PDA

View Full Version : Относно снимките с любимия човек [fb]



gr3my
03-16-2012, 11:20
Абе имам едно питане и искам да разбера следното - толкова ли е важно му се не види да имаш качена снимка с любимия човек? От къф зор ще ми се сърди моята приятелка,че не съм качвал наши снимки? Кфа файда? Да не съм attention whore,нито пък съм умрял някой да ме гледа с гаджето? Имаме една-две качени снимки и като говорим за снимки - не говоря,за някъде където сме ходили,а най-обикновенни. Какво? Иска да покаже,че сме заедно ли,че много се обичаме ли и тряЯ целият фейсбоклук да го знае? Не ги разбирам тез глупости,ясно ми е че ще тряя кача за да спре си криви душата ама...

Това нещо общо прието ли е или аз изоставям с матрЯла ? O_o

valdesbg
03-16-2012, 11:27
Ами.. някои хора обичат да споделят. Ако имате хубави снимки заедно - защо да не ги качите. Вече ако не се харесвате как сте излезли е друго, но не мисля че има проблем. Не е задължително да се качват заради някого... просто за ваш кеф.

Аз съм от хората, които ще качат снимки, защото ми е приятно да споделям и да видя хронология ако щеш да връзката. Нещо като албум с наши снимки.

Не виждам нищо ненормално. Направете си го прайвет албум и си го гледайте само вие примерно.

NomNomNom
03-16-2012, 11:29
Ако си сложа снимка с приятеля ми гарантирам, че никой няма да ми досажда.
А знаете как се почва - питат те как си, какво правиш и почват да те заливат с информация, която не те интересува.
Намекнеш ли, че си обвързана- правят се на 6 без 10 и повече никога не ти пишат отново.
Достатъчно пъти ми се е случвало.

TheBeliever
03-16-2012, 13:00
Ако си сложа снимка с приятеля ми гарантирам, че никой няма да ми досажда.


И аз така мислех... до онзи ден. Нахалитета имаше наглостта да каже цитирам "Ама какъв е проблемът, аз съм дискретен".

Не мисля качването или некачването на снимки с половинката за проблем. Който иска - качва, който не иска не качва.
Не харесвам обаче целенасоченото парадиране с връзката из фейсбука. Имам, например, една в приятелската си листа, която всеки ден си споделя снимките с гаджето, коментира си ги с разни лигави обръщенийца и т.н. И това от 21 годишна мацка. Ами ненужно е.

raror
03-16-2012, 15:03
Кеф `и е :D общо взето...фукла :D

Enchanting
03-16-2012, 15:23
Не изоставаш с матрЯла, просто сега повечето искат да споделят снимки, чувства, емоциии и всякви др.
Сякаш за някои, най- важното е да споделяш пред Всички, за да може всички роднини, приятели, че дори и познати/ непознати да разберат за вас. Сего явно всяка връзка/ раздяла трябва да се пише в фейсбука се едно е дневник.
На мнение съм, че не всяко нещо трябва да се споделя. Не всяка снимка трябва да се качва, но си е според човека.

За да й угодиш качи една/две снимки.
Или просто й кажи, че не ти е приятно всички да те обсъждат.

xoxi
03-16-2012, 16:05
В днешно време е важно да са ти харесали статуса във фейбук и да са ти коментирали всички снимки.
Хората качват снимки от тоалетните си, от леглата си, от кафетата, от училище.. Абе всяка направена крачка трябва да е споделена с всичките "приятели".

Аз мои снимки с приятеля ми не съм качвала никъде в интернет. Не виждам смисъл. Мои снимки също има малко.
Той също не качва наши снимки. Снимаме се, пращаме си ги и си ги пазим в отделна папка. Това е.

На мен ми се е случвало позната да ми каже "Е, като сте заедно, защо нямате снимки във фейсбук или защо на профила ти не пише, че си обвързана?" Тъжно е.

therichbitch
03-16-2012, 22:05
И аз нито качвам, нито си сменям статуса обвързана/необвързана/сложно е през 5 минутки като някои (предимно девойки). Не виждам никакъв проблем в нежеланието личните ти случки и пространсттво да стават достояние на всички , които само като видят нещо уж 'интересно', започват едни махленски разпитвания и то от хора, които не са ти никакви.

Можеш просто да й обясниш, че не ти е приятно именно заради лустрото, въртящо се из fb, а не заради нея. :)

GreenFairy
03-17-2012, 06:08
Тъй като моят приятел не ползва особено много фейсбук и почти не си качва снимки, аз съм поела тази задача. Имам един албум, който е специално посветен на него и там са всичките негови снимки, които аз съм му правила, както и всичките ни общи. Не виждам нищо лошо в това, просто снимки, на който не му харесва да не ги гледа :D

ccdesigns
03-17-2012, 06:43
Абе нищо няма да ти стане да качиш 1-2-3 общи снимки, ама ми е смешно някои момичета, как (наскоро гледах точно този случай) от 90 снимки на профила, 85 са с гаджето в почти 1 и съща поза даже. Останалите 5 са отпреди да тръгнат. Тва е смешно и глупаво. Иначе няма лошо да си качвате общи снимки :)

anonymous708973
03-17-2012, 08:59
"Е, като сте заедно, защо нямате снимки във фейсбук или защо на профила ти не пише, че си обвързана?" Тъжно е.

Добре е да пише, че си обвързана. Целта на профила ти във фейсбук е да те представи. Главното в едно представяне, точно това, което интересува срещуположния пол, е дали си обвързана.
С моя приятел не сме от тези двойки, които се снимат нон-стоп. Ако някой не каже "дай да ви снимам", няма да се сетим :д Имаме към десетина общи снимки, от които съм качила 4-5, защото на другите не се харесвам грам. Не харесвам и не разбирам смисъла на онези снимки с целувките, при които не се вижда абсолютно нищо освен някви бузи и коси.

Chacho
03-17-2012, 09:07
Не е само до фейсбук, а е до човека. Свиквай, няма да ти писка само за снимките. Ама защо не ми казваш по-често обичам те? Защо не ми правиш изненади, както аз за теб? Ще ти се наложи да го държиш под контрол тва нещо. Качи една-две, ма сега е моментът да разбере, че нямаш нуждата да изразяваш любовта си постоянно (ако има такава) и да не го изисква от теб.

Sanguine
03-17-2012, 09:55
Не е хубаво, но е нормално. Най- вероятно ревнува от някоя си там твоя приятелка във фб(или няколко) и иска тази особа да види, че ти си с нея или направо да го натрапиш в лицето й с 20 снимки и статусчета. Колкото и повърхностно да е заключението, може би мисли, че колкото повече изразяваш привързаност пред де що хора ти гледат профила, толкова по истинска е тя. И всъщност е логично да се почувства засегната, ако в профила ти присъстват всички твои увлечения и интереси, а тя не фигурира.
Турни там 3-4 снимки, да са ви мирни главите. Няма смисъл заради такава глупост тя да се чувства зле и да си набива някви филми в главата("Ама аз явно не съм достатъчно важна за него, от кого ли ни крие връзката, явно не иска някой да види, бля-бля") и да си стоите на ината. Достатъчно детинска е ситуацията и без това.

MonnyMonsterr
03-17-2012, 10:06
Въпреки, че съм момиче, аз също не разбирам момичетата, в доста отношения мисля като момче :D.. но да минавам по същество.. като качваш ваши снимки по някакъв начин показваш, че я обичаш, или може би тя така го разбира.. Кажи й какво мислиш по въпроса, надявам се да те разбере. Успех!

xoxi
03-17-2012, 13:16
Добре е да пише, че си обвързана. Целта на профила ти във фейсбук е да те представи. Главното в едно представяне, точно това, което интересува срещуположния пол, е дали си обвързана.

Кой вече ползва фейсбук по предназначение?
Аз например го използвам само заради някои от роднините, с които там са ни единствените по-чести контакти. Не изпитвам желание да пренасям целия си живот в този сайт, нито горя от желание да запозная всички с интересите си, да показвам на профила си с кой каква роднинска връзка имам, нито пък семейното си положение и т.н. Ако някой е заинтересован случайно от мен, спокойно може да попита за нещата, които иска да знае.

valdesbg
03-17-2012, 13:39
Хохи... социалната мрежа е направена с цел споделяне. Ако не искаш да я използваш с тая цел - недей, но не си намирай оправдания. Има хиляди други възможности да комуникираш с някого, освен фейсбук.

И много хора го използват по предназначение. Включая себе си.

flawless_
03-17-2012, 18:33
Аз със моя истински любим имам много снимки,
само в онзи съкровен и истински миг мога да го имам.

DragonLady
03-17-2012, 18:44
И аз нито качвам, нито си сменям статуса обвързана/необвързана/сложно е през 5 минутки като някои (предимно девойки). Не виждам никакъв проблем в нежеланието личните ти случки и пространсттво да стават достояние на всички , които само като видят нещо уж 'интересно', започват едни махленски разпитвания и то от хора, които не са ти никакви.

Можеш просто да й обясниш, че не ти е приятно именно заради лустрото, въртящо се из fb, а не заради нея. :)

+1
Не съм качвала снимки където съм с годеника си, и нямам това намерение, Най-много онея гъски, така де, колежките ми пак да ме разпитват за него, а го познават ... Не ми се разправя с излишна злоба, завист и тн. бумащина ...

umri
03-17-2012, 21:18
Кой вече ползва фейсбук по предназначение?
Аз например го използвам само заради някои от роднините, с които там са ни единствените по-чести контакти. Не изпитвам желание да пренасям целия си живот в този сайт, нито горя от желание да запозная всички с интересите си, да показвам на профила си с кой каква роднинска връзка имам, нито пък семейното си положение и т.н. Ако някой е заинтересован случайно от мен, спокойно може да попита за нещата, които иска да знае.

И аз мисля така, но тоя timeline преебава всичко. Малко по малко и неусетно тоя фейсбук кара всички по косвено задължителен начин да споделят колкото се може повече. Дразни ме цялата идея, но така е създаден, че ако нямаш фейсбук си една крачка назад заради множеството му предимства, като студентски групи, страници на барове, дискотеки и програмите им, обществени събития.. всичко. Един познат няма фейсбук и с по седмица закъснение разбира неща, които го интересуват, ако въобще ги научи. Дори бащата, дето беше крайно против, му се наложи да си направи.

Тва е зависимост. Мразя зависимостите, но ако човек може да се ограничи дотам, че да го ползва по 10тина минути на ден, колкото да види каквото го интересува.. се преглъща.

xoxi
03-17-2012, 21:43
Хохи... социалната мрежа е направена с цел споделяне. Ако не искаш да я използваш с тая цел - недей, но не си намирай оправдания. Има хиляди други възможности да комуникираш с някого, освен фейсбук.

И много хора го използват по предназначение. Включая себе си.

Прекалено бързо определи това, че се оправдавам.
Не отричам, че възможностите за комуникация са хиляди... в днешно време.
Казвам, че фейсбук в този случай остана единственото място, което използвам за връзка с точно определени хора.

djipsito
03-17-2012, 22:04
Малко е странно от точно определени хора да се "криеш". Голям праз, че ще видят, че си обвързан, завързан или с цигара в ръка. Аз съм си засилила супер много защитата на профила и не приемам тоя и оня, дори да го знам кой е. Преди го правех, сега вече не. Даже мисля още повече да ги разчистя. Тези неща фейсбук не може да ви ги наложи. Избора си е ваш, като приемате някой, споделяте инфо и с него. Като не ви харесва, не мисля, че ви е нужен тоя фейсбук.

Братовчед ми и още някои други мои познати и приятели нямат фейсбук и нито са изостанали с информация, нито нищо.
Колкото до "любовните снимки", при положение, че имате 1 2 качени снимки заедно, не виждам къв й е проблема на тва момиче, ама явно е от маниачките.

Крайностите никога не са хубаво нещо. Аз съм виждала профила на едно момче, което имаше една камара албуми, 100 снимки само пред колата си в най-различни смешни пози, гол пред огледалото и т.н.. На всяка снимка е абсолютно сам и никога нямаше да предположа, че има 5 годишна връзка, ако не ми бяха казали...

По повод споделянията http://kompleksarka.blogspot.com.es/2011/04/blog-post_26.html - тва като го прочетох ме изпълни.
Най-вече "Вижте я! Като Сашка Васева споделя всичко лично и интимно, но като някой я попита, се надува. Щом си тръгнала да публикуваш личния си живот чрез статуси, значи дължиш обяснение на обществото!" Малко крайно, ама има доза истина.

fluffy_^
03-17-2012, 22:06
Брат кажи и да ходи да чепка вълна ! :D

Roy_Roy
03-17-2012, 23:23
Добре е да пише, че си обвързана. Целта на профила ти във фейсбук е да те представи. Главното в едно представяне, точно това, което интересува срещуположния пол, е дали си обвързана.
С моя приятел не сме от тези двойки, които се снимат нон-стоп. Ако някой не каже "дай да ви снимам", няма да се сетим :д Имаме към десетина общи снимки, от които съм качила 4-5, защото на другите не се харесвам грам. Не харесвам и не разбирам смисъла на онези снимки с целувките, при които не се вижда абсолютно нищо освен някви бузи и коси.

Точно !!! I аз не обичам тея снимки с целувките няма смисъл въпреки че имаме и моята приятелка иска да имаме качени но аз не виждам смисъл харесвам снимки в които се вижда лицето на дадения човек хора и т.н. а не дупе корем крак... :D :D :D

Pamaa
03-17-2012, 23:29
Ако си сложа снимка с приятеля ми гарантирам, че никой няма да ми досажда.
А знаете как се почва - питат те как си, какво правиш и почват да те заливат с информация, която не те интересува.
Намекнеш ли, че си обвързана- правят се на 6 без 10 и повече никога не ти пишат отново.
Достатъчно пъти ми се е случвало.
Вече просто не им отговарям.
Иначе щом мацката иска, да си качи де, защо те кара ти да качваш?

Chacho
03-17-2012, 23:43
Все едно тия проблеми са се появили с появата на Facebook. Преди не са ли търсели хората показност и не са ли се обсъждали? Нека си коментираме във форума всичко, ама нямате ли някак си нуждата и сами малко да решавате проблемите си? Тва са ебати дреболиите. Следващият път като се скарате очи в очи, ще отложите кавгата та да се консултирате тук ли?

БожиятАгнец
03-17-2012, 23:53
А 'кфа файда' има в това да си правиш фейсбук? Т'ва е интернационален импулс, няма как да не качваш снимки.

Chacho
03-18-2012, 00:25
БожиятАгнец (бившата ЛамбОфГод, ако не се лъжа), имаш едно кило чернилка да си преглътнеш, иначе само ще ти вреди. Реализмът и цинизмът са различни от черногледството. Направи ми впечатление по повечето ти коментари.

Фейсбук си е Фейсбук. Или само такива хора гледаш, или само това имаш нужда да коментираш. Достатъчно сме хората, които го ползваме, за да се свържем с някого и да влезем в час със случващото се с роднини и близки, щото нямаме възможност да въртим телефони. Дори и за запознанства, пак няма нищо лошо. Тва, че гледаш простотия и комплекси е нещо съвсем отделно от другите неща. Не се подвеждай по безмисленото говорене против електронните социални мрежи - те са една трибуна за онова, което съществува отдавна преди тях.

djipsito
03-18-2012, 00:35
Мда, пък и тва, че кифлите от Импулс се преместиха във Фейсбук, не значи, че навсякъде по света е така.

BaffaLsc
03-18-2012, 08:00
Ние момичетата сме малко по - така.
Аз не, че държа да ги качва, просто ми е приятно да знам,
че в профила си има наши снимки.
Както и да е, фейсбук нямам отдавна, така че....

fenkaaa
03-20-2012, 13:18
Съгласна съм с valdesbg.

ScarlettS
03-21-2012, 11:11
За мен би било безсмислено да качвам такива снимки и не виждам причина тя да ти прави проблем заради това. А и имате 1-2 качени, което си е достатъчно да се знае, че ходите, ако за нея е толкова важно..