PDA

View Full Version : Лаптопа...



transformable
03-13-2012, 11:11
Имам проблем явно с лаптопа... Първо уж зарядното ми се развали ( самата букса ) . Занесох го и преди малко ми го върнаха... Включвам и............ НЕ ТРЪГВА :( .. Когато го вкарвам в самия лаптоп излиза там една изкричка... Самото зарядно свети . Но лаптопа не тръгва.... Някой долу горе може ли да ми каже какво МОЖЕ ДА МУ ИМА и мога ли аз самия да го оправя или трябва да се носи на сервиз , понеже ми бяха казали преди , че лаптопите ги отваряли само в София , а аз съм много далеч от София... Моля , някой ако може да помогне :(

dimitar_ak
03-13-2012, 12:05
Къде си го носил и какво е правено по буксата?

transformable
03-13-2012, 12:06
Къде си го носил и какво е правено по буксата?

При интернет доставчика ми има и сервиз . Там занесах самото зарядно ( лаптопа не е носен) . Смениха буксата на зарядното , но отново не тръгна... И може би проблема вече е в лаптопа

dimitar_ak
03-13-2012, 12:20
На лаптопа свети ли лампата за зареждане или да светва за малко като размърдаш кабела в нея? При чести вкарвания и вадене на кабела буксата просто се износва или счупва. Ремонта е лесен със смяна на буксата, но трябва да се отвори компютъра. Няколко прости спойки са ако буксата е на дъното, но все повече компютри я имат изведена в страни и се сменя само тя с кабелчето.

transformable
03-13-2012, 12:23
На лаптопа свети ли лампата за зареждане или да светва за малко като размърдаш кабела в нея? При чести вкарвания и вадене на кабела буксата просто се износва или счупва. Ремонта е лесен със смяна на буксата, но трябва да се отвори компютъра. Няколко прости спойки са ако буксата е на дъното, но все повече компютри я имат изведена в страни и се сменя само тя с кабелчето.Не , лампичката не свети .

GregoryHouse
03-13-2012, 16:55
Aбе повечето ги "заваряват" за дъното направо. Трябва да ги отпоиш внимателно и да го cмениш. Общо взето, ако не знаеш какво правиш - по-добре не опитвай. На различните лаптопи е различно, но на някой много леcно ce прецаква един coкет и поcле няма оправия.

Щом не cвети имаш проблем някъде в cиловата верига. Cам няма да можеш. Прати го на оторизиран cервиз най-добре.

transformable
03-14-2012, 11:51
Занесох го , човека каза че самата букса била преебана. Взе ми 50 лв. и каза че ще ми го оправи . Благодаря на тези който ми помогнаха :)

GregoryHouse
03-15-2012, 15:22
50лв... рофл :)

MaGuSs
03-15-2012, 17:35
Занесох го , човека каза че самата букса била преебана. Взе ми 50 лв. и каза че ще ми го оправи . Благодаря на тези който ми помогнаха :)

50 лева е яко прецакване :X Макс 25лв...

doomkillerr
03-15-2012, 22:18
50 лева е яко прецакване :X Макс 25лв...

Еми нали сме в България - тук е "люлката" на "пазарната икономика"... :D