PDA

View Full Version : Пулпит - лечение чрез вадене на нерв



kyka1
03-14-2012, 13:27
Здравейте :) Тъкмо се върнах от зъболекар, и ми откриха пулпит (не един) и жената ми сложи лекарство наречено АРСЕН, и каза други път като дойда във петък, че ще ми вади нерви.От предишни вадения на нерви знам, че много боли обаче тя ми каза, че с този АРСЕН нямало да ме боли, и да не се притеснявам.Искам да попитам по опитните в тази сфера дали са имали болка.Благодаря на всички оказали помощ :)

Biskfitka
03-14-2012, 20:11
Абе каква е тая работа с арсена ? :Д На мен миналата седмица ми го откри ,веднага ми махна нервите (само снимка си направих ) ,оня ден ми запълни канали и другия път ще ходя последно за пломба :Д
Мен не ме болеше,с упойка де ..би трябвало и на теб да ти сложи упойка,въпреки че тоя арсен трябва да умъртви нервите и да не боли ( нз дали го обясних точно)
Как са ти вадили нерви преди?
Обаче да ти кажа,следващите дни може и много да те боли :D

Hayashi
03-14-2012, 21:22
Вадили са ми ги без упойка. И зависи колко ти е умъртвен нерва. Първият път беше толкова безболезнено и бързо, че чак се учудих. Вторият път ме боля доста повече. Но в сравнение с болката докато ти сложи арсена, тази е нищо. Най-вече защото трае секунда - две.

Не е задължително да ти слага упойка, ако не искаш.

DragonLady
03-14-2012, 22:05
Арсена ти го е сложила за да умъртви тъканта - в случая нерва. А за ваденето му, поискай с упойка ( локална по-добре ), за да не те боли, или поне да не е силна болката, ако все пак усетиш нещо.

kyka1
03-15-2012, 13:56
Мерси на всички :)

kyka1
03-16-2012, 17:12
Днес ми извадиха 3 нерва добре, но малко наболява, и не знам дали си е свършила работата както трябва или и аз не знам.Махна нервите, запълни каналите, и във понеделник съм пак там за пломба да видим какво ще стане.Дайте един съвет дали е нормално да ме боли или нещо не е наред.Тя болката не е голяма ами съвсем малка, но аз да питам :)

antineutral
03-17-2012, 06:50
Нормално е да те понаболява - все пак на мястото имаш и други нерви. Даже принципно зъболекарят предупреждава, че първите няколко дни може да поболи леко.

6y6a
03-17-2012, 09:02
Няма какво да се филмираш на мене преди години почти не ми беше останало от зъба. Казаха ми, че е пулпит лекарката ми умъртви нервите и ги изкара с иглички нито ме е боляло нито нищо, сложи ми пломба и така 7 години докато не ми падна.Няма да се притесняваш ;)

Biskfitka
03-17-2012, 12:05
Нормално е да те боли.На мен след запълване на каналите ме боля супер много,но 4 дни след това вече съм много добре,все едно нищо нее имало.Във вторник ми слага пломба иии хепи ;д

Ако те боли пии аналгинче нещо...:) ако искаш де ;д