PDA

View Full Version : Кафяво течение!



wikito123
03-17-2012, 18:34
Предварително се извинявам ако има такава тема, но нямам време да търся! Спешно ми трябва някой да ми каже от какво се получава кафявото течение и какво са последствията от него. Не водя полов живот! На 13 години съм и имам цикъл от 2 години. Винаги преди, а понякога и след цикъл имам леко течение с кафеникъв цвят, но този път е много обилно! На 16 Март трябваше да ми дойде, но на 15 ми се появи кафявото течение и на 16 се увеличи. Сега е доста силно и се притеснявам! Моля ви кажете ми от какво се получава! На гинеколог не искам да ходя, но май ще се наложи.

gersinkaa
03-17-2012, 18:35
Хормони....

ProstoAz
03-17-2012, 18:43
Кафявото течение е напълно нормално в началото и края на цикъла. Кръвта става кафява, когато се окислява под въздействието на кислорода. Тъй като обикновено към края менструалното течение е по-слабо, кръвта по-дълго време се отцежда по вагиналните стени и съответно по-дълго време е изложена на въздействието на кислорода.
Ако това те притеснява, нищо не пречи все пак да се консултираш с лекар. :)

gersinkaa
03-17-2012, 18:49
Е да, но това удължение на кафявото течение си мисля, че е от хормоните, но най-добре да се консултира с майка си и след това гинеколог... :)