PDA

View Full Version : Една много много дъвкана тема



NomNomNom
03-14-2012, 16:31
Понеже последно съм имала приятелки преди много време и се сетих за един казус, който наблюдавам напоследък отново.

Говорим за много много много близки приятелки.
Едното момиче харесва момче/мъж. Той не й обръща внимание. Тя признава пред всички, че харесва него, пред него гледа да не се личи и така.
Другото момиче харесва същото момче/мъж, но си мълчи //не дефинираме причините, поради които мълчи.
Момчето целува мацката, дето си трае, че го харесва.

При което какво трябва да се случи? Първото момиче ще бъде много нещастно, ако онези двамата имат връзка.
Но ако двамата искат да се праскат, там привлечени са взаимно и всичките други булшитове -

-- какво се случва в такива моменти. Какво вие бихте направили и на мястото на всяко едно от момичетата, и на мястото на момчето ?

Приятелството явно е някаква много сложна концепция, я кажете къде поставяте границите и се поставете на мястото на всеки един от героите.

Ако темата ви е тъпа - игнорирайте я, с тежко пмс съм и приказвам простотии.

babity
03-14-2012, 16:35
Ако съм първото момиче ми става тъпо, но казвам на приятелката си да си развява гениталиите където пожелае, стига да е ок.
Ако съм второто момиче, говоря с първото и стигаме до горното заключение по някакъв начин, независимо колко време ни отнема.
Ако съм момчето, пробвам с втората, а ако не ми пусне, се мятам на първата! :D

NomNomNom
03-14-2012, 16:39
Ако съм първото момиче ми става тъпо, но казвам на приятелката си да си развява гениталиите където пожелае, стига да е ок.
Ако съм второто момиче, говоря с първото и стигаме до горното заключение по някакъв начин, независимо колко време ни отнема.
Ако съм момчето, пробвам с втората, а ако не ми пусне, се мятам на първата! :D

А ако си второто момиче - няма ли да те е много шубе да й кажеш ? Няма ли го варианта за тайна връзка? :Д

babity
03-14-2012, 16:45
Със сегашната ми най - добра приятелка имаме коренно различен вкус за мъже, така че тази ситуация отпада между двете ни. Но с други приятелки ми се е случвало. Ние бяхме една групичка от 3 момичета, които си падахме по едно и също момче, но всяка от нас знаеше за останалите две. Никога не е имало курвенски изпълнения. Честна игра и най - добрата победи.

Варианта за тайната връзка го изключвам, защото нямам тайни от най - близките си приятелки. Пък и ако пазя тайни тряабва винаги да внимавам какво пред кого говоря. Тъпо е.

Glamour92
03-14-2012, 17:27
Една на пръв поглед несложна ситуация.
Как аз бих постъпила:
Ако съм момиче номер 1 ще се почувствам така,сякаш съм изяла магарешки ритник по мазола,но не бих пречила по какъвто и да е начин на връзката на приятелката ми с момъка.Той е избрал нея-преценил е,че тя по-точно отговаря на неговите нужди,следователно аз там работа повече нямам.Момчета-бол,ще си намеря друг.Приятели обаче не се намират под път и над път.

Ако съм момиче номер 2-като за начало не бих мълчала.От самото начало ще дам на всички участващи в сапунката възможност да разберат какви са намеренията ми.Когато момчето избере мен,ще очаквам от приятелката си същото разбиране,каквото и аз бих проявила към нея в подобна ситуация.

Да речем,че съм момчето-ще си избера тази,която ми е по сърце.За това,че и двете ме харесват,аз нямам пряка вина.Ако са достатъчно зрели момичета,с разум в главите си,няма да си оскубят перушините заради моя милост.А пък направят ли го-ще си намеря трета...

Моралната дилема "приятелката или избраникът" не трябва да я има изобщо.Налице са трима души-или и тримата нямат интерес един към друг,или пък между двама от тях възниква нещо по-така-третият заминава да си търси късметЯ другаде и не пречи-точно така,както не би искал на него да му подливат вода,когато след време той самият си намери някой по-подходящ.Трети има ли-излишен е...Вторият пък не е необходимо да изпитва каквито и да било угризения-такива разминавания понякога се случват.
Тайна връзка? Абсурд.Така най-много да се усложни обстановката-те,двамцата непрекъснато ще са принудени да кроят нещо,за да не бъдат разкрити,ще се подлагат на излишно напрежение и накрая пак ще излезе,че е невъзможно да "се праскат" скришом за кой знае колко дълго време.Е,друг е въпросът,че може и така да поддържат по-нажежена атмосферата помежду си...

Та,да-мисълта ми беше,че ситуацията е от проста по-проста с немного лесно,но логично решение.
След като обаче има 2 момичета на едно място,нещата придобиват друг облик...Просто по начало девойките си падат по забъркването на каши,дори там,където няма предпоставки за такива.

Я да видиш 2 момчета и 1 момиче,поставени пред същия проблем...обзалагам се,че шансът да се разиграе някакво театро е доста по-малък.

Blab
03-14-2012, 17:28
да речем, че ми се е случвало.
бях на мястото на първата. приятелството ми си почина няколко години. сега отново е он, но дълго време не беше(тогава бяхме в разгара на пубертета), това беше мое решение, нито сме го обговаряли, нито нищо, общуването ни беше достигнало достатъчно високо ниво, за да можем да си спестим думите и всякакви уговорки, извинения и прочее.
//в корейските драми особено впечатление ми прави това, че хората се извиняват един на друг за чувствата си. някак топло е, неадекватно за моя/нашия свят, но добро по един чисто човешки начин.

ако бях на мястото на 2-рата, нямаше да се занимавам с момчето. за мен отгледаното, доказаното, провереното е по-ценно от новото, непознатото, намисленото.;

не искам да си се представям като момче.

TheBeliever
03-14-2012, 17:36
Била съм в ролята на второто момиче, но ситуацията беше много по-оплетена.

Общо взето аз и приятелката знаехме за неговото влечение към мен, но тя не знаеше за моето към него. Аз знаех за нейното към него, но той не знаеше. А аз и той бяхме в много близки отношения и той нямаше идея за моите чувства към него. Аз от самото начало знаех, че нищо няма да се получи между мен и него, въпреки взаимния интерес (имаше още много оказващи влияние фактори). Затова се направих, че нищо не се е случило след целувката и си продължихме по старому. В резултат аз съм с дългогодишна връзка, той е с дългогодишна връзка, а тя все още има чувства към него.

Предполагам, че ако бях на мястото на първото момиче бих се опитала да подтисна чувствата, за да може приятелката ми да е щастлива. Това само ако ми е наистина много много близка. Но докато не попадна в ситуацията няма как да знам със сигурност.

П.П Като видях историйката черно на бяло... бахти сериала сме били :lol:

anonymous708973
03-14-2012, 18:25
Фак, тая тема е трудна :д Нямам толкова близки приятелки, а едно от малките момичета, за които бих направила жертва, си пада по съвсем различен тип момчета и живее в друг град.

Трудно бих била на мястото на първото момиче. Против инстинктите ми е.

На мястото на второто - харесвам го, той ме харесва, искам да ме чука, той иска да ме чука. Естествено, че ще съм с него. С тая разлика, че ще съм казала поне на приятелката си, че имам нещо към него и ме е целунал.

Ако бях мъж, щях да съм ебаси готиният :д 100% щях да знам за увлечението на първата и бих си пробвала късмета с нея, ако втората не ми върже. Обаче ако първата е много романтично-платонично настроена, а аз съм на вълна секс, ще си намеря трета :д

bloodyF
03-14-2012, 19:03
значи ако първата само го харесва и аз съм втората, ще говоря с приятелката ми и ще я попитам, тя ще ми даде ''разрешение'' и по живо, по здраво, поне ще съм си измила ръчичките някакси
ако пък съм първата ще се разсърдя, ама бързо ми минава и така..

w0sh
03-14-2012, 19:06
Аз нищо не разбрах. Къде е дилемата тука?

ivcheto0o
03-14-2012, 19:18
Ако съм на мястото на първото момиче естествено ще ми стане неприятно,бих се почуствала един вид предадена (от приятелката си),но бих се постарала да приема нещата.
И на мястото на второто момиче би ми станало кофти,заради приятелката ми.Бих седнала с нея и поговорила,бих се опитала да не си разваляме отношенията.
Е ако бях момчето,това щеше да ми погъделичка егото :D Ама щом съм си харесал втората и съм предприел някакви действия,значи предпочитам нея.Но все пак бих гледал да не натрапвам нещата пред очите на първото момиче.
(Много е странно да пиша в мъжки род :D )
Като цяло на чието и място да съм,все би ми станало малко кофти...

ShtrudeL
03-14-2012, 20:05
Трябва да се случи това, че второто момиче да е с момчето щом се харесват. При което първото няма защо да се сърди, при положение, че момчето явно не я харесва и тя го вижда. омг
Нито второто девойче трябва да се чувства виновна.
И общо взето всичко се върти около момчето. :>

valdesbg
03-14-2012, 21:40
Нищо сложно няма. Мацка две и пич едно се залюбват официално. Мацка две и пич едно съобщават на всички за това включително и на мацка едно. Мацка две и мацка едно продължават да са си приятелки.

И от трите страни ако го погледна - няма да измисля друго. Писал съм причините не един път, ако някой толкова го мързи да ровне 100-на поста назад ще пиша пак. Приятелството не би трябвало да пречи на любовта, както и обратното.

vanilia12
03-15-2012, 15:26
Аз съм била на мястото на момиче1. Та когато приятелката ми(момиче2) ми каза, аз много се зарадвах за нея! Та идеята ми е, че момиче2 трябва да каже на момиче1 и ако момиче1 е истинска добра приятелка, тя ще се зарадва за момиче2!!! :)

пAteNцЕ
03-15-2012, 15:40
ако съм първото ще се сърдя на приятелката си че не ми е казала преди това
ако съм второто момиче ще кажа на приятелката си - нали все пак и приятелка трябва да и кажа
а за момчето ако бях ....ем не знам :D

daq96
03-15-2012, 15:47
На мястото на първото момиче най-вероятно бих се скарала с приятелката ми (все пак що за приятелка е)
На мястото на второто момиче пък най-вероятно не бих тръгнала с момчето.
А на мястото на момчето бих тръгнал с второ момиче (откъде да знам, че първото ме харесва)

xoxi
03-15-2012, 19:08
Ще започна от това АКО бях на мястото на момчето.
Значи въобще не бих се забърквала в такива отношения.
Нито искам приятелки да се карат заради мен, нито пък искам да внимавам с кой и къде ще ме виждат и непрекъснато да съм на тръни да не нараня на някоя чувствата.

Ако бях на мястото на момичето, което тайно харесва момчето и той избере нея.. Ако наистина държа на приятелката си, не бих продължила някаква връзка с момчето. Но зависи и колко приятелката ми го харесва. Ако е само влечение, бих поговорила с нея и все ще стигнем до някакво решение. Ако обаче е наистина хлътнала, не бих направила нищо.
Била съм в действителност в такава позиция. Тя го харесваше, непрекъснато се навърташе около него, сваляше му звезди и прочие, а той пък ме затрупваше в скайп за покани за кафе и т.н. На мен ми беше само влечение, за това директно го отрязах, а тя и до днес не знае за това. Виждах я, че го харесва много повече от мен и не исках да я наранявам с моите и неговите влечения.

Ако бях на мястото на момичето, което не крие симпатиите си към момчето, но то харесва другата.. Ами отново зависи на кой колко са му силни чувствата.

А всичко това се свежда и до самото приятелство между момичетата. Ако са готови на компромиси една за друга, ако приятелството е силно и могат да говорят помежду си за всичко открито, то тогава няма да има абсолютно никакви пречки в решаването на този "проблем".

jghgh
03-15-2012, 19:25
Все ми се струва, че едно женско приятелство лесно би се разпаднало, ако двете приятелки харесват едно и също момче. Струва ми се, че наистина здравите връзки се основават на това, че двете момичета имат различен вкус за момчета и следователно не си застъпват интересите.
Не знам защо, но така си мисля. Може да съм малко повърхностна в това отношение. Но все пак сме на земята. Не че няма, но ми се струват редки случаите на наистина едно добро самоотвержено приятелство, при което щастието на другия е важно за теб и няма да му се цупиш, че ти взел момчето.
Ама такива приятелства, нали казвам, рядкост.

Така че в тая ситуация как да се постъпи.. Скарват се и не си говорят повече, какво да стане друго. Приятелството между жени е трудно. Не е невъзможно, но е трудно. Странно е как една жена може да се привърже към мъж силно и до полуда, а към друга жена - да не го може това нещо. Вечно го има недоверието и страха; как да се довериш, като знаеш ли я каква змия или клюкарка ще се окаже.

AliceSw
03-15-2012, 20:28
След пубертета е друго, тогава вече оценяваш хората...

Като жена няма да си позволя нито да харесвам някого и да го разгласявам публично, нито да го крия от света. И двете са глупави и странни.

Ако съм мъж ще съм супер щастлив и най-вероятно влюбен в друга...