PDA

View Full Version : Проблем с външен хард - моля, помогнете!



Lorein
03-18-2012, 05:52
Имам проблем с външния си хард. Вчера, ей така от нищото, почна да не ми дава да влизам в папките на драйва. Смисъл тогава уж още си бачкаше, поне бях влязла в някоя от папките, просто не ми даваше да отварям някои други подпапки. Изключих компютъра, махнах външния хард, включих и пак го сложих (така ни бяха казали от мястото, откъдето го взехме, иначе ако е включен, докато рестартирам и замръзва). Така де, като зареди всичко и просто вече отказа изобщо да влезе в драйва. Преди се казваше MSI(J: ), а сега само се беше преименувало на Local Disk(J: ) и при опит за отваряне ми изписва
J:\ is not accessible.
The request cannot be performed because of an I/O device error.

Четох доста в чуждестранни форуми, изтеглих 2 програми за възстановяване на данни, но и 2те не можаха да намерят нито 1 файл. Не съм го форматирала, но дори и да бях, тези програми възстановяват и след форматиране. Не знам какво да правя, моля предложете нещо, защото всичката ми информация на компютъра е на този външен хард. Някои от нещата нямам и как да възстановя (имам предвид някой да ми ги прати). Знам, че не се прави така, но този компютър е старичък и бавен и когато го товарех със снимки и филми и т.н. беше още по-зле, затова прехвърлих всичко на външния хард.
Моля, ако някой знае какво мога да направя по въпроса, да помогне! :(

dimitar_ak
03-18-2012, 07:10
Свали си отнякъде GetDataBack и дано спаси положението. Явно е, че файловата система се е омазала.

Lorein
03-18-2012, 07:25
Смъкнах няколко програми за възстановяване на данни, 2 от тях изобщо не ми намериха нищо, а другите нещо не намират самия хард. Get Data Back е една от тях. :(

dimitar_ak
03-18-2012, 07:53
I/O error говори са повреда в диска и това софтуер може и да не успее да спаси. Външните дискове са просто кутийка в която има класически 3.5 инчов диск за компютър. Може да направиш опит да разглобиш кутията и да сложиш диска в компютъра, като втори. Дано така го открие.

Lorein
03-18-2012, 07:59
Ако нищо друго не стане, може да пробвам и това. Принципно си пише, че е "working properly", затова и ме е страх да бутам много-много, за да не го скапя съвсем, все пак информацията ми е важна. Благодаря за предложението! :)
Ако някой друг има идеи, да сподели.

doomkillerr
03-18-2012, 16:03
Външните дискове са просто кутийка в която има класически 3.5 инчов диск за компютър. Може да направиш опит да разглобиш кутията и да сложиш диска в компютъра, като втори. Дано така го открие.

Само така може да се разбере, дали не е повредена "платката" в кутията, която прави връзката HDD към USB...