PDA

View Full Version : Кик Бокс.



ccdesigns
03-15-2012, 18:16
Чух, че в града има Кик Бокс и се чудя дали да не ида да видя какво е.

Та, какво точно представлява Кик Боксът, каква е разликата с обикновения бокс и като цяло аз не знам и в него какво се прави освен, че се удря? :D

lolipoop1
03-15-2012, 18:43
В бокса се удря само с ръце, а в кик-бокса и с крака :D

Chacho
03-15-2012, 22:05
Най-добре си взими един анцуг и отиди да видиш. Така или иначе е безмислено да ти обясняваме без да го проваш.

casuall
03-15-2012, 22:19
Изморителни тренировки, поне моя треньор ме докарва до пълно изтощение, но и това все пак му е работата.. При кик бокса има и удари с крака и други удари, непозволени в бокса.. въпреки,че ходя, ти препоръчвам ако си момче да се ориентираш за ММА, ако има тренировки в града ти. Аз много се натисках за свободните боеве, но няма женска група..

Chacho
03-15-2012, 22:23
Нека мине през кикбокса първо

ccdesigns
03-16-2012, 11:57
To 1 тренировка трябва да е изморителна, иначе не е интересно. Иначе така на първо четене ми харесва. Ако наистина има тренировки, ще отида поне да видя какво е, пък натам ще видим. Иии ММА хем няма тук, хем не мисля да се ориентирам натам. Това ми е като втори спорт, 3-ти даже, ако въобще започна да ходя. Искам само да видя какво представлява и натам ще си реша. Мерси за информацията иначе :)

Savage14
03-17-2012, 10:08
За да тренираш ММА трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да си тренирал поне 2 бойни спорта. Например Кик Бокс или Борба или Муай Тай или Самбо!

tafcho1914
03-19-2012, 09:23
първо бокс , после кик бокс . А ако искаш да ставаш филмова звезда ходи ММА .

Chacho
03-19-2012, 10:32
За да тренираш ММА трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да си тренирал поне 2 бойни спорта. Например Кик Бокс или Борба или Муай Тай или Самбо!

Глупости. Като се запишеш в една добра зала ще ти обърнат внимание на всичко. Много хора имат само страйкинг или граплинг бекграунд и ги развиват в другата насока. А има шанс да имаш опит в двете, но да те шлайфат само в един аспект, щото това се тренира в залата.

ccdesigns
03-19-2012, 12:35
Няма значение, отказах се и без това.. Скъпо ми е, а и тренирам вече 2 спорта :D

Savage14
03-20-2012, 09:28
Глупости. Като се запишеш в една добра зала ще ти обърнат внимание на всичко. Много хора имат само страйкинг или граплинг бекграунд и ги развиват в другата насока. А има шанс да имаш опит в двете, но да те шлайфат само в един аспект, щото това се тренира в залата.
Знаеш ли колко са малко тия зали в България? А и така ще ти е много по-трудно.

Chacho
03-21-2012, 18:45
Малко са, да, особено напоследък все чувам коментари от типа "там се тренира това, там това".

Вариант е обаче да запише страйкинг бойно изкуство и да си потърси зала, в която обръщат повече внимание на граплинга. В Real Pain чух, че залягат повече над борбата и ключовете.

iwwo_
04-10-2012, 10:19
Момчето пита за кик бокс вие му разказвате кво' трябвало за ММА...

ccdesigns, Кик-бокса е бойно изкуство включващи удари с ръце и крака кратко и ясно казано.

Ето ти примерен клип с кик бокс : http://www.youtube.com/watch?v=K5KjApZp_1M

А ако искаш да влезеш още по-дълбоко в нещата прочети историята на кик-бокса : http://www.mma-bulgaria.com/statii/istoria-na-boynite-izkustva-/istoria-na-kik-boksa

Дано да съм ти помогнал и успехи ако почнеш да тренираш ! :)