в общи линии :Д
и чак ми се сърдят като им кажа ''стига си ме лъгал/а"

Нормално. Накрая ще спрат да ти правят комплименти. Радвай се на вниманието, хубаво е, когато хората оценяват това, което правиш за себе си.