PDA

View Full Version : малко помощ по английски? 8 клас.. (спешно :С)



awesomesheepy
03-14-2012, 15:18
1) past perfect simple/ past perfect continuous

when she tasted the soup,she realised she ........ (add) sugar instead of salt.
An hour pased before we realised that we ..... (forgot) to turn on the oven.
Shella ........ (already/add) three spoons of sugar to Jim's coffee when she remembered that he used artificial sweetener.
Tony .......(cook) since 10 o'clock for the party when there was a power cut.
Grandma .......(read) her book for an hour when she smelt something burning.

much/many frozen vegetables have/has more vitamins than fresh ones that are over five days old.

2) Use how much/how many to ask . Answer with a few / a little.
-bananas/you get/yesterday?
-sugar/you take/coffee?
-milk/you drink/every day?
-burgers/you eat/last night?

3) Sentence transformations:

Let's go to a nice,relaxing place to eat.
Let's go............

Sam called the restaurant and reserved a table.
Sam reserved a table after ..........

We have run out of salt.
There is ........

She doesn't eat fatty food any more because she wants to lose weight.
She gave .......

There isn't much milk in the fridge.
There is only.........
================================================== ======
много ще съм благодарна;
искам да питам, как учите нова граматика? по колко време отделяте? и как процедирате с научаването ? (:

1n5ub0rd1na73
03-14-2012, 15:41
1)
When she tasted the soup, she realised she had been adding/had added sugar instead of salt.
An hour passed before we realised that we had forgotten to turn on the oven.
Shella already had added three spoons of sugar to Jim's coffee when she remembered that he used artificial sweetener.
Tony had been cooking since 10 o'clock for the party when there was a power cut.
Grandma had been reading her book for an hour when she smelt something burning.

Many frozen vegetables have more vitamins than fresh ones that are over five days old.

2)
How many bananas did you get yesterday? - A few.
How much sugar do you take your coffee with? - A little.
How much milk do you drink every day? - A little.
How many burgers did you eat last night? - A few.

3)
Let's go to a nice, relaxing place to eat.
Let's go eat somewhere nice and relaxing.

Sam called the restaurant and reserved a table.
Sam reserved a table after calling the restaurant.

We have run out of salt.
There is no salt left.

She doesn't eat fatty food any more because she wants to lose weight.
She gave up fatty food because she wanted to lose weight.

There isn't much milk in the fridge.
There is only little milk in the fridge.

1n5ub0rd1na73
03-14-2012, 15:51
С внимателно четене на книги/вестници/субтитри.

BoysInc97
03-14-2012, 16:01
Граматиката в 8ми клас е лесна, няма чак толкова трудни неща
аа относно упражненията - мисля, че на две места е различно от написаното от 1n5ub0rd1na73:

Sam reserved a table after calling the restaurant. - според мен не е така, защото има минало действие. Мисля че трябва да стане така: Sam reserved a table after he had called the restaurant

и тук: She gave up fatty food because she wanted to lose weight. по-правилно е да има съществително след глагола, т.е. She gave up EATING fatty food because she wanted to lose weight.

:))

c14m
03-15-2012, 17:57
Оо това са ми най гадните упражнения след предлозите |(

Gerry905
03-15-2012, 18:01
Само аз ли мисля, че граматиката в 8 клас е същата като в 1-7? Защото ние (предполагам навсякъде е така) почнахме от транскрипцията, после азбуката и в момента сме на Present Simple Tense. Не виждам много голям смисъл от това повтаряне, при положение, че и в 6 и 7 клас имаше голямо повтаряне на граматиката, която учихме от 1 до 4 клас, тук-таме излизаше нещо ново като Echo Questions и Reflexive Verbs. Скоро правихме контролна на this/that/those/these... Не знам дали само ние тъпеем в часовете по английски и масово бягаме или не е само при нас така.
Онзи ден правих тест от сайта на Кеймбридж и ми излезе, че съм ниво B2. Сега мисля да се подготвя за С1, тъй като в училище е ясно, че само губим времето.
Иначе за ученето на граматика, аз лично по английски никога не съм учила. Нито думи, нито граматика. Не знам, просто запомням нещата, а и от филмите доста съм научила, тъй като няколко години ходих на курс, в училище нямахме компетентна учителка. Но според мен упражненията му е майката :)

BoysInc97
03-15-2012, 19:29
Само аз ли мисля, че граматиката в 8 клас е същата като в 1-7? Защото ние (предполагам навсякъде е така) почнахме от транскрипцията, после азбуката и в момента сме на Present Simple Tense. Не виждам много голям смисъл от това повтаряне, при положение, че и в 6 и 7 клас имаше голямо повтаряне на граматиката, която учихме от 1 до 4 клас, тук-таме излизаше нещо ново като Echo Questions и Reflexive Verbs. Скоро правихме контролна на this/that/those/these... Не знам дали само ние тъпеем в часовете по английски и масово бягаме или не е само при нас така.
Онзи ден правих тест от сайта на Кеймбридж и ми излезе, че съм ниво B2. Сега мисля да се подготвя за С1, тъй като в училище е ясно, че само губим времето.
Иначе за ученето на граматика, аз лично по английски никога не съм учила. Нито думи, нито граматика. Не знам, просто запомням нещата, а и от филмите доста съм научила, тъй като няколко години ходих на курс, в училище нямахме компетентна учителка. Но според мен упражненията му е майката :)



Ти си в 8 клас и в момента сте на Present Simple?
къде учиш??