PDA

View Full Version : Каква матура да избера?Помощ!



SuNsEt
03-17-2012, 16:38
11 клас съм и искам да уча на първо място в УНСС(но има и други уни-та ,които са извън София).
Най-много ме бива в българския и литературата,а от тази година ходя на уроци по математика.Знам,че математиката ще ми трябва в УНСС,ако не за самото кандидатстване,то със сигурност в специалностите,които искам(Маркетинг,Мениджмънт ,Бизнес администрация и др)
Отначало казах,че ще правя матура по този предмет и си казвах ,че ще се справя и щом съм започнала трябва да стигна до край.
Проблема е там,че като видях какви са тестовете по математика и едвам изкарвам 16 точки на половината тест.Знам,че още не сме взели целия материал,учителката(при която ходя) е много добра,а и си зависи най-много от мен,но се уплаших тотално...
Матурата по английски ми се струва много по-лесна,от колкото тази по математика!Нямаме много пари да ходя по уроци постоянно,въпреки че решавам в нас по няколко часа на ден...а английският не ми е чак толкова зле,но съм изгубила тренинг.Все пак мисля,че бих могла да се подготвя сама,а и съм доста по-сигурна,че няма да изкарам 2 на езиковата матура,докато при математиката ме е страх да не се прецакам с 3 и нещо(примерно).

Какво да направя,дайте съвет?Моля ви...докато още е време.

Merkantilniq
03-17-2012, 17:08
Избери английския,пълната пародия е и без да си ходил на уроци :)

RealMadridFan
03-17-2012, 17:20
по-добре избери Английски

DesireToFire
03-18-2012, 08:36
Ако не си от МГ, те съветвам за английския. Не че и иначе не можеш да си направиш математиката, но просто тези от МГ ще са си с голямо предимство.